Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
magtom36    4

witajcie zastanawiam się na doborem odmian

-bamberka

-arkadia

-linus

-sailor

-potenzial

-barokko

macie jakiej plusy lub minusy tych odmian, jakieś z nich byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A ile tego masz? 1 ha , 2ha? W doniczce to każdy potrafi :) Podaj średnią np ze 100 ha

Mam 3ha KWS OZON-a , średnio po przeważeniu mi wyszło 7.2/ha,,,,,mam IV klasę ziemi , ale czuję że na lepszych ziemiach i po rzepaku itp dała by plon SUPER.

Ja ją siałem po jęczmieniu, pszenicy i ziemniakach.

Dla mnie super pszenica.

W tym roku ponownie zagości u mnie wraz z Agilem i z tych trzech któraś ------Primus,Sailor lub Arkadia.

 

Sławek u mnie Scenic sprawdził się super , a Baytan Uniwersal to najlepsza zaprawa.

Duże znaczenie ma także rejon Polski oraz klimat.

U Ciebie choroby mogą zaatakować a u mnie nie......

 

Panowie mieliście może Primus-a , Sailor-a albo Arkadie?

Co o nich możecie powiedzieć?

Osobiście skłaniam się ku Arkadi ma dobre opinie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

po baytanie maczniaka i septorioze miałem juz jesienią.co prawda zima była długa ale spodziewałem się więcej po tych zaprawach.jesienią była mszyca na zbożach i to też mogło mieć wpływ że pojawiła się septorioza.astep ktoś stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

raczej chodziło mi o jakieś opinie od tych co posiali i co zebrali :) jakie choroby itd.


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

w tym roku mielismy nutke i bemberke i nutka lepiej sypala takie same warunki takie same ziemie a jaka pszeice byscie polecili niską o wysokosc chodzi i pszenzyto tez jakies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

U mnie pszenica dalej zielona :unsure: a ziarno KWS grubę i piękne.

czuje że zniwa może koło 15.08 :blink:

I jak pszeniczka ozon skoszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Cerone ok, ale lubi wyższe temperatury. Gdy temperatury są niskie pewniejszy jest moddus, niektóre źródła podają że działa już od 8 stopni. W tym roku akurat temperatury sprzyjały dla antywylegaczy. Na I-II kolano w życie dałem CCC+cerone i było 19stopni.

 

I właśnie dlatego, że etefon wymaga wyższych temperatur zastosuje go samego w późniejszej fazie niż 1-2 kolanko, jak się nie myle to skróci i pogrubi. Do mieszanek antywylegaczy nie jestm przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale jak 1-2kolanko będzie cienkie długie i wiotkie i tak polegnie. Nawet przy skróceniu dokłosia. I etefon działa krótko 3-5dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

I jak pszeniczka ozon skoszona

Tak, w piątek poszła cała.Plon 7.2/ha.

ziarno jak na ten rok ładne.

Sypała rewelacyjnie.

Na drugi rok zagości u mnie ponownie wraz z Agilem i chyba Arkadiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

To jak na ten rok to sukces ,u mnie muszelka też sypała w miarę ale mimo 3 zabiegów na grzyba trafia się porażone ziarniaki tego ozona zamawiam a co masz do powiedzenia na temat Agila i Arkadi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Do Agila przekonał mnie kolega z forum a na temat Arkadi się troszkę naczytałem i postanowiłem ją zakupić.http://www.danko.pl/node/225

 

Nie cytuj poprzedniego posta bo dostaniesz 1 pkt od Mata albo pająka.

No ale pewnie spią to zapomną... :)

 

 

 

Ja Ozona mam około 20-22 tony , na 4 tony mam już zamówienie po 80zł wywiany sprzedaje.

Jak by ktoś z Małopolski chciał to sprzedam.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Arkadia fajna pszenica aczkolwiek miała odbicia, byc moze na skutek tej nietypowej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ani baytan ani scenic nie sprawdziła się w tym roku.pleśń śniegowa była i głównie przy miedzach pszenica poleciała

No to mnie zaskoczyłeś bo akurat baytan uznawałem za jedna z najlepszych zapraw na rynku, a scenic za najlepszą w tym segmencie cenowym. Jeżeli te 2 się nie sprawdziły to co wypróbujesz w tym roku?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

U nas najwięcej w okolicy było posiane oscistych odmian. Północna wlkp. Wyglądały rewelacyjnie plon również był świetny. Spółka z 100 hektarów zostawiła ostrogi na siew. Na polu prezentuje się wyśmienicie. Zbierał ktoś z was w tym roku tą odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

No to mnie zaskoczyłeś bo akurat baytan uznawałem za jedna z najlepszych zapraw na rynku, a scenic za najlepszą w tym segmencie cenowym. Jeżeli te 2 się nie sprawdziły to co wypróbujesz w tym roku?

scenik w ubiegłych latach działał przyzwoicie.w tym sezonie słabo.pozostaje kinto duo i astep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No ale Kinto Duo i Astep to środki dużo niższej kategorii jak SCENIC czy BAYTAN.

A może Sławku żle zaprawiłeś tą pszenicę?

Ja pamiętam jak zaprawiłem w betoniarce ją tak jak w instrukcji to pszenica mało co była pokryta ta czerwona substancją.

Dopiero zwiększyłem dawke , chyba o 100ml i dopiero wtedy ziarno było ładnie pokryte.

Na polu nie zauważyłem żadnej z chorób kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie ile byście proponowali dac nawozu np polifoski 6 pod pszenice gdzie stanowisko jest po rzepaku a klasa 3b?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Zależnie ile dałeś pod rzepak. Ja pod rzepak dałem 400kg polifoski 8 więc teraz po rzepaczysku pod pszenicę nie będę nic sypał NPK.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

No ale Kinto Duo i Astep to środki dużo niższej kategorii jak SCENIC czy BAYTAN.

A może Sławku żle zaprawiłeś tą pszenicę?

Ja pamiętam jak zaprawiłem w betoniarce ją tak jak w instrukcji to pszenica mało co była pokryta ta czerwona substancją.

Dopiero zwiększyłem dawke , chyba o 100ml i dopiero wtedy ziarno było ładnie pokryte.

Na polu nie zauważyłem żadnej z chorób kłosa.

zaprawialem w betoniarce i nie sądze aby była żle zaprawiona.kinto duo i astep gorsze od scenic i baytan?moim zdaniem nie są gorsze a astep moze byc nawet lepszy poniewaz zwalcza mszyce jesienią które roznoszą choroby.co do nawozenia pszenicy po rzepaku ja daje polifoske 250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Panowie jaką polecilibyście zaprawe na pszenice piewszy zbiór po kwalifikacie, pszenica skagen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj