Polecane posty

losktos    356

Co do 0,3 Moddusa przy dodatku CCC wydaje mi się ze to troche za duzo, 0,1-0,15 l w zupełności wystarczy.

Stosowałem dotychczas sam CCC i zastosowany w pore w dawkce 1,2-1,5 nie wyrządzał żadnych szkód nawet w susze, aczkolwiek działanie z Moddusem bardziej mi się podoba.

Co do rzepaku, z azotem na jesieni ostrożnie, przede wszystkim unikać formy saletrzanej azotu jeżeli już chcemy sypać nawóz. Bardziej warto postawić na dokarmianie dolistne. Skracać jak najbardziej się powinno


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinimo    2

witam. doradzcie czy siac jeszcze pszenice ozima czy sie wstrzymac, a moze przewodke? woj. kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak do tej pory zawsze stosowałem sam CCC czasem w dawce dzielonej 0.7l a za kilka dni 1.3l a czasem od razu 2l i nie było żadnych skutków ubocznych. Ważna jest temperatura, żeby nie było sucho i żeby zboże miało papu

I trzeba pilnować żeby nie było za późno

 

W tym roku mierzę w wyższy plon to może spróbuję z moddusem a na peno trzeba będzie coś dać w drugiej dawce. Etefon lub trineksapak etylu

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

witam. doradzcie czy siac jeszcze pszenice ozima czy sie wstrzymac, a moze przewodke? woj. kuj-pom

 

Spokojnie siej.... około 400szt na m2

Ja jakoś sie wyrabiam ale sąsiad nawet w listopadzie sieje.

Póxne siewy sa pewniejsze od wczesnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

400szt/m2 to idzie w optymalnym terminie, a co do późniejszych terminów to czemu tak twierdzisz?? Bo jest spora za, ale i też przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

z tym CCC i modusem to ja powiem tak: dwa ostatnie lata stosowałem taką mieszankę, dwa lata temu 1l antywlegacza zwykłego +0,2modusa, ten rok był inny a moje pszenice mizerne po zimie (tam gdzie było widać ślady ciągnika po siewie, śnieg dłużej leżał i pszenicę 'przerzedziło'- pszenica na polu wyglądała 'w paski'), więc po zastoswaniu azotu poszły odzywki z 0,5antywylegacza w celu dokrzewienia, a później w pierwotnym terminie (prawie w pierwotnym, bo tak jak wspomniałem - w jednym pasie pszenica była w idealnej fazie tj. 1 kolanko 1cm nad ziemią, a w pasie obok była w pełni krzewienia.. z tego względu zabieg został opóźniony i w niektórych miejscach pokazywało się już nawet 2ie kolanko, a w wielu miejsach pierwsze..) zastosowałem, więc z tego względu dawkę 1,25 antywylegacza + 0,25-0,3 modusa, i wyszło idealnie ;) Pszenica była niziutka, nigdzie nie wyłożyło, a plon na poziomie 6-7t/ha.

Słyszałem właśnie, że dobieranie dawek antywylegacza nie jest jakieś sztywne z etykiety i niekiedy trzeba je dostosowywać do aktualnie panujących warunków w łanie i jak widać w moim przykładzie - coś w tym jest, bo nie wiem jaki byłby efekt gdybym poleciał dawką 1l+0,2l.

Pozdro.

Edytowano przez skywalker89
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co do 0,3 Moddusa przy dodatku CCC wydaje mi się ze to troche za duzo, 0,1-0,15 l w zupełności wystarczy.

Stosowałem dotychczas sam CCC i zastosowany w pore w dawkce 1,2-1,5 nie wyrządzał żadnych szkód nawet w susze, aczkolwiek działanie z Moddusem bardziej mi się podoba.

Co do rzepaku, z azotem na jesieni ostrożnie, przede wszystkim unikać formy saletrzanej azotu jeżeli już chcemy sypać nawóz. Bardziej warto postawić na dokarmianie dolistne. Skracać jak najbardziej się powinno

Czemu uważasz że 0,1-0,15 moddusa wystarcza?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

na dokrzewienie jakie dawki dajecie ccc lub moddusa ,bo teraz mowicie chyba typowo o skracaniu?

ccc na krzewienie odrazu po dawce saletry dajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ok wszyscy tu doradzają ile CCC i Moddusa, ale nikt nie zastanawia się przy jakiej odmianie pszenicy... Bo inaczej trzeba do tematu podejść przy Legendzie, a inaczej przy Muszelce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie, stosował ktoś Chisel 75 WG jesienią?? Niby można, od fazy 3 liści zbóż, tylko czy warto? Ziemia jest bardzo lekka, prawie że piaszczysta, więc Glean odpada, a chodzi o coś w miarę taniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na dokrzewienie jakie dawki dajecie ccc lub moddusa ,bo teraz mowicie chyba typowo o skracaniu?

ccc na krzewienie odrazu po dawce saletry dajecie?

0,5l CCC lub 0,1l moddusa.

Ok wszyscy tu doradzają ile CCC i Moddusa, ale nikt nie zastanawia się przy jakiej odmianie pszenicy... Bo inaczej trzeba do tematu podejść przy Legendzie, a inaczej przy Muszelce...

Dlatego trzeba samemu ocenić ile zabiegów i w jakich dawkach będzie potrzebne. Przy odmianach wysokich, gęstych, intensywnie nawożonych azotem powinno się skracać 2 razy np. 1lCCC+0,3l moddusa i potem jeszcze 0,2-0,3l moddusa bądź 1l etefonu. Przy niskich odmianach 1 skracanie może wystarczyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Pasuje co ten temat urozmajcić. :)

U mnie jak na razie pszenica piękna.

25863275740615209825.jpg

78217092099272393492.jpg

Agil. :rolleyes: 240kg/ha

KWS OZON -300kg /ha i rzadszy jest.

Agil bardzo ładnie sie krzewi.....

Fotki Agil-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czemu uważasz że 0,1-0,15 moddusa wystarcza?

 

W tym roku dawałem 1 l CCC i 0,3 Moddusa i jak na moje pszenice była to zbyt silna mieszanka. Na Finezji i Bamberce nie było jeszcze tak źle ale Rywalke mocno przyhamowało, długo siedziała zanim ruszyła. Dodam że na jednym kawałku dałem 1 l CCC i 0,15 Moddusa (akurat kończył mi się środek) i było lepiej.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Według COBORU Rywalka 103 cm, Bamberka 97 cm, Finezja 102 cm, Azot w 2 dawkach, I ok. 230 saletry, II 170 kg mocznika. Do tego jeden zabieg odzywka 18-18-18 i oprysk mocznikiem 20 kg/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli dość niskie pszenice. Jak Ci stoją przy ograniczonych dawkach antywylegaczy to się cieszyć, w końcu niższe dawki to niższy koszt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W tym roku spróbuje może na jednym kawałku sam Moddus w pełnej dawce, zobaczę jak to będzie wygladało


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

macie racje zalezy jaka pszenica jest np muszelka dostala 1 litr ccc i 03 modusa i bylo to za duzo rowno z ha oddala 4 zbiorniki bizonowskie wiec bylo dobrze ale siedziala dlugo a slomy nie bylo praktycznie natomiast taka sama dawka w przypadku odmiany turni i akteura byla nawet ok ale moglo byc mniej w tym roku nie bede taki przekonany do takiej ilosci modusa i to dobrze ze poszedl deszcz kilka dni bo jakby susza byla to chyba by nie bylo co zbierac;) przy skracaniu wazna jest dawka N jak bedzie za malo azotu efekt bedzie odwrotny po prostu trzeba uwazac z modusem i ccc na etykiecie modusa pisze dla kogo jest przeznaczony ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ile czasu może postać mieszanka gleenu z lentipurem w opryskiwaczu bo nie wypryskałem wszystkiego a teraz nie wiem kiedy mi się uda może w środę lub w czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

KULAWA_KOZA widzę że ci kable rosną :lol: a mi gdzieś rośnie korek od wlewu paliwa ;) jeszcze nie wykiełkował

 

Pszenice są ładne tylko dzięki porannym mgłom. Dziś sadziłem kwiatki przy domu to strasznie sucho a kto kopie buraki to strasznie się kurzy. Na rędzinie słabsze i dużo ziaren jeszcze nie skiełkowało. Jak porządnie wyrosną, bo jeszcze długo ma być ciepło, to może być problem z zimotrwałością.

 

Dajecie jakieś odżywki dolistne jesienią?? Tak myślałem o jakimś P i Mg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

Jak odstraszyć skutecznie gawrony z pszenicy ?

 

najlepiej sztucerem a jak nie posiadasz to mocna wiatrówka


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, stosował ktoś Chisel 75 WG jesienią?? Niby można, od fazy 3 liści zbóż, tylko czy warto? Ziemia jest bardzo lekka, prawie że piaszczysta, więc Glean odpada, a chodzi o coś w miarę taniego.

 

 

Nie polecam tego chisla moze z 3 lata albo 4 lata temu stosowalem na wiosne i przepuscilo mase miotly ze pszenicy nie bylo widac to bylo w tedy jak byl mokry rok moze przez te deszcze jak padaly to miotla poodbijala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nic nie planuję dawać.Pszenica posiana 20 września ładnie się krzewi.W piątek poszedł snajper z glenem i sezon zakończony.Co niektórzy popadają w samo zachwyt ze swoją pszenica widzę.Poczekajmy do wiosny z oceną.Kolego KULAWA KOZA jaką masz obsade na m2?

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj