Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Lej smiało kolego.

no ja bym się bał tak lać .

Nie wiem czy nie przypali korzonków pszenicy jak się zasieje.

Z drugiej strony jestem zwolennikiem lania do oporu :lol: :lol: :lol:

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

glean ok ale jak ktoś ma w płodozmianie buraki nie będzie go stosować dla mnie ok rozwiązanie 2 l boxer plus 2 l maraton petarda

a co do odmiany na 4 klasę i pszenica po pszenicy polecam arkadię lub brillianta dobrze znoszą ,monokulturę

Thug ten boxer z maratonem dobry, stosowałeś taką mieszaninę??? zostaję coś po tych preparatach np. ostrożeń czy bławat??? Bo mam zamiar pryskać pszenicę maratonem 4l/ha ale na wiosnę myślę mustangiem poprawić.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pryskałem a z ostrożniem jest tak że on bardzo pózno wychodzi ciężko trafić raczej wiosna zostaje na jesieni glean go bierze helm tribi jak masz problem z chabrowatymi polecam coś na chlorotoluronie jakis lentipur flo tolurex itp

do kolegi kissmy dlatego napisałem zamiennik granstaru jest duzo tańszy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

glean ok ale jak ktoś ma w płodozmianie buraki nie będzie go stosować dla mnie ok rozwiązanie 2 l boxer plus 2 l maraton petarda

a co do odmiany na 4 klasę i pszenica po pszenicy polecam arkadię lub brillianta dobrze znoszą ,monokulturę

Stosowałeś taka mieszaninę? Tanio nie wychodzi, ale zgadzam się peterda jest. Zresztą dodatek pendimetaliny do prosulfokarbu jest jak najbardziej ok.

w wiadomościach rolniczych wyczytałem, że glean już w dawce 3g rozwala samosiewy rzepaku, a czy taka dawka (do 5g) zaszkodzi burakom?

A mi sie wydaje że taka mała dawka gleanu nie powinna szkodzić uprawom następczym. Chociaż buraków nie uprawiam.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

bardzo dobrze wychodziła mi mieszanina boxer legato grodyl na polach z kompensacją przytulii


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

w wiadomościach rolniczych wyczytałem, że glean już w dawce 3gr rozwala samosiewy rzepaku, a czy taka dawka zaszkodzi burakom?

 

w wiadomościach rolniczych wyczytałem, że glean już w dawce 3g rozwala samosiewy rzepaku, a czy taka dawka (do 5g) zaszkodzi burakom?

 

Osobiście daje gleanu jakieś 8-10 gram na ha co roku i buraki normalnie sieje, i nic nie widać żeby coś się działo. Raz musiałem posiać buraka gdzie był stosowany 18 miesięcy wcześniej glean w ilości 18 gram/ha i tylko na poprzeczkach, bo to był jeszcze klin, i w tych kinikach siedziały i nie bardzo chciały się ruszyć.

Ale zawsze pryskam pszenicę w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Norma wysiewu za mała jak na ten termin i rok. Reszta zależała od pogody.

Nieprawda, ja miałem w tym roku arabelle, wysiałem 160kg/h i dała 6t. Teraz chcę ją posiać w drugiej połowie października lub początek listopada jeśli pogoda pozwoli bo to odmiana przewódkowa. Ma ktoś doświadczenia z arabellą zasianą na jesień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

bardzo dobrze wychodziła mi mieszanina boxer legato grodyl na polach z kompensacją przytulii

 

Podaj dawki tej kosy na przytulię. Jak narazie czym nie pryskać to i tak poprawka na wiosne musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Tomek daj tą mieszanine i będziesz mieć po kłopocie Stokato 500 SC 150 ml/ha + glean 75 WG 5g/ha + expert met 200 g/ha + Lentipur 0,75 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

boxer 2l legato 0.15 grodyl 10-15g

 

Tomek daj tą mieszanine i będziesz mieć po kłopocie Stokato 500 SC 150 ml/ha + glean 75 WG 5g/ha + expert met 200 g/ha + Lentipur 0,75 l/ha.

w jakiej fazie bo subst z experta to raczej nalistne typowo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

W fazie 3-4 liścia nie wcześniej. Nie wiem jak nazwać ta fazę dokładnie. U mnie to jest 24-26 dni po siewie przeważnie wykonuje ten zabieg można by później ale jadę za jednym razem żyto pszenżyto i pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Za późno już będzie. Pszenica jak szpilkuje do 3 listków chyba, później już słabe efekty, 2 lata temu za późna faza i klops. Swoja drogą twoja mieszanka ilośćia mieszania już odstrasza, cene jeszcze można przeboleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Właśnie nie, jak za wcześnie pszenica to dostaje w tyłem tak było z pszenica po ziemniakach która miała dopiero początek drugiego listka to ja przypaliło no ale na szczęście odbiła. Żyto i pszenżyto można w fazie szpilkowania tu się zgodzę lecz ja wolę w późniejszej sprawdzone.

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

boxer 2l + glean 8g to wystarczy i ewentualna poprawka legato na wiosne czy legato teraz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

a normalnie a jak ma być .....sąsiad w tamtym roku siał odemnie pszenice od kolegi i swoją .

Pomieszał i plon był super.5-6t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Co myślicie żeby na pszenicę, pszenżyto, żyto i jęczmień ozimy zamiast Snajpera dać 1,5l Tolurexu + 0,3l Legato 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenu84    0

Co sądzicie o takiej uprawie pszenicy??

 

Klasa ziemi I II i IIIa. Stanowisko po jęczmieniu i prosie.

 

Późna podorywka bo sucho, orka na około 20-22 cm.

Pod agregat uprawowy unifoska 02 - 170 kg/ha i saletrzak 27 - 200 kg/ha.

W sumie daje to 60 N, 20 P, 20 K i 20 S. W dodatku nawóz praktycznie niewymieszany.

Zaprawa funabent, wysiane zostało pewnie z 250 - 300 kg/ha

Edytowano przez Kenu84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Nie jestem wielkim znawcą w uprawie pszenicy dopiero się uczę, ale moim zdaniem zamiast tych 200kg saletrzaku korzystniej jest dać 100kg polifoski na jesień bo do wiosny azotu z saletrzaku praktycznie nie będzie a jesienią w takiej dawce nie jest on potrzebny. No i zamiast tych 300kg pszenicy wysiać góra 200kg/ha zaprawionej jakąś lepszą zaprawą. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

bardzo dobrze wychodziła mi mieszanina boxer legato grodyl na polach z kompensacją przytulii

I to wszystko jesienią? Chociaż nie powiem, mieszanina taka która jesienią weźmie wszystko.

boxer 2l + glean 8g to wystarczy i ewentualna poprawka legato na wiosne czy legato teraz lepiej?

Po tej mieszaninie za bardzo nie trzeba by co poprawiać, ale monitorować pole trzeba. Chaber i przytulia mogą wschodzić wiosną.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jesienią tylko chwasty w fazie siewek bo grodyl typowo nalistny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj