Polecane posty

milanreal1    319

No na T1 i T2 bardzo dobre fungicydy więc aż dziwne że sobie nie dały rady. Z drugiej strony mamy rok ekstremalnie sprzyjający rozwojowi chorób. Na następny rok daj mieszaninę z olympusem lub innym zawierającym chlorotalonil który jest świetny na septoriozę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Bo tebukonazol na septoriozę jest średni. Zresztą dziś czytałem że tebukonazol daje tylko 60% ochrony przed fuzariozą, i 30% tiofanat metylowy. Coś słabo.

Tylko wirtuoz w poprzednich latach dobrze działał na septorioze i jak pisze kolega seremiak nawet capolo co ma epoksykonazol też słabo podziałało na septorie w tym sezonie.dużą role odegrały odmiany pszenicy .na arktisie praktycznie nie ma septoriozy a na batucie i rywalce jest duże porażenie.zabiegi były robione tymi samymi środkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak bedzi etaka pogoda słonce deszcz deszcz słonce to srodki grzybobójcze długo nie potrzymają ... grzyb to taki syf ze i tak wlezie nawet w koncówce

Edytowano przez KRISTOFORn

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ten rok jest straszny pod względem grzybów. Nie ma w mojej okolicy praktycznie całkowicie zdrowej pszenicy, taka pogoda. Może następny rok bedzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Nie wiem jak u was ale u mnie 2 zabiegowa technologia i grzyba w polu na chwilę obecną nie znajdziesz. Na T2 w okresie początku kłoszenia poszedł Osiris w dawce 1,5l/ha.

Pszenica na chwilę obecną zaczyna wchodzić w fazę dojrzałości mlecznej więc sądze, że na dwóch zabiegach fungicydowych ten rok się zamknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ja dzisiaj po T3 znalazłem septoriozę plew, i będE 4 raz jechał tebu i piotkonazolem. No i mszyca z skrzypionką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

co polecacie na DTR? http://zapodaj.net/2...432771.jpg.html

poszła już fenpropidyna, prochloraz, epoksynazol i tebukonazol, a ta plamistość już prawie zżarła mi legendę

 

Dziwne ze po epoksykonazolu tebukonazolu i fenpropidynie DTRka wogóle się pokazała, możliwe ze odmiana jest na nią podatna. Niestety ten rok jest dosyć kiepski jeżeli chodzi o warunki pogodowe. W zasadzie jeżeli chcesz jeszcze coś ratować to tylko i wyłącznie triazole, Jeżeli pszeniczka rokuje na dobry plon możesz zainwestować w cyprokonazol i metkonazol(dodatkowo zabezpieczy kłos). Tańszy wariant to tebukonazol ponownie i propikonazol. Ciekawe rozwiązanie to połaczenie droższych srodkow z tanszymi np. cyprokonazol +tebukonazol i metkonazol + propikonazol. Lecz mówie musisz dopasować to do swoich warunków na polu, fazy rozwojowej pszeniczki i teoretycznej wydajności azeby kasa na fungicydy się w mniejszym bądz w wiekszym stopniu zwróciła bo jezeli stopień porażenia jest b.duży czyli flagowka zstała całkowicie "zjedzona" to zabieg moim zdaniem pod względem ekonomicznym mija sie z celem.

 

PS. wierzchołek flagówki to nie jest choroba, te ciemne plamy to dtrka, musiałeś czymś przypalić flagówke. Jeżeli szedł na flagówekę epoksykonazol +mocznik+ etefon to prawdopodbnie jego wina bo lubi przypalać. Mi też troszkę przypaliło Arktisa i Jantarkę.

Edytowano przez Naskom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za odpowiedź, teraz pojawiła się jeszcze rdza brunatna oraz jakieś fuzariozy (różowe końcówki, a na trzecim kłosie od lewej jest także jedno różowe pięterko w 2/3 wysokości, tylko troszeczkę słabo to widać), także to na kłosie muszę się teraz skupić

 

http://zapodaj.net/20d577225d550.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

te objawy na kłosie to prawdopodobnie jednak sprawka mszycy, także chyba już sobie odpuszczę walkę za wszelką cenę, jeszcze dwa tygodnie spokojnie wytrzyma po ostatnich opadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1957    0

dzięki za odpowiedź, teraz pojawiła się jeszcze rdza brunatna oraz jakieś fuzariozy (różowe końcówki, a na trzecim kłosie od lewej jest także jedno różowe pięterko w 2/3 wysokości, tylko troszeczkę słabo to widać), także to na kłosie muszę się teraz skupić

 

http://zapodaj.net/2...25d550.jpg.html

Jak pisałem wcześniej też mam różowe końcówki na kłosie i pryskałem wczoraj na tą fuzariozę topsinem w dawce 1.4 l /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie jak tam u was z mszycami?

Bo u mnie ani śladu po niej.

Coś w tym roku jej nie widać.

Chyba że jeszcze za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

w pomorskim dość mocny nalot

ale wszyscy już chyba popryskali- znajomy ze sklepu z środkami mówił że takiej sprzedaży w tak krótkim czasie to jeszcze nie miał (na mszyce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U siebie mszyc nie znalazłem w żadnym zbożu. Ale za to jest w nim do piernika biedronek. Pewnie one mi przypilnowały uprawę.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja juz pryskałem na mszyce tydzien temu poszło dursban+cyperkil.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dokładnie :) dziś sprawdzałem kilka pól i tylko biedronek sporo, one robią jakieś szkody?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Biedronki zjadają mszyce. :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Panowie czy można było by opryskać pumą wykłoszoną pszenicę jarą w celu zwalczenia chwastnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

ja znowu mam problem z miotłą, walczę z nią 3 rok, ale w tym roku to zboża nie widac tak zaroslo, pryskałem lancetem i tym nowym środkiem z dow agriece i d*pa czym ją można załatwić raz na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj