Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

np na miotłe no zasiałem monsun to niby jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Słyszałem już że jare zboża sieją w styczniu ale w listopadzie :o wątpie żeby coś z tego było jak bedzie z -20 :unsure:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

monsun to przywódka jak narazie to z dnia na dzieni robi sie zieleniej na polu przedstawiciel sam stwierdzil że w listopadzie moge ją juz siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pszenica monsun to przewódka i mozna ją siać w listopadzie a także wiosną.Dla jarych pszenic puma nie ma rejestracji.Bezpieczniejszy będzie Axial na miotłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czy ktoś zna grubość pokrywy śnieżnej u naszych wschodnich sąsiadów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no dobra czyli na te nie moge mam też zyte zasianą jeszcze też w listopadzie czy na nią moge stosować pume

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale putanie takie czy ktoś juz stosował pume w pszenicy i kiedy jest najlepszy moment na jej zastosowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

najlepiej to wiosną w pełni krzewienia stosować, ale u mnie to zawsze pryska się tak na koniec krzewienia lub na początku strzelania w źdźbło aby owsik wszystek powschodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli nie tak jak zalecają że na początku wegetacji pryska sie i jak oceniasz działanie pumy w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Na etykiecie pisze by pryskać wiosną po ruszeniu wegetacji, zaraz na początku wegetacji jest chyba troszkę za zimno, najlepiej by kilka dni po oprysku nocami było parę stopni na plusie. Ja pumę stosuje później bo owsik lubi się u mnie w pszenicy ozimej wiosną pokazać. Co do skuteczności to w zalecanych dawkach mam pełną skuteczność zwalczania miotły i owsa głuchego. Puma jest chyba najdroższym środkiem na jednoliścienne i dlatego ostatnio więcej Attributa stosowałem, który mimo średniej wrażliwości na owsik, też w pełni go likwidował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Stosowałem Pumę Universal 069 EW w pszenicy przewódkowej Ethos (sianej w marcu) w fazie liścia flagowego i nic się jej nie stało, zwłaszcza, że zebrałem z tego pola wyłącznie ziarno pszenicy. Jeśli chodzi o tę odmianę pszenicy, to nie polecam, o czym już wspominałem na forum.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Czy ktoś zna grubość pokrywy śnieżnej u naszych wschodnich sąsiadów ?

 

w mojej okolicy nie ma pokrywy śnieżnej, za to już ponad półtorej doby pada deszcz jest na minusie, dziś około -5 stopni.

pokrywa lodowa ma około 3cm grubości a dalej pada. Po wejściu na łan łamią się końcówki (oczywiście te które jeszcze wystają ponad pokrywę), wszystko jest zmrzniete i bardzo kruche. jak myślicie jakie mogą być tego skutki ??? co z dostępem tlenu? dodam że ziemia jest nie zamarznięta a wczoraj dodatkowo pod lodem była cienka warstewka wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

ale putanie takie czy ktoś juz stosował pume w pszenicy i kiedy jest najlepszy moment na jej zastosowanie

 

w zeszłym sezonie pryskałem pumą pszenicę jarą, oprysk był spóźniony bo owsik już był bardzo duży, prawie się wykłosił.. efekt? Na całym polu zostało dosłownie kilka sztuk, więc wzięło wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

No właśnie co ta sól potasowa daje w zastosowaniu w 1 dawce? Może coś się zmieniło ale chyba sól potasowa by zadziałała powinna być wymieszana z ziemią :) W ogóle roślina coś z tego skorzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ogólnie potas wpływa na gospodarkę wodną rośliny. Przy dobrym zaopatrzeniu w ten składnik roślina jest mniej podatna na suszę, nie ma takiego spadku plonu w pochmurne lata, pobudza krzewienie i wytwarzanie łodyg. Ale stosowanie potasu wiosną pogłównie sprawdza się raczej na glebach lzejszych, na cieższych jest mało ruchliwy i roślina może z niego nie skorzystać.

Ogólnie fosfor i potas powinien być wysiany jesienią i wymieszany z glebą. Rosliny najlepiej pobierają ten składnik z warstwy 10-40 cm.

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

i co z tego że są inne nawozy, potas to potas


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

szybkość działania to jedno a sposób działania to drugie.. Tutaj chodzi o przemieszczanie w glebie a nie o szybkość działania.

A z tym że siarczan działa szybciej to bym się nie zgodził, bo siarczan potasu na zimno rozpuszcza się nieco gorzej niż KCl


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Czyli nie warto tego siać wczesną wiosną i tak mam kupioną saletrę ale myślałem coś polepszyć jesienią nie sypałem nic była zaprawiona z nawozem a poza tym kasy nie było niestety żeby poszaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

masz na myśli siarczan potasu czy nitrofoski?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj