Polecane posty

BARABUS    6

panowie czy 13% wilgotność pszenicy nadaje się do przechowywania w BINie ? bo tyle mi wychodzi pomiar z wyskubanych nasion i prawdopodobnie jutro wjadę kosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja przechowywałem 14- 15 nic sie nie działo jak masz 13 to spokojnie do bina pod warunkeim ze ten pomiar miarodajny

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

generalnie jest sucha jak pieprz, tylko w miejscach polegniętych zdarzają się kłosy w których ziarniaki nie "chrupią" jeszcze, ale to jest zaledwie 2% całego 7ha pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Tez chciałem dziś wjechać z przystawka do rzepaku w pszenice, ale nie miałem pojęcia czy to bedzie iść i zrezygnowałem :D Pszenica jak mówisz chrupie ale 1-2 dni słoneczniej pogody chyba potrzeba według mnie przynajmniej na podlasiu. Ten pomiar może być mało miarodajny bo jeżeli przejdzie przez słome wilgotność może pójść w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie wy już Pszenice chcecie kosic a ja wczoraj dopiero Rzepak opryskalem:):) Pszenica jeszcze przynajmniej 2 tyg:) Pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja to i za 2 tygodnie w pszenicą nie wjadę, za tydzień może w rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witaj kolego w Klubie:) ja tez mysle kolo 1 sierpnia Rzepak mlucic:)70 ha mam wiec nie duzo mysle na spokojnie 3 dni i w żyto wjade:)a na koniec pszenica:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

to zależy kto jak dbał o pszenicę ja pryskałem np 2 razy od grzybka to muszę poczekać a znajomi zero ochrony to po niedzieli żniwa bo twarda już jest a wilogotności nie wiem ile. Dziś próbowałem rzepak ale wychodzi 12,6 wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

panowie czy 13% wilgotność pszenicy nadaje się do przechowywania w BINie ? bo tyle mi wychodzi pomiar z wyskubanych nasion i prawdopodobnie jutro wjadę kosić :)

 

14% spokojnie na pryzmie, a już w binie lux. Tylko wydłubane, a to które przejdzie przez kombajn ma różnicę w wilgotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

Wczesne pszenice to jest tak jak pisze, średnie też chodz miejscami gdzie leży to miekka. Mueszelka chodz wczesna to po rapsie jeszcze nie gotowa. Pszenżyto wszystkie odmiany pod kose kwestia 2 dni dobrego słońca. Mówisz ochrona? Pakiet 3 zabiegowy, nawożenie średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Południe Mazowsza - nie chrupie - myślę, że najwcześniej początek sierpnia. Odmiana Juljus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

to zależy kto jak dbał o pszenicę ja pryskałem np 2 razy od grzybka to muszę poczekać a znajomi zero ochrony to po niedzieli żniwa bo twarda już jest a wilogotności nie wiem ile. Dziś próbowałem rzepak ale wychodzi 12,6 wilgotność.

 

sugerujesz że nie pryskałem na grzyba :) a pryskałem i to 2 razy, ten drugi dość dobrym środkiem z dużą dawką struobiluryn, ale niestety to jest centralna WLKP i nie ma siły jest czas na żniwa... a te nie pryskane to już dawno gotowe, wiem bo sąsiad ma taką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie pszenica i ziemniaki dalej zielone....

jakieś wszystko zaczarowane w tym roku :blink:

ziarno bardzo grube w pszenicy.Pewnie Fandango ją tak trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Tonacja jeszcze nie pozwijała kłosów a większość ziaren da się rozgnieść w palcach, ale to późna odmiana. Wczoraj jak pochodziłem trochę po polach to widać że część pszenic już czarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie ma ktoś odmiane Agil....?

Rozmawiałem z kolegą Barabeus i lepiej mi ją poleca niż Toras-a.

Proszę o plusy i minusy tej odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

nie mówię że nie pryskasz tylko że patrząc bo regionach to wiadomo zawsze inaczej dochodzą zboża itp. tylko patrząc na mój rejon kto nie pryskał ten już może myśleć o żniwach u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Panowie ma ktoś odmiane Agil....?

Rozmawiałem z kolegą Barabeus i lepiej mi ją poleca niż Toras-a.

Proszę o plusy i minusy tej odmiany.

 

 

powiedziałem że lepiej wygląda ale czy jest lepsza to się okaże na dniach :D

 

wczoraj wjechałem w Torasa, wstępnie plon kręci sie w przedziale 7-8 ton/ha... dokładnie będzie wiadomo jak skończę działkę bo ciężko mi oszacować ile dokładnie skosiłem, niestety ale na 12 tonach zaprzestałem bo wilgotność wahała się od 13 do 15%... a to jak dla mnie za dużo by przechowywać w Binie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja w binie zbijam jeszcze do 2% o ile pszenica jest dojrzała, a nadmierna wilgotność pochodzi z rosy lub deszczu, duża dmuchawa i przy obecnej niskiej wilgotności powietrza można dobrze i tanio dosuszyć zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magtom36    3

hej sprzedajecie pszenice czy przechowujecie?

macie namiary na jakiegość dobrego i pewnego skupującego?

jakie u was ceny pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie 520zl/t paszowki , ja wszystko przechowuje nie bede sprzedawal ponizej kosztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj