Polecane posty

gwozd    104

W zeszłym roku po oprysku falconem po 2godz czy może po 2,5 spadł deszcz i fungicyd działał. 1godz to może być trochę mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Powinien zadziałać dwie godziny po oprysku to jest pewność, że zadziała i to nawet producenci gwarantują a godzina myślę powinna też wystarczyć bo najgorzej jakby od razu deszcz spłukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy w przypadku mieszania regulatorów wzrostu z fungicydami jest tak samo bo dużo osób tak robi? :rolleyes:

Tu akurat nie ma żadnych przeciwwskazań ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja też mieszałem Lintur z Axialem (+Adigor) i nie było żadnych problemów. Nawet na ulotce producenta nie ma żadnych przeciwskazań - nawet Adigor poprawia skuteczność Linturu ;) .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Akurat na etykiecie axialu nie ma nic wspomnianego o mieszaniu z linturem. Tak jak mówiłem informacja która podałem pochodzi od eksperta syngenty, ale jak to Polscy rolnicy każdy wie lepiej, nawet od producenta :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

coś ten expert kogoś okłamał :D. szef współpracuje ż duża hurtownią chemiczną i jak czegoś nie wiemy to dzwonimy (mają swoje doświadczenia polowe) i mówią że jest dobrze w mieszaninie !!!!! więc jak ktoś chce mieszać to ja mu nie zabraniam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Fastac 100 EC mogę stosować w fazie kwitnienia, ale bez żadnych nawozów dolistnych, tak?

A po fazie kwitnienia mogę już mieszać, np. z siarczanem magnezu?

 

I tak na marginesie: co powoduje zastosowanie naowzów dolistnych w czasie kwitnienia pszenicy? Nie będzie ziarna w kłosach, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Siema . Mam pszenicę ozimą która powoli już się wykłasza chciałem się dowiedzieć czy mogę jeszcze popryskać mocznikiem i siarczanem magnezu w jakich ilościach ?? Czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie Bogatka (przynajmniej w jednym kawałku, który odwiedziłem) już jest w fazie kwitnienia. Jak pogoda pozwoli i nie będzie padać to opryskam insektycydem Fastac. A fungicydem Zafir 400 EW można do fazy mlecznej dojrzałości zoiarna pryskać nawet. A jak tą fazę rozpoznać? Jak jest ziarniak wypelniony mlekiem i twardy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W pszenicy zaczęły sie pokazywać kłosy czy na T2 można dodać w tej fazie siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Po co?? Siarczan magnezu faza krzewienia i strzelania w zdzbło, późniejsze stosowanie chyba na ziemiach z deficytem mg czy s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na pewno nie za szkodzi. Ja myślę dać jeszcze cynk i fosfor, ale nie wiem czy nie opóźni mi to dojrzewania pszenicy. Raz tak dałem i musiałem czekać jak dojrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Zaszkodzić nie zaszkodzi ale czy ma uzasadnienie ekonomiczne? Jedyny plus w tej fazie widze to że zadziała jaka aduwant. Fosfor napewno, niewiem jak sie ma sprawa z cynkiem bo niepamiętam już czy cynk czy miedz na flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

coś ten expert kogoś okłamał :D. szef współpracuje ż duża hurtownią chemiczną i jak czegoś nie wiemy to dzwonimy (mają swoje doświadczenia polowe) i mówią że jest dobrze w mieszaninie !!!!! więc jak ktoś chce mieszać to ja mu nie zabraniam!!!

Albo okłamał mnie, albo ta etykieta się myli. Swoją stroną ciekawe czemu w etykiecie linturu i axialu nic nie ma o takiej mieszaninie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

Koledzy co myslicie o Soligorze na liść flagowy w 2 zabiegowej technologi W pewnej hurtowni bardzo go polecają choć na etykiecie mało pisze na temat zwalczanych chorób na lisciu flagowym A moze ktos podpowie co dobrego dać przy sredniej ochronie w 2 zabiegowej technologi na lisc flagowy Duet Falcon czy moze jeszcze cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Axial + Lintur

O co Wy się chłopaki kłócicie? Macie internet i wujka Google? Syngenta podaje tak:

 

Z przeprowadzonych przez Syngenta® Crop

Protection w wielu krajach, w tym również w Polsce

badań z nową substancją chemiczną Pinoksaden wprowadzaną

na rynek w graminicydzie zbożowym Axial®

100 EC wynika, że mieszanie nowego preparatu z herbicydem LIN­TUR® 70 WG przynosi zadawalające

rezultaty. Komponenty tworzą właściwą pod względem

cech fizycznych mieszaninę. Axial® 100 EC nie

wpływa ograniczająco na selektywność, swobodność

terminu stosowania i skuteczność LIN­TUR® 70 WG.

 

 

i problem rozwiązany. Syngenta zaleca mieszanie tych srodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

W miejsce preparatu Lintur 70 WG można dać preparat Arena 70 WG który posiada takie same substancje aktywne, zwalcza takie same chwasty i w takich samych uprawach. Cena jest niższa

Ktoś go stosował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie pada i pada... Nawet nie ma jak wyjść z domu i iść na jedno pole, by się upewnić, że Bogatka stoi w wodzie:( Jak sprawdzą się pogody, to do następnego poniedziałku ma spaść u mnie (na dzień dzisiejszy) 93 litry wody! Oby sie prognozy nie sprawdziły, ale na dzień dzisiejszy trzeba się przygotować na najgorsze. Pewnie w tym kawałku będzie z 300kg pszenicy do zebrania, a nie kilka ton. No cóż. Ale w drugim kawałku Bogatka jest w lepszych warunkach, więc coś będzie. Kwitnie od wczoraj (a może od soboty - padało, więc nie byłem na polu). Jak przekwitnie i da się wjechać ciągnikiem to jadę Fastac+Tytanit+Fostar, może jeszcze siarczan magnezu. Może być taka mieszanina? Do fazy dojrzałości mlecznej stosować Fastac, a później czemu nie wolno? Coś się stanie zbożu? Czy wyłącznie chodzi o karencję do dnia zbioru?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Pojawiły sie u Was juz szkodniki? Skrzypionki, mszyce? U mnie jeszcze ich brak, znalazłem może 3 szt. Stosowanie Fastaca w tym momencie chyba nie ma sensu? tzn zapobiegawczo, dopiero jak pojawią się w dużej ilości?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj