Polecane posty

Famer21    6

U nas ziemia jest..noo miekkie.. mrozów od tygodnia nie było, po 8 stopni, na pole można spokojnie wjeżdzać, ale to za szybko z 1,5 miesiąca chyba??? gdzieś w kwietniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a co daje sól?

ogólnie potas wpływa na gospodarke wodną rośliny, zabezpiecza przed spadkiem plonu w susze i w dni bez słońca, pobudza wytwarzanie nowych pędów.

Ale nie widze sensu wysiewu soli pogłównie w zbożach, przecież nie nalezą one do roślin bardzo potasolubnych. Lepiej dać przedsiewnie, no chyba ze macie bardzo przepuszczalne gleby to wtedy jeszcze można to jakoś wytłumaczyć


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Ja widzę :) kiedyś zrobiłem test na polowe pola posialem sol na druga nie . Roznicze bylo widać gołym okiem

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

sol stosowałem wiosną na próbe w rzepaku.żadnej różnicy w plonowaniu nie było z tym co był jesienią nawożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja mam na lekkiej glebie pszeniczke i dlatego zdecydowałem się podzielić potas na 2 dawki. Tylko pytanie czy to jeszcze nie za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

W tym roku kto zasiał muszelkę to wygrał , bo zimy nie było.

ja pierwsza dawke azotu mysle zasiać pod koniec marca .

Wczesniej nie ma co bo z pogoda różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

No z tym do konca nie moge sie zgodzić .. u mnie w okolicy było kilka dni co troszke zboże przywiędło nie mocno ale pszenice widać że to odczuły .. ja mam pszenice ostroge i tak listki zmroziło


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

zimy nie było ale nie znaczy że zimy jeszcze nie będzie, jeszcze nic nie wiadomo, obecnie rzepaki i zboża na śląsku gdzie było zaledwie 1cm śniegu przy mrozie -15 st C dostały po d*pie doszedł do tego stan ozimin które były cały styczeń mocno pobudzone i efekty widać, dobrze że chociaż ten 1cm był i wietrznie nie było bo mogło być juz pozamiatane.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

U nas pszenice dobrze przetrwały w tym lodzie.Jest jednak za wcześnie żeby miec pewność że zboża jeszcze nie ucierpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Mam Akteur i ostatnie listki przysmaliło, ale ogólnie dobrze to wygląda.

Jakie w tym roku planujecie zabiegi fungicydowe? Co na pierwszy strzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

poszukaj w temacie zabiegi fungicydowe.dużo jest tam napisane o poszczególnych środkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

to ja juz monsun będe 2 raz siał z tego co widze na polu siana w listopadzie i efekt wiatrów widać już

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pszenica w miarę się trzyma, niektóre odmiany mają lekko końcówki poprzypalane, jęczmień zimowy poblakł strasznie a trafiają się place gdzie jest człkowicie żółty. Rzepaki mają się dobrze ale większośc przebarwiła się na fioletowo-purpurowy. Śniegu może było z 1cm może nawet nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

no u mnie też z 1cm sniegu było, pszenica Arkadia mocno odczuła mrozy sporo liści straciła, oby juz żadnych stresów zwiazanych z ujemna temp nie doznała bo może się to dla niej tragicznie skonczyć, rzepaki tak samo jakis % liści stracą na dzień dzisiejszy, kolor rónież fioletowo-purpurowy jeśli chodzi o kolor to nie ładnie to wygląda ale powinno być dobrze. Żyto się dobrze trzymie ale to oczywiste.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Pszenica Arkadia kolego jeśli wymarżnie, to wymarznie ostatnia, więc o nią się nie martw ;)

Jakie temperatury mieliście przy tej okrywie śniegu 1 cm, że takie skutki pogody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

W tym roku kto zasiał muszelkę to wygrał , bo zimy nie było.

ja pierwsza dawke azotu mysle zasiać pod koniec marca .

Wczesniej nie ma co bo z pogoda różnie bywa.

Na chwilę obecna u mnie muszelka jest od góry ruda... Pod spodem niby zielona ale jeszcze nie wiadomo co z tego będzie... Temp ok -15 nie wiem czy był chociaż 1cm śniegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz tylko brakuje mrozu 2 cyfrowego i możemy szukać jarych na siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pszenica Arkadia kolego jeśli wymarżnie, to wymarznie ostatnia, więc o nią się nie martw ;)

Jakie temperatury mieliście przy tej okrywie śniegu 1 cm, że takie skutki pogody?

-17 przez parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też to niespecjalnie wygląda, ale narazie nie panikuje. U mnie była powłoka lodowa na to 1 cm śniegu i około -15 stopni przez tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Pszenica Arkadia kolego jeśli wymarżnie, to wymarznie ostatnia, więc o nią się nie martw ;)

Jakie temperatury mieliście przy tej okrywie śniegu 1 cm, że takie skutki pogody?

 

teoretycznie tak, jednak jak widze jej stan na dzis dzień to mam co do tego obawy...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy chciałbym się poradzić w kwestii uprawy pszenicy i pszenżyta. Przedsiewnie poszło 350 kg polifoski 6 na hektar.

A więc na wiosnę planuję dać 200 kg saletry, później oprysk Lancet Plus, następnie w jednym oprysku mocznik, mikrokompleks, kristalon, insol 3 (bo mi trochę zostało), antywylegacz płynny i np bumper. Za jakiś czas znów 200 kg saletry. Planuje ochronę trzyzabiegową. Na t2 jeszcze nie wiem co zastosuje ale na t3 napewno tebukonazol. Moje pytanie brzmi, czy to nie będzie za bogato. Taka mieszanina poszłaby razem z t1 i t2. Siane było jakieś 180 kg na ha, rozkrzewienie na jesieni było dość dobre.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ta mieszanina nawozów antywylegacza i fungicydu to zdecydowanie za bogato.. Azot z mocznika i Kristalonu będzie zwiększał działanie środków. Trzeba to podzielić. Poza tym skoro dajesz Kristalon który zawiera w swoim składzie azot to nie dawaj już mocznika, tak samo sprawa sie ma z Insolem.

Daj np po ruszeniu wegetacji gdy jeszcze zboże będzie się krzewić Kristalon + Mikrokomplex, a później w fazie strzelania w źdzbło daj Mocznik + Mikrokomplex, i na liść flagowy pojedź Insolem.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czyli kristalon dać tylko raz w czasie całej wegetacji? Odnośnie azotu to nie przekroczyłbym ilości zalecanej dla poszczególnych faz wzrostu. Zapomniałem jeszcze napisać o tytanicie bo mam w planach go wypróbować w tym roku. Gdzie go wcisnąć, żeby to miało ręce i nogi uzyskując pożądany efekt?

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj