Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skoczmen    5

Witam.

Chcę w tym roku zasiać pszenicę Arkadię. Miał ktoś i może posiada jakieś cenne uwagi do niej?

W agro-sieci około 1700netto oferować mają pod koniec tygodnia

 

Ja dzisiaj kupiłem Arkadię w centrali nasiennej w Lublinie - cena 1710 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

mnie jednak ta arkadia nie przekopnuje, za bardzo reklamują firmy a za mało hodowcy szukam dalej. Może bogatke wsieje chociaż sprawdzona lub banderole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czy po 100kg polidapu pod pszenice bedzie ok ,czy zwiększyć dawke??

To zależy od zakładanego plonu, zasobności gleby i też od odczyny gleby. Na kwaśnym ile fosforu byś nie dał to nie będzie on wykorzystany...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Czy banderola ma naprawde zimotrwałość tak słabą jak opisują czy wam tak wymarza w praktyce?

też chciałbym się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

W zeszłym roku banderola wymarzła jak każda pszenica więc ciężko powiedzieć (środkowa wielkopolska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Koledzy mam pytanie odnośnie stosowania P K pod korzeń jesienią pod pszenice. Planujemy dać 200 kg polifoski 8 i od kilku lat siejemy ją pod plug , z tego co się uczyłem fosfor i potas im głębiej zastosowany tym lepiej, ale u nas praktycznie nikt tak nie robi, każdy sieje po orce, co o tym myślicie, bo ja jestem skłonny dalej siać pod pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli w opisie odmiany jest napisana czy oznaczona niska zimotrwałóść danej pszenicy to ona taka jest . W moim rejonie Nysa-Prudnik wiekszość rolników zasiała Muszelkę- parametry super oprócz zimotrwałości- 3,5 i teraż nikt nie chce ryzykować i sieją inne odmiany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a powiedzcie mi jaki nawóz najlepiej dać pod arkadię i w jakiej dawcę? Na jednym kawałku będzie pszenica po pszenicy ale w zeszłym roku był obornik dany i osad z oczyszczalni a na drugim tylko obornik. Ziemia 3kl na obu. Drugi kawałek po jęczmieniu jest. Chcę celować 7 ton powiedzmy z hektara i jakie nawożenie najlepiej zastosować i opryski?

Dotychczas ja zajmowałem się tylko hodowlą a teść zbożem a w tym roku chcę zacząć również zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Nie mogę się zdecydować którą odmianę wybrać Arkadię, Torasa czy może nową odmianę Tobak zależy mi głównie na plonie a nie na jakości :) może jakieś opinie posiadaczy tych odmian jak z plonem, zimotrwałością, chorobami...... :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

czy to jest tak że pszenica elitarna ma lepsze parametry ale może plonować słabiej? czy wczesność dojrzewania ma wpływ na plon i parametry w praktyce, bo dużo krajowych odmian jest wczesnych a naprzykład sprowdzane często są późne lub średnio późne. Podoba mi sie jeszcze odmiana fidelius ale akurat tej nie ma w rsp a wszystkie hurtownie maja o 200 zł netto drożęj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Jeśli na słabsze stanowiska to odmiana wczesna powinna lepiej plonować i takie trzeba dobierać z tego co mówił p Gleń z Danko. Z parametrami już zależy bo np wczesniejsza będzie wcześniej zebrana, a późna jeszcze bedzie czekać i deszcze mogą popsuć opadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek230    0

Witam, co sądzicie o odmianie pszenicy SAILOR może ktoś z okolic Poznania lub Środy wlkp ma na sprzedasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Ja kupiłem dziś Baytan ,zaprawy typu Galmano, Latitude,Jockey może i dobre ale ceny przerażają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

7ha w tym roku zasiejemy tej odmiany , zobaczymy co pokaże. Na pokazach było ok, na poziomie Arkadi. Z tego co wiem trzeba pilnować chorób liścia tzn septoriozy i DTR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie chcę jakoś zredukować koszty nawozów i zainwestować w wapnowanie. Pszenica jakiego najbardziej składnika potrzebuje na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy mam pytanie odnośnie stosowania P K pod korzeń jesienią pod pszenice. Planujemy dać 200 kg polifoski 8 i od kilku lat siejemy ją pod plug , z tego co się uczyłem fosfor i potas im głębiej zastosowany tym lepiej, ale u nas praktycznie nikt tak nie robi, każdy sieje po orce, co o tym myślicie, bo ja jestem skłonny dalej siać pod pług.

Nawozy potasowo-fosforowe siejemy w celu uzupełniania składników które zostaną wyciągnięte z gleby przez roślinę. Bo rośliny zdecydowanie lepiej pobierają składniki które w glebie są niż te z nawozów. Więc jeżeli masz zasobność średnią to niezależnie czy dasz pod pług czy przed agregatem to nie zrobi żadnej różnicy. Pod pszenicę lepszy skład ma polifoska 6.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A przy zasobności niskiej jest różnica nawóz pod pług a pod agregat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ja chyba sypnę 300kg, a po rzepaku to w ogóle nie sypią bo dosyć azotu jest w glebie

polifoska 6 ma 6%azotu 20%fosforu 30%potasu więc głównym celem polifoski nie jest dostarczanie azotu. Azotu to jest po strączkowych.

 

Moje poprzednie pytanie było związane z tym że zawsze dawałem PK przed agregatem> Fajnie się jeździ po świeżo zaoranym polu... a w tym roku nie robiłem podorywek bo glifosat poszedł. I tak myślę żeby nawozy przedsiewne dać przed orką bo jakoś nie tęsknię za atrakcyjną jazdą po zaoranym

Po łubinie mam zamiar posiać superfosfat wzbogacony i sól potasową ewentualnie polifoskę 6 a na kawałku po jęczmieniu :unsure: i słoma pocięta fosforan amonu i sól potasową albo polifoska6 i mocznik. Dokładnie co wysieję i dawki będzie zależało od cen nawozów.

Ogólnie to pod wszystkie rośliny daję trochę PK, nawet pod łubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Witam Wszystkich,jak sie fachowo mowi na MOZ w pszenicy?chodzi mi o takie czarne ziarno w klosie...Pozdrawiam.

Edytowano przez zbyszkoWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi Ci o śniedź cuchnącą, czy o sporysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj