Polecane posty

STANK    15

jeśli siałeś swoja 260 kg będzie nie musisz przerzedzać , ja swojej sieje tak 240 , bo kwalifikowanej max 200 ,mój znajomy sieje 300 kg to już za dużo ale i tak plon zbiera niezły , to zależy wszystko jak będziesz prowadził uprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czemu wszedzie do skracania poleca sie moddus pszenicy a nikt nie wymienia cerone? nie sprawdza sie ten srodek w pszenicy? pytam bo mam juz kupione, mysle na legende dac litra antywylegacza w zaraz na wiosne a potem cerone na podflagowy

 

czemu kazdy poleca moddus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

Bo moddus działa najdłużej,do tego nie skraca systemu korzeniowego.I to jest jego plus,szkoda tylko ze jest tak drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, zna ktoś patent aby jesienią pozbyć się miotły, stokłosy i samosiewów rzepaku, bo na stokłosę to wiosną attribut i atlantis, ale w tym roku wcześnie posiałem i na wiosnę może być problem z miotłą, dodam, że oprysk tylko po wschodach, bo pszenica już 5 dni jak posiana, z góry dzięki za info

Jak chcesz polecieć po kosztach to możesz dać sam glean, ale jeżeli kiedyś go stosowałeś to teraz najlepiej jakaś mieszaninę. Np boxer +glean. Boxer super zwalcza miotłę, glean skutecznie zwalczy samosiewy. Najlepsza faza to szpilkowanie.

czemu wszedzie do skracania poleca sie moddus pszenicy a nikt nie wymienia cerone? nie sprawdza sie ten srodek w pszenicy? pytam bo mam juz kupione, mysle na legende dac litra antywylegacza w zaraz na wiosne a potem cerone na podflagowy

 

czemu kazdy poleca moddus?

Każdy raczej nie. Cerone tez dobry środek ale lepiej go stosować w późniejszych fazach, nie działa w niższych temp niż 15 stopni. Moddus jest skuteczny już od 8 stopni a także można go stosować do fazy liścia flagowego, jest bardziej uniwersalny. A cerone do najtańszych też nie należy, 1 l kosztuje trochę więcej niż 0,3l moddusa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Nie tylko u ciebie leje :( mam znajomego co sieje w listopadzie i ładne plony zbiera więc nie ma co się smucić


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

czym zwalczyć owies głuchy???

Najlepiej aby dało się to załatwić teraz jesienią - zaraz po siewie stosuję GLEAN ale niestety nie bierze on owsa głuchego. Jaki środek można by domieszać do Glean-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Dzięki za info w sprawie stokłos, a co do owsa głuchego to np. ja go jesienią zwalczam izoproturonem, czyli np. protugan itp. w dawce 2l/ha. W ubiegłym sezonie po zastosowaniu tego środka zostały; przytulia, fiołek, samosiewy rzepaku ale tylko wiosenne, ostrożeń (te chwasty załatwił mustang wiosną) i ta nieszczęsna stokłosa. Miotły ani owsa głuchego nie było, a mam tego na polach pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

zrobie chyba tak boxer 2l+glean 8g+legato 150ml. Co byście zmienili żeby zwiększyć skuteczność na chabra bo w tej mieszance jest w średni wrażliwych chyba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

Czy można stosować mieszaninę herbicydów: Stomp 330 EC i Legato Plus 600 SC? Proszę o wypowiedzi tych Forumowiczów, którzy stosowali taką mieszaninę. I jeszcze pytanie: w jakich ilościach mieszać te herbicydy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja dzis skonczylem siew pszenicy i chyba za malo mi sie wysialo kwalfikat c1 z sw odmiana zeppelin jakies 290 roslin na m2 wyszlo czy nie za malo ?? jak myslicie? mialo byc 330 a wyszlo cos ponad 290 w przeliczeniu to jakies 147 kg na ha cos musialem chyba zle probe zrobic ciekawe co z tego bedzie pocieszam sie faktem ze warunki pogodowe maja sie poprawic jest duzo wilgoci wiec ze wschodami nie powinno byc problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie powinno być tak źle, jak warunki do krzewienia będą dobre to jeszcze możesz być zaskoczony. W razie gdyby obsada była niska to zawsze wiosną można zrobić akcje ratunkową, tzn wczesną wiosna uderzeniowa dawka N 80-90kg, i do tego na dokrzewnianie CCC, ktoś próbował moddus i tez się nadaje.

czym zwalczyć owies głuchy???

Najlepiej aby dało się to załatwić teraz jesienią - zaraz po siewie stosuję GLEAN ale niestety nie bierze on owsa głuchego. Jaki środek można by domieszać do Glean-u?

Wiosną też prawdopodobnie będziesz mieć problem z owsem głuchym.

zrobie chyba tak boxer 2l+glean 8g+legato 150ml. Co byście zmienili żeby zwiększyć skuteczność na chabra bo w tej mieszance jest w średni wrażliwych chyba ?

Bardzo dobra mieszanina. Nie trzeba zmieniać. Niestety na te herbicydy chaber jest średnio wrażliwy, ale każda substancja naruszy chaber i może go wyeliminować całkowicie. Ale nie musi, ale szczerze ciężko zrobić podobna mieszaninę równie skuteczna. Powinien chaber paść jesienią. Wiosna może wzejść następny ale nie musi. Jak wiosna pojawi się to niestety konieczna będzie poprawka wiosną, herbicydami w granicach 50zł/ha lub triberunonem metylu (bardzo wysoka skuteczność w zwalczaniu chabra).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

aha tak właśnie myślałem tylko że zostało mi troche z wiosny ale przetrzymam do pszyszłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A ja ponawiam swoje pytanie:

Czy można stosować mieszaninę herbicydów: Stomp 330 EC i Legato Plus 600 SC? Jeśli tak, to w jakich ilościach. Proszę o wypowiedzi tych Forumowiczów, którzy stosowali taką mieszaninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

czy warto siać saletrzak na zime

Nie , bo i po co? roślinie na jesień jest potrzebne P K , a nie azot.

Azot dajemy na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na jesieni roślina też potrzebuje azot, ale małe ilości, Zwróć uwagę za zawartość azotu w nawozach wieloskładnikowych, które stosujesz jesienią

Przykładowo Polofoska 8

POLIFOSKA 8 zawiera 8% azotu (N) w formie amonowej, 24% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, w tym 21% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 24% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej i 9% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Jak myślicie wzrosną ceny zboz?

Myslę że tak ale nie tak bardzo jak w ziemniakach.

Myślę że na wiosnę cena pszenicy będzie w granicach 900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Chciałbym zrobić jeden zabieg jesienny a w miare pożadny po jakiej kombinacji beda najlepsze efekty:

Boxer 2l+ 10g glean

Ekspert met 0.35+ 10g glean

W sumie to nie wiem co mozna jeszcze dac Mam z tamtego roku legato 500 sc moze dodac do którejs z opcji ze 100 ml ?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Czy mieszaninę Legato Plus 600 SC i Glean 75 WG można stosować bezpośrednio po siewie. Na etykiecie jest, że po wschodach pszenicy. I jeszcze jedno: jak rosną ziemniaki na polu, na którym zastosowano Glean 75 WG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj