Polecane posty

tomek73    579

Po wykłoszeniu pryskałem 40 g/ha. Z 30 można ryzykować z dobrym adiuwantem i dość małą ilością wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

U mnie cholera rumian wychodzi za dużo deszczy nie można było opryskać środek tak nie zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

U mnie też sdaża się sporadycznie że przytulia się wyłoni z nad łanu ale tam gdzie nie opryskałem na T2 to masakra jest. Niedziela była ładna a wczoraj znowu spadło 30l/m deszczu. Jakim środkiem można by było przelecieć, który działa systemicznie i hamuje rozwój chorób???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a teraz jeszcze miotłę można czymś opryskać?

Jeżeli pszenica nie jest jeszcze w fazie kłoszenia to można pryskać axialem, jak się kłosi to bym nie ryzykował.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0
Jaka faza? Jak kłoszenie to już za późno.

 

ok 1/3 całości już się kłosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja bym nie ryzykował. Ale żeby mieć pewność skontaktuj się z producentem axialu. Puma potrafi nawet we wcześniejszych fazach lekko przypalać liście, więc już lepiej axial który jest bardziej bezpieczny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ktoś już pisał że można stosować grodyl nawet w dawce 40gr/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

czy ktoś z was ma doświadczenie w stosowaniu siarczanu magnezu w fazie kłoszenia pszenicy? w Nowoczesnej uprawie pisze że taki zabieg ma na celu zwiększenie liczby ziaren w kłosie oraz poprawe masy 1000 ziaren. w dawce 5 kr Mg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

poprawa masy 1000 ziaren to się zgodzę ale nie zwiększy Ci liczyby ziaren bo wielkość kłosa już dawno temu została ustalona w roślinie.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Chodzi o mase 1000 ziaren a na to teraz mamy wpływ. Jak u jednego MTZ bedzie np 40g a u drugiego 44, niby 4g to nic ale to juź mamy 10% wiecej masy przy takiej samej ilosci ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ktoś już pisał że można stosować grodyl nawet w dawce 40gr/ha.

grodyl hmm raczej nie starane tomigan helm flurox możnaby spróbować


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

a ile Panowie macie pięterek w kłosie? ja jak u siebie patrzę to zazwyczaj coś koło 9-u jest.. ii widzę, że mszyca jest.. tak jak patrzyłem to prawie na każdym kłosie coś jest, jak tylko podeschnie to na dniach będę pryskał 3 raz fungicydem na kłosa tzn na MTZ (tebu+topsin, w zesżłym roku zrobiłem taki zabieg na kłos i MTZ było bardzo dobre nie mówiąc o wyrównaniu) + bi.. Jeszcze tak dużo czasu nie minęło od drugiego zabiegu fungicydowego bo 2 tyg.. Pryskałem amistarem xtra

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

ile kg można dać siarczanu magnezu 16 MgO, 30 SO3 na 200 litrów wody na ha? żeby było bezpiecznie i nie przypaliło?

bo wg tego artykułu 5 kg Mg na ha to wychodzi około 30 kg siarczanu na ha.

 

chyba że MgO nie jest równe Mg....

 

zna sie ktoś i pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy dawać na wykłoszoną pszenicę jeszcze odżywkę NPK z przewagą fosforu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Można ale jak juz sie wykłosiła i kwitnie t nie ma sesu .. chwile przed wykłoszeniem dało dy to efekt


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj wpadam z herbicydem (lintur) w pszenicę jarą i mieszankę. Mam nadzieję że tak pózny oprysk nic nie zaszkodzi zbożu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

grodyl hmm raczej nie starane tomigan helm flurox możnaby spróbować

 

Czemu nie? Dawałem w tamtym roku na wykłoszonej pszenicy, w tym roku też tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

ile kg można dać siarczanu magnezu 16 MgO, 30 SO3 na 200 litrów wody na ha? żeby było bezpiecznie i nie przypaliło?

bo wg tego artykułu 5 kg Mg na ha to wychodzi około 30 kg siarczanu na ha.

 

chyba że MgO nie jest równe Mg....

 

zna sie ktoś i pomoże ?

 

 

Ja pryskam 5kg siarczanu na Ha i nic nie przypala :) Jeśli masz już takowy środek to przeczytaj z tyłu na worku jest tabelka, i tam wszystkiego się dowiesz :)

po drugie nie wiem czy opłacalny jest zabieg samym siarczanem, trzeba było go dodać do grzybowego lub do owadobójczego :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panowie, prośba o radę. W opóźnionym T1 (9 maja) poszło fendpropidyna + prochloraz. Teraz chciałbym na ozime dac Menara 0,5 l/ha + Spekfree (tebukonazol) 0,4 l/ha, natomiast na jęczmień jary tylko Menara 0.5 l/ha. Będzie dobrze?

Jęczmień jary zaczyna się kłosic. Pszenżyto w pełni kwitnienia, pszenica zaczyna kwitnąc. Pryskac, czy czekac aż przekwitną?

Czy jest sens w jęczmieniu jarym do Menary dokładac ten tebukonazol? W jęczmieniu widzę głównie plamistośc siatkową, mączniak symbolicznie. W pszenżycie natomiast głównie septorioza i mączniak. W pszenicy głównie septorioza i chyba rdza, mączniaka jakoś specjalnie nie widac.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj