Polecane posty

milanreal1    319

Tak no właśnie o tym myślałem. A znowu boxer czy legato są typowo doglebowe. Stosowanie razem takiej mieszaniny może skutkować słabszym zwalczaniem miotły. Ale jak jest dobrze i się sprawdza to pogratulować stworzenia skutecznej mieszaniny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku sąsiad stosował tolurex i granstar w jesieni, w max dawkach. Na wiosnę poprawiał przytulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

A komplet tez jest doglebowym herbicydem? Ja w tym roku będę nim pryskał bo sulfonylomoczniki u mnie się nie sprawdziły w poprezdnim sezonie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Komplet jest nalistnym, tak samo legato z s.a. dff na przytulie dodawanym np do experta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

W tamtym roku sąsiad stosował tolurex i granstar w jesieni, w max dawkach. Na wiosnę poprawiał przytulię.

 

w jakich dawkach? granstar jest strasznie drogi, a mieszankę tolurexu z toto poleca chemirol jako wysoce skuteczną za 70zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

kiedy macie zamiar zasiać pszenicę? myślę Arkadie zasiać pod koniec września, a opryskać mam zamiar Gleanem najwyżej wiosenna korekta, pryskał ktoś pszenicę Gleanem na jesieni? Jaki efekt? Lepiej przedwschodowo czy powschodach? teroretycznie przed a jak w praktyce?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie mam teraz klopot, pierwszy raz sieje pszenice . mam legende c1, tylko jest jakas strasznie drobna, mtn 34 g. Czy to nie bedzie mialo wplywu na plon

 

i teraz przy mtn 34 i zk 85% sieje na obsade 350 nasion. Wg wzoru daje to 140 kg. nie za malo tej pszenicy?

Moze zwiekszyc obsade do 450 ? zaleca sie obsade bodajze 350-450 , od czego zalezy jej wybor?

 

to nic nie szkodzi ze ziarno ma date zaprawianai wrzesien 2012?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

panowie mam teraz klopot, pierwszy raz sieje pszenice . mam legende c1, tylko jest jakas strasznie drobna, mtn 34 g. Czy to nie bedzie mialo wplywu na plon

 

na plon będą miały wpływ cechy odmianowe czyli niska mtn, miałem w tym sezonie legendę c1 i wystąpiły straszne problemy ze zdrowotnością (łącznie 4 zabiegi fungicydem), należy również uwzględnić większy koszt regulacji (dałem ponad litr medax top w dwóch zabiegach i litr ccc) a plon wcale nie był rewelacyjny poniżej 7t/ha, mogę polecić tę odmianę wyłącznie komuś kto potrzebuje dużo słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie zoralem pole po rzepaku i straszna kapusta wyrosla z tego rzepaku ze plug dobrze nie poprzykrywal , po siewie pszenicy planuje zastosowac maraton wypali on caly ten rzepak , czy dodac troche gleanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dobrze licze ze przy mtn 34 i sile 85% zeby uzyskac obsade 380 ktora jest dla pszenicy podobno opytmalna powinienem siac 150 kg na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

34x380/85=152.

 

 

@kissmy... opróżnij skrzynkę!

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 

w jakich dawkach? granstar jest strasznie drogi, a mieszankę tolurexu z toto poleca chemirol jako wysoce skuteczną za 70zł/ha

Miał granstar ze starych zapasów, dał 20-25g i 2 l tolurexu, Tak nam poradzili, przytuli dużo puściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dobrze licze ze przy mtn 34 i sile 85% zeby uzyskac obsade 380 ktora jest dla pszenicy podobno opytmalna powinienem siac 150 kg na ha?

 

to jest obsada na połowę października, teraz 300 roślin to będzie aż nadto, siej 120kg\ha i będzie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

ja jednak siałem arkadię, 150kg daje jakieś 350-380 roślin. Myśle że nawet za dużo ale w tym roku niech tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Mi dzisiaj przywieźli z centrali arkadię ale nie ma na etykiecie podanej siły kiełkowania,czy to normalne? Na kws ozon jest. Mam na 1.15ha 150kg arkadii i 100 ozona klasa gleby IV. Siew pewnie po niedzieli bo jeszcze ziemniaki na polu. Czy na takie stanowisko 250kg będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

u mnei optymalny termin siewu pszenicy to 15-25 wrzesien , caly czas leje i w sumie nie wiem czy w terminie sie wyrobie, jestem z mazur

 

to w optymalnym terminie nie powinienem dac tej obsady 380?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

 

Mysle że Glean byłby dobry można go stosowac w pszenicy.

 

I włąsnie ponawiam pytanie kto z Was stosował Glean w pszenicy ozimej na jesieni i kiedy przed czy powschodowo i jaki efekt?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kiedy macie zamiar zasiać pszenicę? myślę Arkadie zasiać pod koniec września, a opryskać mam zamiar Gleanem najwyżej wiosenna korekta, pryskał ktoś pszenicę Gleanem na jesieni? Jaki efekt? Lepiej przedwschodowo czy powschodach? teroretycznie przed a jak w praktyce?

Pryskałem samym gleanem w życie i pszenżycie i szczerze mówiąc dał najlepszy efekt z dotychczasowych środków jakie stosowałem jesienią (stosowałem te tańsze środki bez mieszanin). Niewiele gorzej spisał się expert met, najgorzej lentipur (miotłę puścił, jeszcze pszenżyto przyhamował). Dawałem powschodowo, ale przedwschodowo tez możesz, najważniejsze to wilgotna gleba. I jeżeli kiedyś go stosowałeś to jednak radziłbym zainwestować trochę więcej, i zrobić mieszaninę, do 100zł/ha można elegancką mieszaninę ułożyć. i wielka wadą jest że po gleanie w pełnej dawce długo zalega w glebie, w nastepnym roku możesz zapomnieć o buraku czy lucernie.

Panowie zoralem pole po rzepaku i straszna kapusta wyrosla z tego rzepaku ze plug dobrze nie poprzykrywal , po siewie pszenicy planuje zastosowac maraton wypali on caly ten rzepak , czy dodac troche gleanu ?

Zdecydowanie popieram sławka, aby skutecznie zwalczyć samosiewy rzepaku koniecznie dodaj glean.

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

Taka niska dawka nie zaszkodzi. Będziesz spokojnie mógł posiać rzepak.

zasiałem pszenice tydzień temu , po rzepaku i widzę że sie przebija rzepak , i zastanawiam sie czy opryskać to czy zostawić do wiosny, teraz nie bardzo mam jak opryskać bo mi padł opryskiwacz i będę kupował dopiero na wiosnę , a jak teraz pryskać to co najlepiej wyjdzie nie drogo i co zwalczy rzepak , na chwasty i tak bede pryskał wiosną bo mam już oprysk więc teraz nie bardzo mi sie wydawać dodatkową kase

Jak chcesz polecieć po kosztach to raczej ten glean będzie najtańszym wyjściem pozbycia się rzepaku. Czym chcesz pryskać wiosną?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

A po gleanie 4-5g/ha mozna spokojnie rzepak siac jako rosline nastepcza na niskim pH?

dawalem glean 8g razem ze snajperem a po pszenicy siany był rzepak i nic złego się nie działo.ph gleby 5. Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mi dzisiaj przywieźli z centrali arkadię ale nie ma na etykiecie podanej siły kiełkowania,czy to normalne? Na kws ozon jest. Mam na 1.15ha 150kg arkadii i 100 ozona klasa gleby IV. Siew pewnie po niedzieli bo jeszcze ziemniaki na polu. Czy na takie stanowisko 250kg będzie ok.

dziwie wam sia panowie ze tak malo siejecie pszenicy na 1ha. U mnie by to nie przeszo. :rolleyes:

u mnie 220-240 jest idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj