Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jutro skoncze siac pszenice ozima i mam pytanie gleba jest sucha bo po kukurydzy siane w pyl pryskac to maratonem czy poczekac do wschodow pszenicy i dopiero maratonem opylic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki o opinie o Chiselu, ale wujas ma 1 hektar do opryskania na bardzo lekkiej ziemi, gdzie wręcz nie powinno się nawet siać pszenicy i dlatego myślimy o tym środku. Skończył się nam Komplet i Maraton, a poza tym wszystko opryskane. Ziemia jest bardzo lekka, a zachwaszczanie nie za duże, praktycznie tylko mak i trochę miotły- Glean nie nadaje się podobno na piaski, a Expert met jest ale w opakowaniach na 2,5 hektara. Opłaca się ryzykować tym Chiselem czy polecieć Lancet/Huzar wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie jutro skoncze siac pszenice ozima i mam pytanie gleba jest sucha bo po kukurydzy siane w pyl pryskac to maratonem czy poczekac do wschodow pszenicy i dopiero maratonem opylic?

maraton słabo podziała jak masz suchą glebe.poczekaj do wschodów

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

To ja bym kupił tez expert met, resztę zostawisz sobie na drugi rok albo jak naprawdę jest tak sucho i nieprzewidują opadów u Ciebie to może poczekaj z tym hektarem do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nic nie planuję dawać.Pszenica posiana 20 września ładnie się krzewi.W piątek poszedł snajper z glenem i sezon zakończony.Co niektórzy popadają w samo zachwyt ze swoją pszenica widzę.Poczekajmy do wiosny z oceną.Kolego KULAWA KOZA jaką masz obsade na m2?

Sławku ja nie jestem profesjonalny rolnik, tak jak Ty czy Tomek90 i inni tutaj.

Sieje zawsze tak by było dobrze, mniej wiecej 240kg/ha , w tym roku coś mi więcej weszło ale jak widzisz nie jest zle.

Jak bedzie za gęsta to ją przytrzymam tak jak w tym roku 2l CCC/ha a potem Modusem ją skruce i nie powinna sie powalić.

Po za tym to niskie pszenice więc myślę ze będzie dobrze.

W moim regionie nikt się nie bawi w liczenie obsady!!! poprostu każdy sieje wedle uznania od 240-300kg/ha.

Mamy inne ziemie i dlatego siejemy gęściej.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Dzięki za porady- chyba nie kupimy tego Chisela. Gdyby to było moje pole, to poleciałbym tym expertem i coś tam dolał jeszcze, ale pole wujka i ciężko się dogadać :) Opryskamy wiosną lancetem albo huzarem. Jeszcze raz dzięki i jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy. Dzięki wam i temu forum, jestem teraz ekspertem od oprysków w okolicy, bo u mnie to wszyscy tylko Aminopielik plus Protugan całe życie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławku ja nie jestem profesjonalny rolnik, tak jak Ty czy Tomek90 i inni tutaj.

Sieje zawsze tak by było dobrze, mniej wiecej 240kg/ha , w tym roku coś mi więcej weszło ale jak widzisz nie jest zle.

Jak bedzie za gęsta to ją przytrzymam tak jak w tym roku 2l CCC/ha a potem Modusem ją skruce i nie powinna sie powalić.

Po za tym to niskie pszenice więc myślę ze będzie dobrze.

W moim regionie nikt się nie bawi w liczenie obsady!!! poprostu każdy sieje wedle uznania od 240-300kg/ha.

Mamy inne ziemie i dlatego siejemy gęściej.

Człowiek uczy się całe życie i nie jestem profesjonalistą.Pytam o obsadę na metrze ponieważ wydaje mi się że masz bardzo dużą a z doświadczenia wiem że mogą być problemy z pleśnią śniegową zakładając że będzię zima podobna do ubiegłej.Siejesz też po przedplonach zbożowych o ile pamiętam. Możesz miec dużą presje chorób związana z wadliwym płodozmianem i wysoką obsadą,ale to okarze się dopiero wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dokładnie.Na wiosnę się będziemy Sławku martwić. :huh: Tu gdzie robiłem fotki jest stanowisko po okopowych , więc pszenica gęściejsza .

Po zbożu jest już rzadsza , więc mysle że bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

hehehe przeleć na wiosnę pszenice mieszanką Chwastox TRIO + Tolurex to dopiero zobaczysz co to czysta pszenica.

Nie byłbym taki pewny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ile zabiegow funigicydowych robicie u siebie w pszenicy??

jezeli nie zalezy mi na parametrach jeden zabieg wystarczy? pszenica po jeczmieniu wiec pewnie presja duza

jakie srodki polecacie, bo tak sobie koszty powoli licze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym postawił przynajmniej na 2 zabiegi. U siebie zawsze robiłem 2, ale ostatnie 2 sezony wyszły po 3 zabiegi i tak już chyba zostanie.

Na pierwszy zabieg środek z prochlorazem i morfoliną (np. fenpropimorf) + do tego może jakiś triazol. Na drugi zabieg coś z protiokonazolem + tebukonazol, epoksykonazol lub włączyć do tego jakąś storbiluryne, wszystko zależy od tego kiedy byłby wykonywany zabieg..

 

Przykładowe środki: T1: Mirage 0,8-1l/ha + Duet Starr lub Tango Starr 1l/ha. T2/T3: Prosaro 1l/ha lub Acanto 0,7l/ha + Tebu 1 l/ha. Wariantów jest dużo. Pytanie ile chciałbyś wydać na ochronę? Koszt takiej ochrony którą podałem w zależności od środków i dawek to jakieś 300-330 zł /ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

W tym roku na wiosnę pryskałem tilt turbo 0,7l + mirage 0,7 l jeden zabieg na pszenice. I muszę powiedzieć ze jak na ten rok to żadnych pozytywnych skutków nie zaobserwowałem, czy opryskane czy nie plon słaby około 4,5 tony było może albo i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

ja pryskałem kristalonem zielonym oczywiście na wiosnę w dawce 4kg/ha i tam gdzie się nałożyło to dopiero było widać efekt na zbożu :D ale w tych miejscach wyszło 8kg :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Pryskaliśmy czerwonym chyba 1.5kg x 2.

 

 

W tym roku na wiosnę pryskałem tilt turbo 0,7l + mirage 0,7 l jeden zabieg na pszenice. I muszę powiedzieć ze jak na ten rok to żadnych pozytywnych skutków nie zaobserwowałem, czy opryskane czy nie plon słaby około 4,5 tony było może albo i nie.

 

A pion trzymała pszenica gdzie pryskane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pryskał ktoś pszenice kristalonem?Jaką max dawkę dawaliście na ha jakby co?Pozdrowionka

ja pryskałem Kristalonem zielonym 18-18-18, dawka 5 kg/ha, efekt całkiem całkiem a przy 2 zabiegach to już całkiem git


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A te 4 czy 5kg kristalonu to na jaką ilość wody?

Na wiosnę jak tylko pszenica ruszyła a dało się wjechać pryskałem kristalonem fosforowym, to chyba żółty 2kg i jakiegoś super efektu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

A czemu mówisz że oczywiście na wiosnę?A teraz na jesieni nie mogę?Ja mam pomarańczowy.

 

możesz jak najbardziej jeszcze pomarańczowy będzie lepszy teraz bo ma więcej potasu i fosforu, a napisałem że ja go stosowałem wiosną a to nie ma znaczenia czy wiosną czy jesienią... 3-4kg można spokojnie dawać nawet do 5 tak jak piszą :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj