Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DO konca pazdziernika mozna smialo posiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dzieki panowie, nigdy nie sialem w pazdzierniku ale teraz musze bo nie bylo mnie w kraju. Mam nadzieje ze bedzie jescze cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tomek73 a zwykla pszenice ozima siejesz w listopadzie? czy przewodke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Na początku listopada mam zamiar zasiać pszenicę którą odmianę - ozima tonacja, czy przewódka tybalt? Jakoś zimno w tym roku na Lubelszczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bede sial prawdopodobnie w piatek albo przed wszystkimi swietymi tonacje slyszalem duzo opini ze ona w poznym siewie nie traci na plonie duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

ja w tamtym roku posiałem 21 listopada zwykłą pszenicę ozimą i sypałaby lepiej niż te siane wcześniej tylko że dziki ją wyryły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

Na początku listopada mam zamiar zasiać pszenicę którą odmianę - ozima tonacja, czy przewódka tybalt? Jakoś zimno w tym roku na Lubelszczyźnie.

 

 

zapraszam do analizy http://www.coboru.pl...aozime_2013.pdf str. 10-11

 

Oglnie mowi sie ze przewodki plonuja na podobnym poziomie jak ozime wysiewane w tym samym terminie, ale okazuje sie ze maja gorsze parametry jakosciowe. Plon w 2013 pozno sianych ozimin był wyzszy od przewodek.

Kiedys tez myslałem nad przewodkami, ale po analizie wynikow COBORU odpusciłem sobie.

Edytowano przez Jacekrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

tomek73 a zwykla pszenice ozima siejesz w listopadzie? czy przewodke

Zwykłą, prawdopodobnie Scagen, może Julius. Kiedyś sąsiad posiał między świętami a nowym rokiem to najbardziej ją sobie chwalił. Znam takie gospodarstwo co w styczniu siali zwykłą ozimą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

witam koledzy, mam pytanie:

chce opryskac pszenice boxer+ legato+ glean i nie wiem czy jak opryskam za tydzien czy nie bedzie za pozno, sialem ja 30 wrzesnia ale byla susza i teraz dopiero wyszla z ziemi. Co mi doradzicie? Teraz nie moge opryskac bo nie mam czasu, planuje za tydzien. Nic sie nie stanie?

Taką mieszankę możesz zastosować do fazy 3 liści, akurat boxer działa niezależnie od temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Też jestem ciekawy jak z tym kompletem i wrażliwością na temperatury. Ja planuję w tym tygodniu pryskać tym środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zazwyczaj środki doglebowe nie maja specjalnych wymagań względem temperatury czy nawet opadów deszczu. najważniejsze aby gleba była wilgotna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tym roku przewódka plonowala mi gorzej z powodu długiej jesieni 2012 choć wyglądała lepiej niz ozima. Prze zimą miała 2-3 liście, wiosną o wiele szybciej wystartowała w porównanu z ozimą i powrót zimy w kwietniu przemroził calkowicie liście.

 

Jaka ochrona przed chwastami w późno sianej pszenicy? Mam zamiar zastosować Glean + DFE zaraz po siewwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

instrukcja podaje od początku fazy drugiego liścia zboża do konca wegetacji

Edytowano przez FisKars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

jakie macie doswiadczenia z pszenica rywalka??? u mnie niewiem czemu wypadla barzo zle w tym roku . siew optymalny przedplon fasola kl.2-3 nawozenie 100 soli 100 superfosfatu 2razy po 190saletry bardzo ladnie wygladala az do samego konca...a plon wstyd mowic...niewiem czy 3t/ha:( tylko raz na grzyba polecialem soligorem

 

dodam ze obok mialem zyte,na gorszym stanowisku,3raz pszenica po sobie,tak samo dbana nasiona nie kwali od 10lat i dala 5-6t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

miałem rywalke w tym roku i plon 6t.siana po rzepaku.pomimo 3 zabiegów na grzyba miałem problem z septoriozą.padało u Ciebie podczas kwitnienia pszenicy?ile wysiales na hektar kg nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja tam większośc pszenic jadę boxer 2l plus maraton 2l faza 1-szego liścia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Taką mieszankę możesz zastosować do fazy 3 liści, akurat boxer działa niezależnie od temperatury.

a jak wyjda mi juz z ziemi jakies chwasty to podziala na nie? co sadzicie o tej mieszance Boxer 2l + Legato 0,1l + Glean 8g? Nic sie nie stanie pszenicy po tym? nie mam duzego doswiadczenia w srodkach doglebowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

ja tam większośc pszenic jadę boxer 2l plus maraton 2l faza 1-szego liścia

Thug ja pryskam również ale samym boxerem ale daję 3 litry u mnie pszenica już w fazie od 1 do 3 liścia ale te co grabki od siewnika nie przykryły dopiero kiełkują nie jest tego dużo ale zawsze coś, powiedz zaszkodzi boxer tym co kiełkują czy poczekać aż dojdą do 1 szpilki i wtedy jechać.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Boxer ma również działanie nalistne.

Do takiej mieszanki stosujesz legato 500sc czy legato plus 600sc?

z tego co wiem do boxera i gleanu zaleca się legato 500 ale mogę się mylić

Edytowano przez FisKars

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj