Polecane posty

farmervip    78

Według mnie mocznik jest lepszy bo podziała dłużej tylko musi być ciepło aby sie w 100% rozpuscił


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Noi nie może być ziemia kwaśna.Bo mocznik na kwaśnej ziemi nic nie skutkuje, a tym bardziej ją zakwasza.

 

pewnie że może daj jak najwcześniej saletrę i zaraz po ruszeniu wegetacji daj 0.7l ccc

a to 0.7CCC to w jakim celu?

 

Zawsze dawałem 200, 200, 100.

Ja na start daje 250-300 , druga dawka 250kg saletry.

I tyle.

Uważam że pierwszą dawkę powinno dać się największą aby pszenica od razu ruszyła "z kopyta"

bo przy 200kg/ha to cienko widzę.

Weż sobie kolego pomyśl co jest 4 woreczki na 1ha.... :rolleyes: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Panowie jeśli może ktos doradzic to zgóry dzięki , a mianowicie chodz mi oto ,że chciałbym zasiać kukurydzę na kiszonkę na wczesniejszej łące oczewiscie na zime zaorane ,tylko niewiem ile czego dac ,żeby coś z tego było i niebyły wyżucone pieniądze w błoto .a czy jęczmień też by mógł być i co zastosować. Dopiero zaczynam przygodę z sianiem zbóż

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Czy zaryzykowalibyście w chwili obecnej siew pszenicy Bombona? Jest ciepło, wiatr mocno przesuszył glebę. Praktycznie kolejne 2 tygodnie ma być bez mrozu. Czy np. taka pszenica zasiana w pierwszych dniach stycznia będzie lepiej zimować niż siana początkiem grudnia czy gorzej? Może ktoś z Was siał kiedyś w styczniu i podzieli się uwagami?

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Kolego zapytaj tutaj

http://www.agrofoto....80#entry1262595

A jeczmienia na łące nie siej jak nie pryskałes np raundapem lepiej posiej owies

 

Skąd wiesz czy ma perz na tej łące???

Jeśli nie ma to lepszy jęczmień od owsa bo opryska albo pumą albo axialem i będzie ok. Na owies o ile mnie wiedza nie zawodzi to raczej nie preparatu na jednoliścienne w.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Noi nie może być ziemia kwaśna.Bo mocznik na kwaśnej ziemi nic nie skutkuje, a tym bardziej ją zakwasza... :rolleyes: :blink:

 

Jak bardzo kwaśna nie może być?

Ok 5.5 może być? Kurcze zakupiłem już nawóz z myślą dawania mocznika w drugiej dawce... A teraz słyszę coś takiego:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam panowie dlaczego pszenica po śladach kół od ciągnika jest ciemniejsza?.

 

niedobór manganu na plantacji

 

Dolistne nawożenie służy do uzupełnienia ewentualnych strat a nie do nawożenia. Jak myślicie mocznik w pszenicy jest lepszym rozwiązaniem niż saletra na druga dawkę jeżeli sie nie planuje nawożenie na kłos?

Jezeli nie ma nawożenia na kłos to lepszy mocznik. Nawożenie dolistne przy suszy jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż sypanie nawozu (mówię tutaj o dawce na kłos)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jak bardzo kwaśna nie może być?

Ok 5.5 może być? Kurcze zakupiłem już nawóz z myślą dawania mocznika w drugiej dawce... A teraz słyszę coś takiego:-/

masz ziemię kwaśną http://pl.wikipedia....ki/Odczyn_gleby

 

Więc czarno to widzę.

Tylko i wyłącznie saletra.

ja mam kwasowość 6.5 i daję saletre i efekty są.

U mnie najlepiej sprawdza się saletra 34% ANVIL (biała), oraz YaraMila.

 

Miałem około morge ziemi o Ph 4.2 nic nie mogło urosnąć.

dałem po żniwach pod podorywkę 6t wapna tlenkowego , a potem na wiosnę na orkę głęboką przed sianiem pszenicy jarej drugie 6t wapna tlenkowego .Efekt był od razu widoczny.

Wapno z Trzuskawicy .

Pszenica jak "zbój"

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XYZ12    0

 

Skąd wiesz czy ma perz na tej łące???

Jeśli nie ma to lepszy jęczmień od owsa bo opryska albo pumą albo axialem i będzie ok. Na owies o ile mnie wiedza nie zawodzi to raczej nie preparatu na jednoliścienne w.

 

 

Tylko jaki ten jęczmień urośnie na łące? praktykowałem to już wiele razy i już nigdy jęczmienia nie zasieje po trawie, czemu kolega nie posiał czegoś na zime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a na zakwaszona glebe to zamiast mocznika co moze byc saletra saletrzak ?

saletrzak bo nie pogłębi w dalszym stopniu zakwaszenia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

Skąd wiesz czy ma perz na tej łące???

Jeśli nie ma to lepszy jęczmień od owsa bo opryska albo pumą albo axialem i będzie ok. Na owies o ile mnie wiedza nie zawodzi to raczej nie preparatu na jednoliścienne w.

No w owsie nie ma środka zwalczającego chwasty jednoliscienne. Axial czy puma załatwiając owies głuchy, zwalczy też owies uprawny. Zresztą ogólnie owies jest dość wrażliwy na herbicydy, zawierające 2,4-D mogą troche bałaganu narobić.

saletrzak bo nie pogłębi w dalszym stopniu zakwaszenia

Saletrzak też pogłębia. Nie ma nawozu azotowego który nie zakwasza gleby. Na zneutralizowanie 100kg saletry amonowej potrzeba ok 65kg CaO, na 100kg saletrzaku 55kg CaO. Czyli różnica niewielka, zawartość CaO i MgO w saletrzaku jest niska, a mocno spowalnia jego rozpuszczalność.

Mamy niski odczyn to recepta jest prosta w postaci wapna, żadne nawozy(poza organicznymi i naturalnymi), żadne odzywki, preparaty biologiczne itp nie odkwaszą nam gleby.

No z organicznymi i naturalnymi w sumie też nie odkwaszają, potrafią lekko podnieść pH, ale nie znacząco.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja posialem też 1 raz tego roku 15 listopada i zobaczymy co bedzie narazie kielki są w ziemi jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    53

myślę że jakby udało się zasiać przykładowo 15 styczeń też będzie ok. ja zasiałem w jednym roku przed samym Bożym Narodzeniem i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a czy na plon pszenicy badz innego zboza ma duzy wplyw jakim siewnikie mto bylo siane bo jak sieje wiadomo poznaniakiem zwyklym to nie przykrywa sie zboze a te nowoczesne siewniki punktowe sieja pieknie jaki to ma wplyw na plon czy duzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak ci poznaniak nie przykrywa to zrób tak by przykrywał i bedziesz miał jak byś zasiał nowoczesnym :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

siewnik ma znaczenie, ale tu raczej bardziej liczy się to czy siejesz zwykłem siewnikiem czy pneumatycznym, czy z redlicami stopkowymi czy talerzowymi. To wszystko wpływa na równomierność wysiewu i przekłada się na obsadę (pośrednio również na plon). Zwykłym siewnikiem z redlicami stopkowymi przy np. dużej ilości resztek pożniwnych cieżko jest zdecydować sie na niska normę wysiewu bo miejscami bedzie problem z obsadą (kawałek słomy podejdzie pod redlice i już nie sypie kawałek, a za parę metrów wysypuje się duza liczba nasion) I tak jezeli celujesz w obsadę 350 rośl/m2 to miejscami bedzie 280 a gdzie indziej ponad 400 a to bedzie utrudniać określenie dawki azotu, regulatorów wzrostu itd

A co do przykrywania to zrób dobre grabki i będzie :) Starym dopracowanym i sprawnym poznaniakiem (podkreślam DOPRACOWANYM I SPRAWNYM) również można przyzwoicie zasiać :)

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj