Polecane posty

PawelWlkp    726

Na zachodzie padał deszcz przy ujemnych temperaturach i tak za bardzo nie wiadomo co na to oziminy. Od jutra u mnie odwilz a za tydzień +10 to niedługo się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Właśnie dobry wątek o plonach. Tutaj nawet sie nie wypowiedziałem ale zobaczcie

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/477907-autosan-d-55/

Jak bym plony liczył na takie przyczepy (bez obstawek i mówił o 6T) to mój plon powinien przekraczać 10T :D

U mnie to się zdarzyło że było ponad 8T ale to na jednym kawałku i danej odmianie. W tym roku u mnie średnia zbliżyła się do 5T (pszenżyto i trochę owsa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie różnie pszenica po cebuli było coś około 7 t może 6,5 .. po zbożu około 5 ton .. wprowadzam płodozmian od tego roku i zobaczymu jakie bedą wyniki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

W zeszłym roku u mnie pszenica okolo 6t, pszenżyto deko lepiej ale było zdrowsze, nie ważyłem ale realnie oceniane po ilości zbiorników kombajnu. A co do tej pojemności przyczep to w okolicy na przyczepach autosan 4,5t to im tyle owsa wchodzi, tylko jak kupuje czasem i waże to ciężko na szóstkę wsypać 3,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

U mnie w tym roku też rewelki nie było, ziemie jeszcze nie doprawione na "cacy", bo mam sporo dzierżaw, które były zaniedbane. Celowałem na 6t, na niektórych kawałkach liczyłem na lepiej, bo był dobry przedplon, nawożenie i ochrona myślę nie najgorsza (zdjęcia w galerii) i z najlepszego kawałka było 6,2t/ha, reszta trochę ponad 5t. Pszenice wyglądały elegancko, ale brakowało ziarna w kłosie, sporo deszczu w fazie kwitnienia i to chyba zadecydowało. Ale u mnie to jeszcze w miarę jak na taki sezon, średnia z wioski podejrzewam poniżej 2t. W tym roku mam plany i smaki na średnią 6t z pszenicy i pszenżyta, ale jak to będzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Smaki to ja mam dość często :D Trzeba było wozić na takie przyczepy jak u kolegi (link z poprzedniej strony) i liczyć że jest 6T na niej, wtedy plon miał byś koło 8-9 ton :D .

A tak na poważnie - u mnie kłosy były ok, ochrona też w tym roku mi wyszła tylko po zimie zrobiła się rzadka, sporo wyleciało roślin przez długo zalegający śnieg (wygniło czy wypleśniało lub się udusiło "nie wiem")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Bła jaki popelniłem to nie było płodozmianu tylko zboże zboże zboże .. to tez sie przyczynia do spodku plonu .. .. zasiałem pszenice ostroge połowa była po cebuli i połowa po zbozu jeden termin siewu jednaka uprawa i ochrona .. było widać gołym okiem że po cebuli pszenica była zdrowsza mocniejsza bardziej rozkrzewiona .. i miała wiekszą obsade kłosów ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jak myślicie czy jak prysnę 2L samym CCC w BBCH31 pszenicę Bamberkę to ustoi przy nawożeniu ogólnym 156kgN, do tego T1 Wirtuoz 1L/ha, t2 Falcon 1L/ha?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

powinna ustać, ale dokładnie nigdy nie przewidzisz.. Ale moim zdaniem lepiej byłoby zastosować CCC + Moddus

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Jak myślicie czy jak prysnę 2L samym CCC w BBCH31 pszenicę Bamberkę to ustoi przy nawożeniu ogólnym 156kgN, do tego T1 Wirtuoz 1L/ha, t2 Falcon 1L/ha?

Jesli nawożenie ne wiecej jak 200 kg N to powinna ustać. Warunek by był byłwyrównany łan i odpowiedni moment zastosowania.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Witam potrzebuje pomocy odnośnie modusa pierwszy raz chcę go zastosować na pszenice lukullus przy nawożeniu 120kgN ile go dać i kiedy go zastosować aby najlepiej zadziałał chodzi mi o jedną dawkę? Bo w tamtym roku przy takim nawożeniu wywaliło 70% oczywiście bez ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli sam Moddus to w fazie BBCH 30/31 (początek strzelania w źdzbło - 1 kolanko ok 1-2 cm nad ziemią) w dawce 0,4 l/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Dzięki za odpowiedz pierwszy raz chcę zastosować antywylegacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

powinna ustać, ale dokładnie nigdy nie przewidzisz.. Ale moim zdaniem lepiej byłoby zastosować CCC + Moddus

 

Pewnie że lepiej w tamtym roku jak zastosowałem 1L ccc+0,2 Moddusa to pszenica i pszenżyto stało w 100%. Ale wiesz koszty. Bamberka nie jest wysoka odmianą i chyba zaryzykuję samo CCC.

 

Jesli nawożenie ne wiecej jak 200 kg N to powinna ustać. Warunek by był byłwyrównany łan i odpowiedni moment zastosowania.

 

W tamtym roku jak zastosowałem w BBCH31 to było równiutko jak na stole. Chociaż słyszałem że na wyrównanie łanu dobrze jest dać 0,5CCC zaraz po ruszeniu wegetacji. A później BBCH 31 pełna dawka na skrócenie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak wygladają u was żboże tam gdzie nie ma sniegu ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas26    0

Witam. Mam pytanie. czym polecilibyście mi popryskać zbożę na chwasty głównie na WYCZYNIEC POLNY i WIECHLINE ROCZNĄ? proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

jak wygladają u was żboże tam gdzie nie ma sniegu ?

narazie bardzo dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak myślicie czy jak prysnę 2L samym CCC w BBCH31 pszenicę Bamberkę to ustoi przy nawożeniu ogólnym 156kgN, do tego T1 Wirtuoz 1L/ha, t2 Falcon 1L/ha?

Czemu tak dużo falconu? A te 2l CCC może wystarczyć, może nie. Jeżeli dasz trochę moddusa nie zaszkodzi, zawsze usztywnienie źdźbła będzie lepsze.

Witam potrzebuje pomocy odnośnie modusa pierwszy raz chcę go zastosować na pszenice lukullus przy nawożeniu 120kgN ile go dać i kiedy go zastosować aby najlepiej zadziałał chodzi mi o jedną dawkę? Bo w tamtym roku przy takim nawożeniu wywaliło 70% oczywiście bez ochrony.

0,3l powinno wystarczyć. 120kg N to nie jest nadzwyczajnie dużo, ale każda odmiana jest inna, sam najlepiej wiesz jaka jest obsada itd.

jeżeli sam Moddus to w fazie BBCH 30/31 (początek strzelania w źdzbło - 1 kolanko ok 1-2 cm nad ziemią) w dawce 0,4 l/ha

0,4l wg mnie trochę przesadzona, powód podałem wyżej.

na wyczyńca axial na wiechline nie ma rejestracji

Na wyczyńca i wiechlinę axial czy puma nie powinna mieć problemów. Choć z tym chwastami zawsze warto już je przynajmniej naruszyć jesienią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@milanreal1 może i racja z tym Moddusem, w sumie nawożenie niskie a i Bamberka to nie jest wysoka pszenica więc faktycznie 0,3 może wystarczyć


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Witam potrzebuje pomocy odnośnie modusa pierwszy raz chcę go zastosować na pszenice lukullus przy nawożeniu 120kgN ile go dać i kiedy go zastosować aby najlepiej zadziałał chodzi mi o jedną dawkę? Bo w tamtym roku przy takim nawożeniu wywaliło 70% oczywiście bez ochrony.

 

Jeśli bez ochrony to i teraz wywali chyba że jakiś inny przedplon niż zbożowy i obsada nie za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas26    0

Mam pytanie czy Lancet Plus poradzi sobie z Wyczyńcem i Wiechlina roczną pod większą dawką jak zaleca producent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavllik    0

Witam chciałbym się zapytać jaki jest stosunek ziarna do słomy. (nie będę dodawał tego samego tematu w jęczmieniu tutaj jak można to prosiłbym wziąć pod uwagę jęczmień i pszenice)

 

1. Chodzi mi o przyoranie jej i nie wiem jak liczyć makro i mikroelementy pozostawione w glebie.

 

2. Czy ktoś w ogóle bierze to pod uwagę? Liczby nie są za duże ale zawsze to coś?

 

3. Czy na słomę dajecie azot tak jak wszyscy zalecają w dawce 5-8kg na 1t słomy ?

 

Dorzućcie jakieś swoje sugestie dotyczące przyorania słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj