Polecane posty

thug    236

coś ci sę pokiełbasiło chyba. komplet 560 sc stosuje się w dawce 0,4-0,5l/ha

 

hmmm pewnie zastosowało ci się więcej przez przypadek co? oby nie przypaliło zboża.

nic mi sie nie pokiełbasiło poprostu wiem że na zachodzie stosują go więcej u nas jest podana dawka etykietowa tak jak napisałeś ale to nie znaczy że cos będzie przypalać

u nas toprex dawka jesienna 0,3 w niemczech 0-5,0-6


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

witam,lentipur 1.3l+glean 8g co by można do tego dodać, pszenica arkadia po rzepaku fazie jednego liścia. A i wjakiej fazie pryskać. Dzięki

Też kupiłem takie środki tylko mam zamiar dać 2l lentipuru i 8g glean na 400l wody i na 1.15ha tylko muszę poczekać do 3 liścia bo narazie jest 1. Wydaje mi sie że ogólnie jest jakoś rzadko na polu ale może się jeszcze rozkrzewi. Siane około 20.09 odmiana arkadia i ozon. Koszt to 83zł i nic więcej nie będę dodawał na wiosnę i tak będzie poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a powiedz czym sie rózni maczuga od gleanu to jego odpowiednik który zawiera tę samą substancję aktywną więc możesz zmenic


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

A w jakiej dawki mam dać Tolurexu i Gleanu i czy mogę tym pryskać jęczmień,pszenżyto i pszenicę.Nie przypali ta mieszanka czy może co innego polecacie.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Dzwoniłem dzisiaj do doradcy, po to by zamówić środki. Mianowicie mieszankę Boxera, Legato i Gleanu i stwierdził, ze ten Glean jeśli nie uprawiam rzepaku i nie mam samosiewów mogę sobie darować. Moje pytanie: czy 2l Boxera z 0,15 Legato (mam do wyboru 500 i 600) załatwi sprawę miotły w 100%, co do poprawki wiosna na 2 dwuliścienne chyba nie ma 100% pewności?? I jeszcze, czy ktoś z Was stosował tą mieszankę Boxera, Legato i Gleanu, chodzi mi o ewentualne przypalenia, bo przyznam, że najbardziej mi się podoba?? Sorry, że pytam już któryś raz z kolei, ale wole być pewien, mam się do jutra zdecydować. A doradcy wiadomo polecają, nie zawsze to co najlepsze rolnika. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pszenica pryskana zaraz po siewie 26g gleanu. Teraz zaczyna się drugi liść, poprawki wiosenne pewnie będą bo gdzieniegdzie widać jakieś liścienie. Samosiewy jęczmienia jarego też się pojawiają, załatwi go zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Panowie, czytam co tam dajecie na jesień i niezbyt to rozumiem... :unsure:

Mieszacie kilka środków na raz (nie mówię że źle) i prawie wszyscy mówicie o poprawkach wiosennych - ile to w sumie wyjdzie :blink:

Ja w tamtym roku pierwszy raz pryskałem w jesieni (tolurex) i powiem że jestem zadowolony, było widać różnicę na wiosnę (dużo lepszy wigor i sporo ciemniejsze zboże)

Koszt zabiegu wyszedł mi 54zł a na wiosnę poprawiłem granstarem (tego nie liczyłem) Po takim zabiegu niestety została przytulia ;[ W tym roku też dam tolurex i na próbę wziąłem boxer, na wiosnę zrobię poprawkę sekatorem (mam nadzieję że przytuli nie będzie) i powinno być ok, przynajmniej tak myślę???? Jeśli w tym roku ta metoda wypali, to od następnej jesieni pryskam wszystko.

We wszystkim chodzi mi o to, by nie przekroczyć kosztu oprysku wiosennego (np lancet ok 145 zł/ha) a by było czysto!!!!

Jeśli moje rozumienie jest błędne, to mnie poprawcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

uważam że dobrze kombinujesz, ja też mam taki plan ale jednak nieco ciągnie aby sprawę załatwić już jesienią, Ja część opryskam Expert metem tam gdzie jest chaber i ostrożeń, a część Legato + Glean (może bez poprawek się uda) nawet z poprawką nie powinno wyjść więcej jak 150zł czyli tyle ile wiosenny zabieg. Sekator przytulie załatwi elegancko Mustang też, a przy okazji wiele innych chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Gdybym wiedział że załatwię wszystko jesienią to też bym mieszał i zabieg może dojść nawet do 150zł. Ale mieszając 3 środki i myśleć o poprawce na wiosnę, to według mnie pomyłka w kombinowaniu :o

Na jare zboża daje granstar i w zależności puma lub axial (niestety muszę przez parę lat powalczyć z owsem), na ozime daje huzar lub lancet i jest git!!! Gleanu nie chcę bo obawiam się o rzepak w roku następnym po oprysku (niektórzy mówią że bezpodstawnie)

Więc myślę że przez parę sezonów w jesieni będzie coś koło 60zł w walce z miotłą i niektórymi chwastami a na wiosnę poprawka czymś w podobnej cenie :) - oby ta wiosenna poprawka była lepsza niż w tym roku :unsure:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Pszenica pryskana zaraz po siewie 26g gleanu. Teraz zaczyna się drugi liść, poprawki wiosenne pewnie będą bo gdzieniegdzie widać jakieś liścienie. Samosiewy jęczmienia jarego też się pojawiają, załatwi go zima.

 

Nie zawsze załatwi, w tym i rok wczesniej nie wymarzł w pszenicy ozimej Muszelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Gdybym wiedział że załatwię wszystko jesienią to też bym mieszał i zabieg może dojść nawet do 150zł. Ale mieszając 3 środki i myśleć o poprawce na wiosnę, to według mnie pomyłka w kombinowaniu :o

Na jare zboża daje granstar i w zależności puma lub axial (niestety muszę przez parę lat powalczyć z owsem), na ozime daje huzar lub lancet i jest git!!! Gleanu nie chcę bo obawiam się o rzepak w roku następnym po oprysku (niektórzy mówią że bezpodstawnie)

Więc myślę że przez parę sezonów w jesieni będzie coś koło 60zł w walce z miotłą i niektórymi chwastami a na wiosnę poprawka czymś w podobnej cenie :) - oby ta wiosenna poprawka była lepsza niż w tym roku :unsure:

u nas glean jest używany od kilku lat jako domieszka do innych srodków przy opryskach jesiennych. nie zauważyliśmy problemów z rzepakiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Niby też tutaj o tym czytałem - ale też gdzieś czytałem że widać różnicę (teoretycznie). Dodając dodatkowo glean podnoszę koszt, niby niewiele ale te 25-35 czy nawet więcej w zależności od dawki. Jednak dalej w głowie siedzi myśl (poprawka na wiosnę). Może w niedalekiej przyszłości (jak zasięgnę większej opinii od kolegów z forum) spróbuje jakiś hektar opryskać mieszaniną na jesień...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja od paru lat daje z 8 gram glinu i buraki normalnie sieje. W tamtym roku dawałem pelican 2-2,5 l a część komplet 0,4 z glinem 8g i żadnych poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Zamówiłem Boxer z Glean-em, dawki 2l i 8g, znalazłem również tabele z możliwymi domieszkami do Boxera i można z powodzeniem dodawać Glean jak również Legato. Dlatego może dołożę 100ml Legato 500. Cen co do złotówki nie znam, podzielę się jak dostane fakture, ale orientacyjnie Boxer z Gleanem ok. 90zł, gdyby dorzucić Legato to ok. 100zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

A do lentipur 1.3l + glan 8g można dołożyć 0.2l legato głównie chodzi mi o zwalczenie miotły,przytuli,samosiewy rzepaku. A wjakiej fazie pszenicy takim koktajlem popryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

lentipur z legato=snajper.zobacz zawartosc substancji w snajperze i na podstawie tego rób miks lentiput+legato.w fazie 3 lisci pszenicy zrób zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

snajper= legato 0.25-0.3l + lentipur 1.25-1,5l/ha

z dodatkiem gleanu myśle, że można obniżyć dawke snajpera.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki999    0

witam jestem tu nowy i mam takie pytanie jaki nawoz najlepiej dac pod korzen na przenice ozima i czym nalepiej sypnac na poczatek wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To jeszcze nie siałeś pszenicy jak myślisz teraz o nawożeniu?

Jaki polecacie środek na pszenicę ozimą.U mnie jest dużo chabra i miotły.Doradzicie coś.W zeszłym roku było Legato i Glean ale w tym roku chce cos innego.Można mieszac chlorotoluron (Tolurex) z chlorosulfronem.

Można mieszać, ale to nie jest mieszanka pewna może puścić i miotłę i chabra.

coś ci sę pokiełbasiło chyba. komplet 560 sc stosuje się w dawce 0,4-0,5l/ha

 

hmmm pewnie zastosowało ci się więcej przez przypadek co? oby nie przypaliło zboża.

Nie powinno przypalać, jeżeli środek jest zarejestrowany to znaczy ze nawet podwójna dawka środka jest selektywna dla rosliny uprawnej. Czytałem że chyba w niemczech nawet dawka 10l/ha boxera (2-3l/ha zalecana dawka) nie powodowała negatywnego wpływu na roslinę uprawną. Ale kto bogatemu zabroni stosować takie dawki? Każdy środek jaki stosujemy jakiś wpływ ma roślinę uprawną ma, a dobry środek, odpowiednia faza zabiegu decyduje tym że roślina szybko zneutralizuje tą substancję aktywną jaką damy.

pytanie czy warto zwiększa dawke kompletu.zwalczy lepiej chaber który puszcza?z innymi chwastami nie ma ten środek problemu

Jak dla mnie nie mam sensu takiej zwyżki, tak jak powiedziałeś problem z chabrem i tak może być, a jesienią najważniejsza sprawa to zwalczenie miotły zbożowej.

Dzwoniłem dzisiaj do doradcy, po to by zamówić środki. Mianowicie mieszankę Boxera, Legato i Gleanu i stwierdził, ze ten Glean jeśli nie uprawiam rzepaku i nie mam samosiewów mogę sobie darować. Moje pytanie: czy 2l Boxera z 0,15 Legato (mam do wyboru 500 i 600) załatwi sprawę miotły w 100%, co do poprawki wiosna na 2 dwuliścienne chyba nie ma 100% pewności?? I jeszcze, czy ktoś z Was stosował tą mieszankę Boxera, Legato i Gleanu, chodzi mi o ewentualne przypalenia, bo przyznam, że najbardziej mi się podoba?? Sorry, że pytam już któryś raz z kolei, ale wole być pewien, mam się do jutra zdecydować. A doradcy wiadomo polecają, nie zawsze to co najlepsze rolnika. Dzięki za pomoc.

Zgadzam się z Twoim doradcą. Jeżeli to nie jest stanowisko po rzepaku to dodatek gleanu nie jest potrzebny. Legato 600 czyli zapewne ten co ma diflufenikan i izoproturon. Z miotła już sam boxer powinien dac radę, a dodatek diflufenikanu mile widziany w celu zwalczania przytulii i fiołka. Boxer z diflufenikanem czasami mogą sie pojawić centki przebarwień, mieszanina z izoroturonem raz na kilka, kilkanaście przypadków może powodować krótkotrwałe zahamowanie wzrostu, wiele zależy od odmiany i odpowiedniej fazy zabiegu. Dla mnie mieszanina boxera z diflufenikanem już bardzo dobrze wygląda czyli boxer 2l+legato 500 0,1-0,2l.

Panowie, czytam co tam dajecie na jesień i niezbyt to rozumiem... :unsure:

Mieszacie kilka środków na raz (nie mówię że źle) i prawie wszyscy mówicie o poprawkach wiosennych - ile to w sumie wyjdzie :blink:

Ja w tamtym roku pierwszy raz pryskałem w jesieni (tolurex) i powiem że jestem zadowolony, było widać różnicę na wiosnę (dużo lepszy wigor i sporo ciemniejsze zboże)

Koszt zabiegu wyszedł mi 54zł a na wiosnę poprawiłem granstarem (tego nie liczyłem) Po takim zabiegu niestety została przytulia ;[ W tym roku też dam tolurex i na próbę wziąłem boxer, na wiosnę zrobię poprawkę sekatorem (mam nadzieję że przytuli nie będzie) i powinno być ok, przynajmniej tak myślę???? Jeśli w tym roku ta metoda wypali, to od następnej jesieni pryskam wszystko.

We wszystkim chodzi mi o to, by nie przekroczyć kosztu oprysku wiosennego (np lancet ok 145 zł/ha) a by było czysto!!!!

Jeśli moje rozumienie jest błędne, to mnie poprawcie. Pozdrawiam

Nawet jeżeli jesienny oprysk za ok 100zł/ha będzie trzeba poprawić wiosną herbicydem za ok 50zł/ha to jest to o wiele bardziej warte niż zastosowanie wiosną herbicydu kompletnego za 150zł/ha. Wiosną miotłę trudniej zwalczyć, poza tym szybko startuje wiosną i pobiera ogromne ilości składników pokarmowych które mogłaby pobrać pszenica.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj