Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Umin    0

Witam,

Koleżanki i Koledzy, czy ktoś z Was uprawiał może pszenicę ozimą o nazwie ADEQUAT, jeśli tak bardzo bym prosił o opinie :P

Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

Na 6t ~300kg ale to jest właśnie ta opcja z przyoraniem słomy, czy też nie? I jak dużo ta słoma zmieni w ewentualnym planowaniu nawożenia?

Bez przyorywania słomy, a ze słomą to bym musiał zobaczyć ile zostaje bo nie pamiętam.

Według moich przeliczeń na niewielkich obszarach gdzie mieszanie nawozów nie stanowi zbyt dużego problemu taniej od polifoski wychodzi superfosfat wzbogacony + sól potasowa. Mam zamiar dać taką mieszankę na polu po łubinie gdzie niepotrzebny jest azot.200kg superfosfatu i 150kg soli i może 7ton będzie. Wyjdzie ponad 100zł taniej niż 400kg polifoski6

Po jęczmieniu jarym ~180kg fosforanu amonu + 150kg soli potasowej, bo potrzeba trochę azotu

Co myślicie o takich dawkach? Gleba średnia zawartość potasu średnia, fosforu niska, pH 6,6

 

Nie uprawiam kukurydzy ale myślę że roślina która potrafi dać tak wysoki plon nie pozostawi bogatego stanowiska bo wszystko "przerobi" na plon

Niepokoi mnie ta niska zasobność w fosfor... Jak dasz więcej fosforanu lub superfosfatu to nie zaszkodzi. Masz dobre pH więc fosforan jest lepszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

pytanie z innej beczki, spotkał się ktoś aby pod pszenice po rzepaku nie orać tylko przejechać gruberem na jakieś 15cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

pytanie z innej beczki, spotkał się ktoś aby pod pszenice po rzepaku nie orać tylko przejechać gruberem na jakieś 15cm?

u nas tak paru robi dają raz grubera po jakimś czasie 2 raz i za jakiś czas agregat i sieją pszenice. Ja w tym roku też tak spróbuję. zrobiona podorywka; potem pszedł kultywator, za jakiś czas 2 raz kultywator, po jakimś czasie agregat i sianie. Ci naprawdę duzi to rzepak tak sieją gruber a potem agrgat uprawowo siewny i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tak zasialem 2 lata temu pszenice po owsie tylko talerzowka 2 razy,i od razu siałem pszenice wyszło super,duzo lepiej niz tam gdzie orałem wschody duzo rowniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja gruberem już raz przejechałem i teraz jest sporo samosiewów rzepaku, zobacze jak to będzie iść drugi raz po tych samosiewach. Problem może być tylko taki że jest bardzo twardo i sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie można dopóścić żeby samosiewy rzepaku były zbyt duże, raz że wyciąga wodę , a dwa to problem z zieloną masą, max 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

teraz już nie będę ich niszczył najwyżej szybciej zaorze zreszta tragedi jeszcze nie ma, koło mnie spółdzielnia już orze. Tam gdzie randapowałem to spróbuje tylko gruberem głębiej przed siewem przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

W zeszłym sezonie pryskałem pszenice na miotłe jesienią tolurexem, przez kilka lat miałem zaufanie do tego środka ale w tym roku puscił mi bardzo dużo miotły. Może dlatego że oprysk był wykonany na bardzo wilgotną ziemie?? Moje pytanie jest takie bo mysle w tym roku zmienić go na Protugan 2,5 l/ha + glean 8g/ha. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akpil19    0

Witam

Mam takie pytanie zamierzam zasiać w tym roku 70 arów pszenicy jakie proponujecie zrobić nawożenie

na jesień i na wiosne i jakie opryski chciałbym uzyskać plon około 3,5t .Ziemia jest klasy III . Czy pod pszenżyto trzeba dawać nawóz na jesień żeby uzyskać dobry polon skoro przedplonem była pszenica? Z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

oprócz polifoski 6 lub 8 jaki nawóz można zastosować pod pszenicę ozimą ? słoma była ścięta obornika dany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Mam pytanie koledzy. Planowałem sobie zasiac imówke po burakach bo mieli u nas w 1 kolejnosci zabierac, ale ostatnio usłyszalem ze maja zabierac dopiero 15 pazdziernika i tu moje pytanie czy zdaże jescze zasiać zimowke i czy warto? Zasiałbym na innym polu ale mam tam poplony posiane i troche szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

Mam pytanie koledzy. Planowałem sobie zasiac imówke po burakach bo mieli u nas w 1 kolejnosci zabierac, ale ostatnio usłyszalem ze maja zabierac dopiero 15 pazdziernika i tu moje pytanie czy zdaże jescze zasiać zimowke i czy warto? Zasiałbym na innym polu ale mam tam poplony posiane i troche szkoda.

W zeszłym roku zasiałem po burakach 15 listopada i nawet była ładna pszenica także według mnie 15 października to jeszcze nie jest tak późno ja bym śmiało siał wiadomo trochę słabiej się rozkrzewi ale to już tak jest jak się sieje później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Niby termin straszny jescze nie ejst tylko zeby pogoda była to sie arz dwa obsieje najgorzej jak bedzie cały czas padalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

mds12- a do kiedy masz termin agrotechniczny siewu dla swojego regionu , że piszesz,że za póżno? Sprawdż termin i wybierz pszenicę którą można z powodzeniem siać w opóżnionym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja siałem w grudniu i niekiedy lepsza była od tych wcześniejszych. Sąsiad kiedyś posiał po świętach i mówił że najlepsza była.

A mam znajomego co przeważnie wszystko sieje w listopadzie i mówi że rekordy bije, a rzepaku jeszcze nie posiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Ze względu na omacnicę w qq jestem zmuszony przejść w uprawę pszenicy .Moje pytanie czy siew powyższej na przełomie X/XI ma sens, czy siać jare na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

czym przewaznie od chwastow pryskacie na jesieni? co jest najwyzsza polka srodkow? :)

 

panowie na jesieni pryska sie tez od grzyba i mszycy? prosze o pomoc bo jestem zielonhy w temacie a nie moge znalezc odpowiedzi

 

nie piszemy posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

koledzy jakie nawożenie dać pod pszenice .badałem glebe i wyniki wyszly takie: kategoria agronomiczna gleby - lekka ,ph-7,1 .odczyn obojętny. zawartość składników przyswajalnych (w mg na 100 g gleby) ocena :fosforu 6,9 -niska , potasu 27,4 -bardzo wysoka , magnezu 5,9 - wysoka

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam Panowie jakimi srodkami zaprawiacie pszenice i jak skoro nie mam zaprawiarki :( i czy jest jakaś zaprawa na sucho chodzi o to ,zeby posypać i wymieszać ziarno ? bo na mokro to nie ma gdzie a jak mam 1000kg do zaprawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj