Polecane posty

matava    20

Wymień redlice w tym poznaniaku i będzie przykrywać. Też zasiałem przewódkę 20 listopada i powoli zaczyna szpilkować, ale już zamówiłem kuku na to miejsce. Ptaszyska nie odpuszczają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XYZ12    0

a czy na plon pszenicy badz innego zboza ma duzy wplyw jakim siewnikie mto bylo siane bo jak sieje wiadomo poznaniakiem zwyklym to nie przykrywa sie zboze a te nowoczesne siewniki punktowe sieja pieknie jaki to ma wplyw na plon czy duzy ?

Stare dobre poznaniaki sieją o wiele lepiej niż te nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no dokladnie to w miare sieje jak sie ustawi tak mniej wiecej prawie dokladnie wysieje tylko ze nie zakrywa i mam ta wloke orginalna bo mam siewnik pozniaka 6 taki niebieski sprobuje dociazyc redlice moze bedzie lepiej a i wloke widzialem to sa atkie inne teraz z zachdu sprowadzaja bo ja mam te proste zeby a teraz sa takie pochylone moze te beda lepiej przykrywaly

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Będzie miała jeśli przyjdą duże mrozy.Zboże może teraz się rozchartować i będzie bardziej podatne na wymarznięcie

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakbar    0

Jak bardzo kwaśna nie może być?

Ok 5.5 może być? Kurcze zakupiłem już nawóz z myślą dawania mocznika w drugiej dawce... A teraz słyszę coś takiego:-/

 

Nie wpadałbym zbytnio w panikę. Mocznik działa słabiej na glebach silnie kwaśnych ale również silnie zasadowych lub świeżo zwapnowanych.

Jeżeli masz gleby, które wcześniej dotyka niedobór wilgoci mocznik w zawyżonej dawce jest dobry, by zaasekurować się na ewentualnie suchy maj/czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zychook    6

Witam sory że nie na temat ale mam pytanie siał ktoś w tą pore żyto pszenice pszenżyto czy by była czy jest zapuzino i nie ma co siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Pamietam jednego roku zimową w lutym jeden siał i była pszenica. Dziś jeden uprawiał po burakach bo ładnie przyschło to chyba jutro będzie siał. Jak jest zboze zaprawione i warunki pozwalają to można siać. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tylko tak jak mówie lepiej zasiac jarą pszenice .. poczytaj o tym w necie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz znajomy zaobserwował białe plamy na liściach pszenicy co w moim przekonaniu oznacza mączniaka u mnie zdarzają się ciemne plamki na liściach... Może rzeczywiście jakiś grzyb ją bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

To normalne, ze w takich warunkach sa pewne objawy, ale zeby 30 grudnia pryskac na choroby grzybowe? Bedzie termin T1 to maczniak po zastosowaniu odpowiedniego srodka ustapi na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

wszelkie odżywki, oraz zabieg T0 trzeba było stosować na krótko przed wstrzymaniem wegetacji. Teraz gdy temperatura waha się miedzy 0-6 stopni i ciężko mówić a jakimś wzroście roślin nie ma to najmniejszego sensu. Większość fungicydów działa w temperaturze powyżej 12. Niektóre tylko około 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

raz rzadko który środek grzybobójczy działa w temp plus 2 stopnie .. dwa jeśli już działa to jest bardzo drogi .. trzy rośliny żółkna na słabszysch stanowiskach bo one cały czas prowadzą wegetacje i mogą byc już braki w skaladnikach pokarmowych .. moim zdaniem najlepiej było by dać odżywke


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jaki dureń daje odżywki teraz? Co tym uzyskasz ? gdzie ekonomia? Niech żółkną sobie te liście taka pogoda przyjdzie prawdziwa wiosna wtedy lepiej pojechać jeden raz wiecej z odżywkami niż teraz napewno to sie w jakimś stopniu odbije na plonie ale nie teraz Panowie troche rozwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Z ta odzywką teraz to wygrałeś z całym szacunkiem.odzywki stosujemy w głównej mierze w celu wprowadzenia mikroelementów w formach najlepiej dostepnych,gdzie możemy w duzym stopniu podać wiekszość potrzebnych roslinie pierwiastków[warunek oczywiście temperatura i odpowiednia faza wzrostu,szybki przyrost masy zielonej]co do makro w odzywkach to raczej zaspokojenie sumienia niz odpowiednie podanie.Z jednym sie zgodze żółkniecie na słabszych stanowiskach moze byc spowodowane nadmiernymi opadami,a ze względu na swoista strukture gleby[mniejsza zawartość prochnicy,mniejsza ilość mikroorganizmów]nastapi wyplukanie skladników poza system korzeniowy rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

miałem napisać pewnie dają odżywki .. zajechałem sie w temacie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

jak juz odzywki to na pewno bez azotu. druga sprawa to wlasnie czy rosliny w pelni z nich skorzystaja?

no ale teraz duzo roboty nie ma i zeby sie nie nudzic zawsze mozna cos znalezc B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj