Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

Thug ja pryskam również ale samym boxerem ale daję 3 litry u mnie pszenica już w fazie od 1 do 3 liścia ale te co grabki od siewnika nie przykryły dopiero kiełkują nie jest tego dużo ale zawsze coś, powiedz zaszkodzi boxer tym co kiełkują czy poczekać aż dojdą do 1 szpilki i wtedy jechać.

nic się nie stanie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

zgadzam sie z kolego thug,dzisiaj rozmawiałem z doradco bayera na temat nieprzykrytych ziarniaków które już kiełkują.Powiedział ze mogą nastąpic przemijające fitotoksyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przemijające przebarwienia mogą wystąpić przy każdych substancjach aktywnych, najczęściej występują w przypadku substancji będących pochodnymi mocznika.

ja tam większośc pszenic jadę boxer 2l plus maraton 2l faza 1-szego liścia

Ciekawa mieszanina, w sumie sam boxer z pendimetaliną wychodzi dobrze. Liczysz że dodatek izoproturonu załatwi chabra?

a jak wyjda mi juz z ziemi jakies chwasty to podziala na nie? co sadzicie o tej mieszance Boxer 2l + Legato 0,1l + Glean 8g? Nic sie nie stanie pszenicy po tym? nie mam duzego doswiadczenia w srodkach doglebowych.

Bardzo dobra mieszanina. Pszenicy nic nie będzie.

Boxer ma również działanie nalistne.

Do takiej mieszanki stosujesz legato 500sc czy legato plus 600sc?

z tego co wiem do boxera i gleanu zaleca się legato 500 ale mogę się mylić

Zalecają legato 500 czyli diflufenikan, przy legato plus czyli środku z izoproturonem jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

najchętniej wywaliłbym tyn ipu ale mam dużo maratonu z zeszłego roku bo gdybym miał sam stomp pendi pendingam byloby lepiej ipu i tak z chabrem to średnio

część pól pójdzie sam komplet ewentualnie plus glean w dawce 3g


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Chcę prysną gleanem tylko jest taka sprawa że są kawałki że jeszcze pszenica z ziemi nie wyszła a są że jest już w fazie 2 liści i nie wiem czy czekać czy pryskać czy dać sobie spokój w razie "W".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj prysnąłem pszenicę; Expert Met 0,25g + Alister Grande 0,33l/ha, pszenżyto; Expert Met 0,24g + Lentipur Flo 1l/ha. Zboża w fazie 2-3 liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A alister grande 0,3 +expert met 0,2 + glean 10 gram to na wiosnę powinno bez poprawek się obejść? bo mam taką propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Część pszenicy pryśnięta w ostatnim czasie expert metem w fazie 2 liścia. to na kawałkach gdzie wschody są idealnie równe. Zostały kawałki gdzie pszenica mimo że siana w tym samym czasie wschodzi nierówno (miejscami zbyt sucho, drobna grudka pole zawałowane po siewie). rośliny są w fazie dwóch, jednego liścia, niektóre dopiero szpilkują ale i trafiają sie ziarna które są nie przykryte i po ostatnich deszczach puszczają dopiero kiełki. pytanie czy można te kawałki potraktowć expert metem bez ryzyka uszkodzenia pszenicy/kiełkujących ziarniaków. Wiadomo co pisze ulotka ale może ktoś stosował ten oprysk we wcześniejszych fazach dlatego proszę o opinie na ten temat bo ja go stosuję pierwszy raz i zabardzo nie wiem co robić czy czekać czy pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

mozliwe ze padalo siew ok 180kg/ha. ja tylko raz soligorem bo czesniej nie dalo sie wjechac. w tym roku tylko zyta i bogatka. to pewny plo. slyszal ktos o pszenicy ozimej AGIL??? ponoc dobrze plonuje i wysokie MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dziś posiałem 3.20 ha pszenicy dałem obornik na 1 ha ok 35 T i polifoski 6 150 kg na ha , może być bo pierwszy raz sieję pszenice. Kiedy pryskać ? chyba na wiosnę i czym? Oczywiście od chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

na pewno nie po wschodach, bo raczej nie zdążysz, ale jakimś doglebowym zaraz po siewie jak najbardziej. Środków jest bardzo dużo, a więc na pewno coś sobie dobierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Tez dzisiaj zasiałem 3ha Tonacji ok 250kg/ha po burakach.Troche pozno. ciekawe czy z niej cos bedzie.

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Będzie będzie, ja za tydz jeszcze kawałek akteura dosieje, jedyne co przy tak późnym siewie to polecałbym 300kg/ha i na start 250kg saletry i ccc z odżywkami jak się byle zazieleni.

A polecacie jakąś dobrą pszenicę jarą, mam na razie na oku toridon i sirocco z kws, przeglądałem różne katalogi i artykuł w top agrar i dane raczej sie nie zgadzają, ale wszędzie toridon jest w szpicy.

Może polecicie jakąś dobrą jarkę po burakach, lub macie toridona i jakieś doświadczenia z tą pszenicą?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie jak na razie najładniejszy Agil.

Pszenica ma już 3 listki.Siana 1.10.

Ogólnie ładnie weszła , wszystkie 3 odmiany.

Na wiosnę dobrze jej dam do brzuszka i dobrze ją zaszczepie na choroby to mam nadzieję że się odwdzieczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Pobliskie gospodarstwo ok. 500ha produkujące materiał siewny daje Saletrę bądz Saletrosan pogłównie jesienią w celu polepszenia krzewienia. CCC czy moddus na jesień też nie jest jakimś wielkim halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja zastanawiam się nad daniem jakiegoś azotu teraz, ale chyba dolistnie, może modus. Pszenice siane 5 października, jakoś słabo wyglądają, teraz maja 1 lisć.

Na rzepak dałem 100 kg RSM to teraz przeskoczył dużo ładniejsze sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Edytowano przez magik0578

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Na rzepak dajesz azot żeby podgonić go... jak masz lichy lub niedobór a jak jest ok tonie dajesz..A o ccc poczytaj kilka stron wstecz to się dowiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Jeśli jest susza to żadnego regulatora wzrostu nie powinno się dawać.Ccc z moddusem daje się przy pierwszym kolanku.Dawka ccc 1 l i 0.3l moddus.Cenowo około 70-80 zł

 

A co ze zbożami zbyt wyrośniętymi? Moja ma 4-6liści a ciągle ciepło żadnego przymrozku.Idzie jakoś zchamować jesienią?

Nie ma czym hamować pszenicy.narazie masz faze krzewienia i tylko pogoda może zahamować wegetacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a mam kilka pytan a to na wiosne sie daje antywylegacz ccc sam to podobno jak bedzie suchy rok to zboze bedzie jak poslad ? ale mi mowil znajomy ze podobno sie daje ccc i modus na wiosne i wtedy jest dobrze jesli nawet rok bedzie suchy kiedy to dawac na pszenice i jak wygląda to cenowo ?? i czy mozna dawac na rzepak teraz azot do tomek73 przeciez ajk wysadzi za bardzo rzepak to moze wymarznąc i teraz to powinno sie go skracac hyba co nie ?

Juz slawek dość ładnie Ci wytłumaczył. Ale dodam że samo CCC należy stosować w odpowiedniej fazie, jeżeli dasz go za późno to zahamujesz wzrost, skrócisz kłos, a i poślad w kłosie będzie. A jak jest susza to za regulatorami wzrostu ostrożnie bądź wcale. Niektórzy do skracania używają samego CCC, jak dla mnie dość ryzykowne, trzeba idealnie trafić. Moddus sam lub z CCC wychodzi co prawda drożej ale to rozwiązanie pewniejsze. Moddus lekko skraca i pogrubia źdźbło, a CCC silnie skraca.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj