Polecane posty

ppwolf38    7

200kg/h jest wysiane.

Tutaj jest Sailor w takiej samej ilości posiana:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/143bca9c117347c0.html

I wydaje mi sie ze Ozon się lepiej pokrzewił.

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Na pierwszej fotce wygląda że zagęsta jest na drugiej tak wsam raz.zima sama zweryfikuje jaka obsada będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Na drugiej to jest Sailor.


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja mam na jednym kawałku Ozona i Agil .

Ozon siany 280-300kg/ha

Agil 240kg/ha

A Agil gęstszy , ładnie się krzewi pomimo rzadkiego siewu.

 

Wilku ta pierwsza bardzo gęsta...co do saletry to na pierwszy raz pasuje tak z 250kg/ha a druga dawka 200kg/ha.

Na Twoich ziemiach jak zadbasz 8 ton masz pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ja mam na jednym kawałku Ozona i Agil .

Ozon siany 280-300kg/ha

Agil 240kg/ha

A Agil gęstszy , ładnie się krzewi pomimo rzadkiego siewu.

 

Wilku ta pierwsza bardzo gęsta...co do saletry to na pierwszy raz pasuje tak z 250kg/ha a druga dawka 200kg/ha.

Na Twoich ziemiach jak zadbasz 8 ton masz pewne.

 

To dużo wysiałeś a w sumie niedaleko siebie mieszkamy,jakies 45km :) ,myslisz ze 2 dawki saletry wystarcza??


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ja na T1 planuję dać fungicyd, który został mi z sezonu 2012/2013, a który zastosowałem na kłos. Jest to Zafir 400 EW (prochloraz + tebukonazol). Co mogę ewentualnie mieszać z nim? Chodzi mi głównie o siarczan magnezu, mocznik, Plonvit Z itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czakbar    0

Spółdzielnia pomija zabieg na T1 pszenica po rzepaku (choroby podstawy przez cały okres występują) a zaczyna od T2. Ostatni oprysk wykonuje zawsze, jak ziarno jest prawie wykształcone. Ma ktoś doświadczenie w tak późnej ochronie, czy jest ona efektywna. Przyznać należy, że ziarno mają grube ale zastanawia mnie czy to jest zasługa ostatniego zabiegu czy wcześniejszych?.

Edytowano przez czakbar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Pierwszy zabieg gdy przedplon rzepak czy kukurydza można odpuścić przy dość niskich przenicach (przeważnie wysoka odponość na choroby podsuszkowe) ale pozsotaje jeszcze mączniak jeśli plantacja nazbyt gęsta i septorioza jakieś zalążki już będą napewno. Ostatni zabieg to największa skutecznośc ma w okresie kwitnienia pszenicy kiedy fuzarioza się uaktywnia że tak powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

a co będzie lepsze na T2 Fandango 1l/ha czy Reveller 1l/ha ??? ten drugi trochę taniej wychodzi :) ale który z nich mocniejszy i dłużej będzie trzymał? :) zamierzam dać na flagowy ;) w tym roku na T2 był Falcon ale ciut przy słaby mimo że było pryskane jak pszenica kwitła(Bogatka) to i tak później było bardzo dużo fuzariozy... :(

przy 5l fandango ok.910zł a reveller 810zł mała różnica jest :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jakie były te wczorajsze porady w agrobiznesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zobaczcie kto nie widział na stronie tv wczorajszy odcinek ok 17minuty 50 sekundy. Większej głupoty od kilku lat tam nie powiedzieli. Z powodu pogody w zbożach konieczny będzie 3 zabieg fungicydami, w burakach na chwościka a ziemniakach na zarazę. 21 listopada taka informacja. Widać jak profesjonalnie są przygotowani ludzie którzy tworzą ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a co będzie lepsze na T2 Fandango 1l/ha czy Reveller 1l/ha ??? ten drugi trochę taniej wychodzi :) ale który z nich mocniejszy i dłużej będzie trzymał? :) zamierzam dać na flagowy ;) w tym roku na T2 był Falcon ale ciut przy słaby mimo że było pryskane jak pszenica kwitła(Bogatka) to i tak później było bardzo dużo fuzariozy... :(

przy 5l fandango ok.910zł a reveller 810zł mała różnica jest :)

Stosowałem fandango i reveler i fandango lepej działało według mnie.Zabiegi na początku kłoszenia.Po revelerze poprawiałem po przekwitnięciu pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok

a pytanie ktoś atakuje jeszcze pszenice kompletem czy już trochę pózno bo zastanawiam się nad dniem jutrzejszym


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ozon i Arkadia kupiłem 250kg z centrali bodajże po 170zł 100kg mogę się mylić musiałbym sprawdzić dokładną cenę. Już kuriera nie liczyłem. Jeśli chodzi ci o ziemniaki to obornik i 400kg polifoski i 300kg mocznika + dolistne. plon około 30ton sprzedałem

Wg Mnie to troche za gęsto posiana pszenica.Jeżeli co roku dajesz obornik to po co jeszcze polifoske pod pszenice? zamiast tego daj na wiosne 100kg soli potasowej, pierwsza dawka azotu to 250kg a druga to ponad 200, jeżeli wcześniej nie dawałeś żadnej ochrony to daj chociaż tlit na T1 a na T2 duet ultra. Możesz też zastosować modus 0,2l na skracanie razem z ccc 1l w fazie pierwszego kolanka. Do tego oprysk siarczanem magnezu i odżywki.

W naszej wiosce kiedyś każdy siał co najmiej 200 kg pszenicy na ha a niektórzy nawet po 300. Jak ja zasiałem 150 kg to ojciec i inni rolnicy mówili ze nic z tego nie bedzie i wiosna bede przesiewał, a dziś większość nie przekracza 200kg w późnym siewie tj pod koniec października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jak gęsto posiana to chyba trzeba redukować dawkę startową azotu?

 

Reveller solo słaby musowo jakiś triazol, tak jak pisał epx i zostaje kwestia proporcji, bardziej skłaniałbym się 0.8 reveller i 0.5-0.6 epx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

daj reveler 0.6l plus 0.6np rekorda i będzie ok

a pytanie ktoś atakuje jeszcze pszenice kompletem czy już trochę pózno bo zastanawiam się nad dniem jutrzejszym

 

ja w tym tygodniu we wtorek pryskałem Kompletem 3ha pszenicy sianej po kukurydzy, była w fazie szpilkowania, dokładnie 24 dni po siewie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak gęsto posiana to chyba trzeba redukować dawkę startową azotu?

 

Reveller solo słaby musowo jakiś triazol, tak jak pisał epx i zostaje kwestia proporcji, bardziej skłaniałbym się 0.8 reveller i 0.5-0.6 epx.

 

To też zależy jak bedzie wygladała wiosną jezeli naprawde bedzie gęsta to albo zmniejszyć albo opóźnić. Albo podzielić na dwie mniejsze i dac w odstępach kilku dni, maksymalnie do tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wg Mnie to troche za gęsto posiana pszenica.Jeżeli co roku dajesz obornik to po co jeszcze polifoske pod pszenice? zamiast tego daj na wiosne 100kg soli potasowej, pierwsza dawka azotu to 250kg a druga to ponad 200, jeżeli wcześniej nie dawałeś żadnej ochrony to daj chociaż tlit na T1 a na T2 duet ultra. Możesz też zastosować modus 0,2l na skracanie razem z ccc 1l w fazie pierwszego kolanka. Do tego oprysk siarczanem magnezu i odżywki.

W naszej wiosce kiedyś każdy siał co najmiej 200 kg pszenicy na ha a niektórzy nawet po 300. Jak ja zasiałem 150 kg to ojciec i inni rolnicy mówili ze nic z tego nie bedzie i wiosna bede przesiewał, a dziś większość nie przekracza 200kg w późnym siewie tj pod koniec października.

 

Dałem dlatego bo robiłem w tamtym roku roku badania i wyszło że jest niska zawartość składników. Kupiłem 250kg zasiałem na 1.15ha ze 230kg i wygląda rzadko jak narazie. Ochronę mam zamiar stosować ale do wiosny daleko zobaczymy czy będzie na co. Narazie kreda wysiana tydzień temu leży na polu nic się nie rozpuściła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Witam.Czy saletrosan czy syletrzak będzie dobrym rozwiązaniem na 2 dawkę?,na 1 będzie saletra.

Jeśli ma być saletra i saletrosan, to odwrotnie. 1 dawka saletrosan (ze względu na siarkę), druga dawka saletra. Lub 1 dawka saletra, druga saletrzak.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie tak naprawdę to co najlepiej dać w pierwszej dawce na pszenice ozime? Saletra, saletrzak. polifoska 21, itp.. Czy może jakieś mieszanki nawozowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj