Polecane posty

gwozd    104

Liście roślin są wtopione w powłokę z lodu, część nawet wystaje a pod spodem niezamarznięta ziemia. Brona powyrywa i uszkodzi rośliny

 

Dziadek kiedyś mi opowiadał że w takiej sytuacji jeździł konnym wozem raz koło razu po życie. Koń i wóz kruszyły lód

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Liście roślin są wtopione w powłokę z lodu, część nawet wystaje a pod spodem niezamarznięta ziemia. Brona powyrywa i uszkodzi rośliny

Kiedy jest lód na polu to nie bronujcie za dużo uszkodzicie roślin grona zachaczy i powyrywa

No trochę się uszkodzi ale jak nie będzie powietrza to może być jeszcze gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

któregoś roku jeden rolnik jeździł traktorem koło przy kole po takiej warstwie lodu i tam gdzie jeździł, to zboża nie było i wg mnie lepiej czekać i odpoczywać przed wiosennymi pracami B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie tak się zapytam jako że jesteście takimi specjalistami. Otóż z solą potasową co lepiej mieszać superfosfat (prosty vs wzbogacony) czy może Polidap (fosforan amonu). Czym Polidap się różni od Superfosfatu? Jak wy to widzicie? Ogólnie pod zboża ozime i jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Pokrywa z ludu z jednej strony może i wstrzymuje dostęp tlenu dla roślin ale chyba tez chroni przed niskimi temperaturami. Każdy kij ma dwa końce.

 

Ja bym sie nie odwżył bronwać przy -14 i dość dużym wietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kiedy jest lód na polu powietrze pod nim jest a ziemi i tak nie napowietrzysz bo jest zmarznieta

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

Nie do konca bym sie z ta tezą zgodził,odnosnie stosowania potasu,zadajac pytanie.Czy w przypadku opóznionego terminu siewu np po 20 pazdziernika,gdzie nie dyskryminuje nas to wcale pod kątem uzyskania dobrego plonu[mówie oczywiście o pszenicy],także nawożenie potasem zastosował byś przedsiewnie,biorac pod uwagę fakty o kórych mówisz,gospodarka wodna,krzewienie,przyrost masy zielonej,wypełnienie,gdzie ten okres przypada na okres wegetacji wiosennej.

 

Trochę nie rozumiem pytania, ale tak potas zastosowałbym tylko i wyłacznie przedsiewnie (mówię tu o swoich glebach)

 

I panowie "lód" a nie "lud" :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Lód jest na zewnętrznej stronie liści więc rośliny nie oddychają wewnętrzną stroną liści ? Ja wolę ten lód niż nic czyli była by powtórka zimy 2012 :/ ja nic nie bronuję czekam do wiosny. Nawet nie planuję nawożenia wiosennego bo nic jeszcze nie jest przesądzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czym pryskacie na wiosne , od chwastow? na kawalku pola zabraklo mi oprysku jesienia bo opryskiwacz dziurawy i musze 3 hektary poprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mieszanką 2/2

Tolurex / Chwastox TRIO

Moim zdaniem dobra i skuteczna mieszanka na 1 i 2 liścienne.

 

Koszt.120zł/ha

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

A cóż to za dziure masz w tym opryskiwaczu że zabrakło ci az na 3 hektary.....

Widzę iz nie krórzy uprawiali by glebe cały rok,nie moge z tego bronowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

kapie dosc mocno

pewnie to sie na to zlozylo i byc moze pracownik troche sprawe zawalil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

To i tak dobrze że się przyznał. Z wiosennych oprysków mogę polecić lancet-a oraz huzar-a Chociaż wiele złego słyszałem o huzarze ale mnie jeszcze nie zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Jeśli w ostatnich latach były stosowane środki z grupy pochodnych sulfonylomocznika może być problem z miotłą po zastosowaniu Huzar Activ 387 OD.

Najpewniej stosować jesienią Expert Met - skuteczność 100 procentowa na miotłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Własnie tolurex. Pryskacie pszenicę tym na wiosnę? Do jakiej fazy? jakie odmiany? Generalnie to środek bardziej na jesień co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Ludzie, co ja czytam. Jakieś bronowanie, błem po południu na spacerze z psem , ziemia zmarznięta na kamień . Młot 5 kg by roztrzaskał, a wy chcecie bronkami jeździć.

Bardziej od tych -15 co było boję się tego chol.....lodu Idąc miedzą trwa zmarznięta na kość mi się pod nogami dosłownie kruszyła.Śniegu zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niema zimy zle jest tez zle to wreszcie co za tydzieni bedzie z +10 to tez bedzie zle umnie zaspy sie robią a pod lodem pszenica rosnie tylko troche rzepak sie łamie z tym lodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tak z ciekawosci, jakie srednie plony pszenicy osiagacie i przy jakim nawozeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hmm ze średniej krajowej dla Polski w ostatnich latach wychodzi ledwo 4t z ha, no a jak się czyta posty to większość poniżej 7 ton nie schodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wlasnie mnie interesuje prawda a nie przechwałki

ile tak srednio wyciagacie na klasie 3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Mam takie klasy ziemi i jeżeli popadniemy w miarę dobra pogodę i zastosujemy jakieś dostateczne/dobre nawożenie + ochrona to te 5-6t/ha jest. Chociaż w ubiegłym roku plony kształtowały się na poziomie ~4t/ha. Główną przeszkodą były deszcze (maj, połowa czerwca) które kurde uniemożliwiały wykonywanie oprysków. Mnie zastanawia jeden fakt jaką agrotechniką stosują Ci którzy osiągają plony z rzędu ~9t/ha. Skoro na te 5t/ha trzeba się trochę nakombinować.

 

Panowie jak tam na zachodzie Polski? Podobno oziminom nie jest zbyt wesoło?

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj