Polecane posty

marluk    353

jak posieje wapno granulowane i zaraz polifoske a pozniej brona to nic sie nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Dzięki chłopaki za pomoc, jak wybiorę już kombinacje dla siebie to się pochwale co do kosztów na hektar. Może ktoś jeszcze powie coś na temat odmiany Astoria??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

jak zasieje pszenice to po ilu dniach najlepiej pryskac mieszanka boxer+legato+glean?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Panowie a czy można zrobić taką mieszankę: 1,5 l protuganu (750 g IPU) + 1l Tolurexu (500g CTU) + 0,1 l Agro Difenikan (50g DFF) na wszystkie rodzaje ozimin ? U mnie są głownie miotła, chaber, fiołek, rumian, przetacznik, trochę komosy, bodziszka, przytulii :mellow: Pytanie czy można spokojnie łączyć te substancje i czy dobrze podziałają na moje chwasty ? Bo cenowo by wyszło dobrze bo około 75-80 zł na ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Ponawiam pytanie: czy można stosować mieszaninę herbicydów: Stomp 330 EC i Legato Plus 600 SC? Jeśli tak to w jakich dawkach? I czy Ktoś stosował taką mieszaninę u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Ja w tym roku daje lentipur flo 500 SC 1,5l + Diflanil 500 SC 0,1l+ Agrosulfuron 10 g koszt wychodzi ok 65 zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mi zaproponowano

1. glean+expert met (10-15grama + 0,35g)/ha

2. boxer+glean+legato(2,5-3l + 5-7grama + 0,1)/ha

3 snajper (1,25-1,5l)/ha

 

dwie pierwsze wychodzi 80-90zł, druga ok 100zł.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna prysnac 3 dni po siewie pszenice maratonem+glean czy lepiej poczekac az zejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Nie wiem co mam robić. Pszenica siana 24, 25 wrzesień a wczoraj poszedł deszcz, jest cała na wierzchu robić coś, czy tak zostawić.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jak jest bardzo na wierzchu to przeleć bronami moze bo to co na wierzchu to średnio schodzi a jak juz to po dłuższym czasie słabiej Ci sie pokrzewi jesienia ogólnie troche do d*py sam podejmij decyjzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja już bym z tym nic nie robił, też tak raz zasiałem i wszystko ładnie powschodziło tyle że troche pózniej


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie mozna prysnac 3 dni po siewie pszenice maratonem+glean czy lepiej poczekac az zejdzie?

poczekaj do fazy 1-2 liść pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Panowie ma moze ktos do sprzedania 450kg pszenicy przewodki Monsun lub Tybalt w odleglosci 100 km od 08-300 Sokolow Podlaski (Mazowieckie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

@romanwiatr - nic nie rób - zniszczysz to co jest. KAŻDE ziarno (roślina) najpierw wypuszcza korzeń, a później wybija w łodygę. Te ziarniaki pszenicy które sa na wierzchu również urosną. System korzeniowy będzie trochę płytko, ale siałeś optymalnie i jeśli nie będzie jakichś cudów z pogodą do zimy zakorzeni się wystarczająco. Jeśli teraz wjechałbyś czymkolwiek, połamiesz kiełki korzeni - i posprzątane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ZETTI77 ja w zeszałym sezonie na polu gdzie mialem duzo chabra zastosowałem IPU 1,6l + DFF 0,2 + tribenuron 50%- 20g, chaber położyło w całości, temp przy zabiegu 12-10stop C. Podobno tribenuron mozna zastapic metsulfuronem metylu 20% w ilosci 20-30g i niby ma wziąć chaber, choc w etykietach nie ma ujetego tego gatunku( COMA, GALMET).

 

Przy kombinacji boxer z dff chaber raczej słabo zetnie, zamiast boxera mozna wziac chlorotoluron, tu chaber jest w pelni wrazliwy lub nawet expert ktory sam juz ma sredniowrazliwosc na chaber a z dff powinno byc jeszcze lepiej.

A tu nie ma żadnego zaskoczenia bo triberunon świetnie zwalcza chabra, ale jest typowym środkiem nalistnym.

Ja stosuję Komplet 560 SC. W życie i j. zimowym załatwia sprawę miotły i innego zielska w 100% bez poprawek. W innych zbożach poprawka na dwuliścienne wiosną. Boxer świetna sprawa na miotłę i przytulie ale na polach z chabrem masakra, chaber musi być przyhamowany na zimę, bo wiosną zanim się wjedzie w pole to chaber wygląda jak liście buraków.

 

Moja taktyka ochrony jest prosta - zwalczyć jak najszybciej miotłę w fazie szpilkowania i wstrzymać wzrost pozostałych chwastów, resztę dobić na wiosną. Wiosenne zwalczanie miotły jest drogie a co najgorsze miotła startuje wiosną w temperaturze 1,5oC a zboże w temperaturze 3-5oC. Azot wciąga miotła zamiast pszenica

 

Kiedyś używałem maratonu - bardzo wrażliwy na wilgotność gleby. W suche jesienie się nie sprawdzał.

Boxer nie sprawdził się bo mam dużo chabra ale na pewno do niego wrócę stosując domieszkę czegoś na tego niebieskiego stwora

Komplet jak na razie działa i w suchych i w wilgotnych jesieniach jestem z niego dość zadowolony.

 

wiosną poprawka Mustangiem Forte - niska temperatura stosowania 5oC i najważniejsze - bardzo niska fitotoksyczność dla zboża, po aminopieliku zboża lekko chorowały, nie wspomnę już o huzarze, po którym pola robiły się żółte, miotła dalej rosła a zielsko schło stosunkowo powoli.

Że boxer świetnie poradził sobie z przytulią to jestem lekko zaskoczony. Bo z miotłą radzi sobie super, z innymi chwastami słabiej.

A z maratonem to może tak być, zawiera pendimetaline które jest najbardziej wrażliwą substancją aktywną na wilgotność gleby.

jak zasieje pszenice to po ilu dniach najlepiej pryskac mieszanka boxer+legato+glean?

Najlepiej faza szpilkowania, jeżeli wschody chwastów będą słabe to w fazie 1-2 liści również będzie skutecznie.

mi zaproponowano

1. glean+expert met (10-15grama + 0,35g)/ha

2. boxer+glean+legato(2,5-3l + 5-7grama + 0,1)/ha

3 snajper (1,25-1,5l)/ha

 

dwie pierwsze wychodzi 80-90zł, druga ok 100zł.

Hmm coś pomyliłeś, pewnie mówiłeś o 3 jako tej droższej bo tak wychodzi, snajper w wysokiej dawce to cena nawet 120zł może sięgać. A 2 mieszanina jest bardzo dobra, lepsza niż 1. A 2 mieszanina w porównaniu do 3 to zależy z jakimi chwastami masz problem. Jak miotła, przytulia czy samosiewy rzepaku to 2 lepsza, jak masz największy problem z chabrem to 3 wychodzi trochę lepiej od 2 mimo ze droższa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

A tu nie ma żadnego zaskoczenia bo triberunon świetnie zwalcza chabra, ale jest typowym środkiem nalistnym.

 

tribenuron dziala podobnie jak diflufenikan, glownie nalistnie, a w fazie 1-2 lisci przenicy chaber w wiekszosci wyciaga juz liscie wlasciwe, wiec jak najbardziej nalistny jest na miejscu.

milanreal1 masz jakies doswiadczenie/wiadomosci odnośnie metsulfuronu, czy bedzie on faktycznie zwalczal chabra i czy bedzie go mozna zastosowac w jeczmieniu oz.( wiem ze to nie ten dzial, ale glownie w tym temacie ciagnie sie dyskusja herbicydow jesiennych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Te siane w sobote to ładnie póściły korzenie,ale te we wtorek i środe to dopiero nabrzmiałe i punkciki mają. Pierwszy raz tak mam, nerwica mnie bieże.

Pierwszy raz tym siewnikiem "poznaniakiem" siałem niemam pojęcia co zle zrobiłem (za szybko jezdziłem czy w czym tkwi problem, nie włuczyłem tylko tą belke z pazórkami ciągałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie a jak maraton zwalcza miotle doglebowo , wiem musi byc duzo wilgoci , ale jest jakas roznica miedzy opryskiem przed wschodami a w fazie np. szpilkowania? , strasznie ten maraton opryskiwacz przebarwia beczka z bialej zrobila mi sie pomaranczowa hah , musze go teraz umyc dobrze filtry itp. bo wszedzie zolto a rzepak musze opryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

maraton bardzo dobrze zwalcza miotłę.planujesz go zastosować z glenem więc poczekaj aż pszenica wzejdzie.glen lepiej zwalcza przytulie po wschodach.co do maratonu stosowanego po siewie i w fazie szpilkowania nie powinno być różnicy w działaniu.podstawą jest aby chwasty nie wyrosły za duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_1208    0

a co sądzicie o chlorotoluronie (np. Tolurex, Lentipur) w dawce 2l do tego diflufenikan ( np. diflanil, legato) 0,10 - 0,15l i jakis metsulfuron ok 10g, chabra zalatwi na pewno, ale czy z miotłą sobie poradzi? bo z tej mieszaniny tylko chlorotoluron bierze miotłe, a u mnie był z tym dosc duży problem. Zastanaiwam sie również nad zmiejszeniem chlorotoluronu a zastapienie metsulfuronu bokserem. tzn. 2l boxer + 1,5 chlorotoluron + 0,1 diflanil Czy ktos z was stwosował którąś z tych mięszanek? Jak widomo 2. wyjdzie NIECO droższa ;/

Edytowano przez michal_1208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

koledzy ! do kiedy można siac pszenice przewódkową ? jakie odmiany polecacie , co wogóle o tych pszenicach sądzicie ?

z góry dziękki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

a co sądzicie o chlorotoluronie (np. Tolurex, Lentipur) w dawce 2l do tego diflufenikan ( np. diflanil, legato) 0,10 - 0,15l i jakis metsulfuron ok 10g, chabra zalatwi na pewno, ale czy z miotłą sobie poradzi? bo z tej mieszaniny tylko chlorotoluron bierze miotłe, a u mnie był z tym dosc duży problem. Zastanaiwam sie również nad zmiejszeniem chlorotoluronu a zastapienie metsulfuronu bokserem. tzn. 2l boxer + 1,5 chlorotoluron + 0,1 diflanil Czy ktos z was stwosował którąś z tych mięszanek? Jak widomo 2. wyjdzie NIECO droższa ;/

Diflufenikan też bierze miotłe, także powinno byc ok.


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj