Polecane posty

pawelrol123    2

Cześć wszystkim jaką byście odmianę polecili na ziemie klasy 4 przedplon pszenica mam do wyboru albo julius albo arkadię, mieszkam we wschodnie części kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czyli dac komplet bez gleanu i bedzie dobrze?

Tak drogi środek nie powinien wymagać dodatkowych mieszanin. Sam komplet wystarczy, chociaż w niższych cenach można skutecznie odchwaścić jesienią.

nie sposób chyba zadziałać jesienią na wiosenne samosiewy rzepaku, przytulię powinien ogarnąć galmet z pakietu galaper strong (sam galmet wychodzi chyba około 25zł/ha),

 

na jesień dobre są mieszanki, nie wiem jeszcze jak wyjdzie to kosztowo, ale ktoś polecał

maraton 4l/ha + glean 5-7g/ha,

ja stosowałem w ubiegłym sezonie komplet + ekspert + glean

są też propozycje komplet 0,4l/ha + glean 8g/ha,

glean 10g + protugan 2,

komplet 0,2 + expert 0,35,

Tanio raczej nie wychodzi. A jak dla mnie 2 ostatnie mieszaniny są trochę dziwne. 2 środki z pochodnymi mocznika, albo mieszanina gdzie 2 razy jest fluranacet. Chyba już lepiej do experta dodać dliflufanikan. Można by też boxer 2l+diflufenikan+glean i też wychodzi siekiera.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a sam expert 600 0,35l + glean 8g wyjdzie grubo poniżej 100zł/ha i skuteczność powinna być dobra

 

albo

70g toto (tifensulfuron metylu - 68,2 %, metsulfuron metylu - 6,8 %) dobra + 750g chlorotoluronu za 70zł/ha netto

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Jaki nawóz azotowy radzicie najlepiej dać pod pszenice ozimą? Chcę dać ok 20kg N, P i K będę mieszał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Komplet miesza się z Expertem bo wychodzi chyba taniej jak dodać do Expertu dff. Zstanawiam się czy nie pojechać samym Expertem jesienią i zamiast dodawać dff to na wiosne zrobić poprawkę powiedzmy Mustangiem bądz Sekatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tego co szukałem z cenach koszt dodatku diflufenikanu jednak wychodzi taniej. Możesz tak zrobić, chociaż może expert sam trochę miotły puścić. Ale skłaniałbym się wiosną w stronę sekatora bądź linturu. Oba mają sulfonylomocznik więc w niewielkim stopniu miotłę też zwalczają, szczególnie w wyższych dawkach.

a sam expert 600 0,35l + glean 8g wyjdzie grubo poniżej 100zł/ha i skuteczność powinna być dobra

 

albo

70g toto (tifensulfuron metylu - 68,2 %, metsulfuron metylu - 6,8 %) dobra + 750g chlorotoluronu za 70zł/ha netto

Nie pisałeś o takiej mieszaninie ale skuteczność powinna być ok, a ceny niskie. Ogólnie za ok 100zł można zrobić dobre mieszaniny. Do 100zł 2lboxera i 6g gleanu tez wyczyści, ale zdecydowanie drożej niż 70zł/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Cześć wszystkim jaką byście odmianę polecili na ziemie klasy 4 przedplon pszenica mam do wyboru albo julius albo arkadię, mieszkam we wschodnie części kraju.

polecam arkadie, na takim samym stanowisku jak u Ciebie z dawka azotu yara can 27 w ilosci 300kg/ha z ochrona tylko T1 plus odzywka i regulator sypnela 7ton, julius na takim samym stanowisku z azotem w ilosci 135kgN/ha i pelna ochrona byla strasznie drobna i moze dala 5ton. Obie odmiany byly materialem kwalifikowanym

 

Komplet miesza się z Expertem bo wychodzi chyba taniej jak dodać do Expertu dff. Zstanawiam się czy nie pojechać samym Expertem jesienią i zamiast dodawać dff to na wiosne zrobić poprawkę powiedzmy Mustangiem bądz Sekatorem.

kolego ja tak robie od paru lat, czyli jesienia expert a wiosna 0,8 mustanga forte i nie ma ani jednego chwasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Ja zakupiłem Bogatkę i planuje dać pod korzeń 300kg polifoski 6, 50 kg soli potasowej i 50 kg kizerytu, stanowisko po pszenżycie klasa ziemi IV, a ile jej wysiać na ha planuję siać pod koniec września czy może ok 20 IX? Zaraz po siewie oprysk Legato Plus 600 0,75l + Glean 15g i pod koniec października chcę dać wapniak koszalewski granulowany 0,5t lecz mam obawy czy jak granula spadnie obok młodej roślinki to czy jej nie przypali ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

jednak zrezygnuję z boxera + glean i zastosuję legato + glean, kilka lat temu stosowałem legato + zamiennik gleau (maczuga bodajże) przepuściło miotłe na wiosnę, ale zabieg robiłem późną jesienią i mogło być już za zimno i za duże chwasty... mówicie że legato + glean można jechać zaraz za siewnikiem? gleba musi być wilgotna jak w przypadku droższych środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

panowie jak robicie ten zabieg dokrzewiania? w jakiej fazie i jakie srodki?? potem dajecie jeszcze raz jakies skrocenie?

mam cerone, czy to nada sie na ewentualne dokrzewienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie takie pytanko sieje pszenice stanowisko po rzepaku i planuje nie dawac nic nawozu w korzen tylko dac nawozy na wiosne jak wegetacjia ruszy,Co myślicie o takiej opcji?

W środe będę sial Pszenice odmiana Ozon i Bochemia . Ziemia 4a

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

Panowie ile selekcjonowanej pszenicy Arkadia na ha ? . Pisze niby 160-190 kg ale obawiam sie ze bedzie za rzadko .. podpowiedzcie coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja w tym roku sieję pszenicę 25-28.09

220-230kg/ha

250kg Polifoski /ha ---przedplon zboże , a na okopowych bez nawozu.

Pszenica zaprawiona Scenic i Kinto Duo.

Areał 3ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Panowie takie pytanko sieje pszenice stanowisko po rzepaku i planuje nie dawac nic nawozu w korzen tylko dac nawozy na wiosne jak wegetacjia ruszy,Co myślicie o takiej opcji?

W środe będę sial Pszenice odmiana Ozon i Bochemia . Ziemia 4a

 

Zależy od zasobności gleby, ale potasu i azotu po rzepaku powinieneś mieć sporo w glebie, także jeśli fosfor masz chociaż na średnim poziomie to wg mnie możesz spokojnie dać PK na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja potasu i fosforu mam bardzo dużo kolego w rzepaku miałem nalane około 50 tys litrow gnojowicy i czasc pola gnojem 50 ton na ha.Na wiosne poleje Rsm w dużej ilości i będzie dobrze:) Rzepak na tym polu dal w tym roku bite 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie jak robicie ten zabieg dokrzewiania? w jakiej fazie i jakie srodki?? potem dajecie jeszcze raz jakies skrocenie?

mam cerone, czy to nada sie na ewentualne dokrzewienie?

Nie wiem czemu zadajesz takie pytanie. Dokrzewianie wiosną jakby obsada była za mała. A teraz masz okazje żeby obyło się bez tego zabiegu, tzn najważniejszy siew, dalej odpowiednia uprawa i nawożenie i powinno być ok. W razie gdyby jednak dokrzewianie było potrzebne to wczesna wiosną po I dawce N, najpopularniejszy CCC i najtańszy. Dokrzewiać można również moddusem. Nie słyszałem o tym jakoby cerone również rozkrzewiało. Największa barierą jest temp, wczesną wiosną jest niska, a cerone potrzebuje 15 stopni.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Nie zdążyłem wylać gnojowicy przed orką czy mogę to zrobić teraz po orce a potem polifoska, uprawa i siew pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nie zdążyć to można do kibla jak się bardzo chce ;) Trzeba było nie orać do puki nie wylałeś. A co do pytania to można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Dzięki!!! Źle się wyraziłem, że nie zdążyłem. Wykonałem orkę a teraz trafiła się okazja na gnojowicę z pobliskich PGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

glean ok ale jak ktoś ma w płodozmianie buraki nie będzie go stosować dla mnie ok rozwiązanie 2 l boxer plus 2 l maraton petarda

a co do odmiany na 4 klasę i pszenica po pszenicy polecam arkadię lub brillianta dobrze znoszą ,monokulturę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w wiadomościach rolniczych wyczytałem, że glean już w dawce 3gr rozwala samosiewy rzepaku, a czy taka dawka zaszkodzi burakom?

 

w wiadomościach rolniczych wyczytałem, że glean już w dawce 3g rozwala samosiewy rzepaku, a czy taka dawka (do 5g) zaszkodzi burakom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmmm nieważne zapewne będzie miał wpływ na buraki lepiej dodać cos takiego jak helm tribi zamiewnnik granstaru


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ale granstar jest strasznie drogi, czy nie wyjdzie taniej poprawka na wiosnę czymś galmetem i ewentualnie jeszcze galaperem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj