Polecane posty

magnum123    288

 

 

Starane można pryskać tylko do BBCH 37 (źródło etykieta środka)

W przypadku grodylu nie napisali do jakiej fazy rozwojowej zboża można go używać.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym środkiem?

Nie wiem jak grodyl ale niektórzy słyszałem że przytulię nim poprawiają. Ja osobiście kiedyś poprawiałem przytulię jak pszenica była całkowicie wykłoszona(wspaniały Huzar activ coś nie zadziałał) i polecano mi tylko starane 250 (dawka 0,5-0,6 wystarczy)nie mylić ze starane 101 bo on ma 2 substancje. Pszenicy nic sie nie stało, przytuli też nie było. Bierzcie raczej starane niz jego zamiennik tomigan bo obecnie cena różni się o ok 5 zł za litr. Co oryginał to oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja testowałem w kłoszącej się pszenicy galaper (bez galmetu) w dawce 1l/ha,

 

wskażcie mi proszę jakie czynniki i kiedy determinują ilość pięterek w kłosie, czy jest co cecha genetyczna (odmiana) czy też najistotniejszy jest termin siewu i stopień rozkrzewienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

no dobrze ale po oprysku jak uschnie nie będzie jej w ziarnie na przyczepie?

Nie było nic na przyczepie. To była specyficzna sytuacja, bo przytulia odbiła po oprysku wiosennym. Nie zdążyła wytworzyć nasion.

Była opryskana granstarem Strong, niby spaliło , a potem odbiła i zaczęła rosnąć.

Na granstarze Strong pisało że bierze przytulie w każdej fazie, na drugi rok zmienili etykiete.

Reklamacje nic nie dały, wytłumaczyli się pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

No raczej przypalić jej nie było czym . Oprysk na chwasty uniemożliwił padający od tygodnia deszcz . A nawóz przedsiewnie tez jej przecież nie przypalil :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie, ponieważ chcialem dołączyć do zabiegu fungicydowego nawoz i mam z intermagu plonvit kali mialo pójść na liść flagowy, ale ciagle pada i juz zaczyna sie pojawiac kłos, na oprysk pisze, że do końca fazy strzelania w źdzbło, a tu już może taki nawet początek kłoszenia. Miejscami dopiero pękneła pochwa liściowa i powoli wysunął sie kłoś, a miejscami juz jest mocno rozchylony. Stosować ten nawóz, czy zaskodzi, pomóżcie, czy też dorzucać siarczan magnezu, bo mocznika to chyba już sobie darować(mam w zanadrzu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No niby tak jest napisane na tym nawozie, a więc nie ryzykowałbym i spał spokojnie. Z drugiej strony dlaczego niby miałby teraz zaszkodzić! Zawsze możesz dać ten Plonvit po kwitnieniu pszenicy, siarczan magnezu zawsze wskazany a zawsze tam gdzie idzie mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Napisano (edytowany)

Panowie ,może troche zmienie temat rozmowy ale czy ktoś mogłby mi opisać czy podać pełen (opis) wszystkich zabiegów jakie stosuje na pszenice ozimą wraz z nawożeniem inymi dodatkami i przybliżonymi datami zabiegów ,jeżeli to nie problem to nazwy wszystkich opryskow i odżywek chciałbym znać . Dodam że ziemia to 3-4 klasa.

Jestem młodym rolnikiem i chciałbym spróbować coś zmienić ,a nie tylko gonienie saletrą :P

Można napisać wiadomość do mnie na priv lub na forum. Z góry dzieki :)

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Trzecia posiana w poniedziałek. Zostaje jeszcze 3 zabieg fungicydowy, ale to póżniej i ewentualnie oprysk na skrzypionki i/lub mszycę jak się pojawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

hehehe. Dobre. Pszenica za tydzień się wykłosi. Teraz to ostatni moment na 3 dawkę. Moja dostała 180 w 2 dawkach i to koniec.wschodnie podlasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17
Napisano (edytowany)

MatiRol92 - tak krotko mogę opisać jak to wyglądało w tym roku, ziemia też 3-4 klasa, ilasta.

 

21.09.2012 siew przeważnie ok 240kg/ha, materiał własny, stanowiska w większości po jęczmieniu i owsie, zaprawione Baytanem + nawóz donasienny primus, przedsiewnie unifoska 4-12-12 350kg/ha.

 

02.04.2013 - RSM32 160L/ha

 

20.04 - ccc 0,3L na rozkrzewienie + mocznik 15kg + siarczan mg 24% 4kg + soluveg 12-7-36 1,5kg + Fostar 1L + Ekolist Cu 0,6L + Ekolist Mn 0,3L + Ekolist Zn 0,25L + Molibdenit 0,2L + Tytanit 0,15L (na 300L cieczy / ha)

 

24.04 - oprysk Mustang Forte+Attribut (1L+60g)

 

29.04 - RSM32 140L/ha

 

30.04 - Bumper Super 1L + ccc 1L + mocznik 10kg + siarczan mg 24% 3kg + soluveg 12-7-36 1,5kg + Ekolist Cu 0,6L + Ekolist Mn 0,3L + Ekolist Zn 0,25L + Tytanit 0,15L (na 300L cieczy / ha)

 

29.05 (wczoraj) - Duett Ultra 0,6L + Cyperkill 50ml + mocznik 10kg + siarczan mg 24% 3kg + soluveg 12-7-36 1kg + Fostar 1L + Ekolist Cu 0,2L + Ekolist Mn 0,1L + Ekolist Zn 0,1L + Tytanit 0,1L + Bormax 0,1L (na 250L cieczy / ha bo zmieniłem końcówki na drobnokropliste)

 

To przepisałem z jednej działki, odmiana pszenicy Tulsa i KWS Ozon - Ozon wygląda ładniej. Na innych działkach podobnie, może trochę daty inne lub fungicyd (Falcon i Seguris testuje).

Akurat ta opisywana działka jest blisko domu także raczej wszystko w optymalnych terminach robione. Aktualnie ta pszeniczka zaczyna się kłosić.

Edytowano przez Kamilmkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
Napisano (edytowany)

Kamilmkm

wielkie dzieki :) ,ale jeszcze jedną dawke RSM32 bedziesz dawał??

a jakich sie spodziwasz plonów ,i jak zawsze pszenica Ci sypie??

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jaki polecacie środek chwastobójczy od przytuli czepnej na pszenicę jarą Mustang Forte czy może Chwastox Trio. Za jakiś tydzień po oprysku na chwasty chciałbym zasilić ją jakąś odżywką fosforową (przed siewem dostała 300 kg Saletrzaku i 400 kg Wap-Mag'u na 1,20 ha, więc terazchcaiłbym dołożyć jeszcze tr fosforu) tylko nie wiem jaką odżywkę. Piszcie z góry dzięki. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W sumie oba powinny sobie dać radę. U siebie w owsie w tym roku jestem średnio zadowolony z chwastoxu, rok temu zmienię na może lintur.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie oba powinny sobie dać radę. U siebie w owsie w tym roku jestem średnio zadowolony z chwastoxu, rok temu zmienię na może lintur.

Ale pryskałeś Chwastoxem Extra czy Turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Napisano (edytowany)

w owsie nie ma wielkiego pola do popisu chwastox turbo ma przytulie średnio wrażliwą, extra to porażka w sumie tylko na komosę, ja stosuje w siewcę z koniczyną i w niczym innym. lintur nikt mi nie mówił, że jest źle i na etykiecie pisze, że jest wrażliwa:)

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale pryskałeś Chwastoxem Extra czy Turbo

Chwastox ekstra to herbicyd sprzed chyba epoki, lepiej kilka zł więcej i turbo, ale i właśnie z tego turbo jestem średnio zadowolony.

Wujek lintur daje i na ozime i na jare na ok 50ha i zawsze był z niego zadowolony, w przyszłym roku z nim spróbuje.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Linturem juz pryskam 2 rok (ozime ,jare) i swietnie sobie radzi z przytulia,chabrem jak i rumianami, polecam ;) Na pszenicę jarką dawałem mustang 306 + starane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

w tym roku lintur zrobił mi przykrą niespodziankę. Puścił przytulię. Lintur stosuje od paru lat i nigdy nie było problemów. W tym roku pierwszy raz zmieszałem z IPU i jest kiszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Z Chastoxów to polecam Trio. Wszystkie duliścienne po nim leżą, jak i skrzyp. Warto dołożyć kilka groszy i mamy walecznego wojownika:D


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie jaka jest róznica między Tulsą a Torasem ?

Jest gdzieś jakaś tabela , abym sobie porównał te odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj