Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

KULAWA_KOZA - tylko u mnie pszenica ma 60-65cm i kłosi się. Jechałeś kiedyś w tak wysokim zbożu trzydziestką??

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

kolego "kat181" dałeś pod jarą pszenicę 170 N w czystym składniku? :blink: To niezła bomba! Tak jak piszesz słąbo się zbierało po moczniku, bo było zimno a i wiadomo, że mocznik zadziała później. Nie potrzebnie dałeś tą saletrę jeszcze, bo nie wiem czym to teraz utrzymasz. Kombinację oprysku masz dobrą, też tak robiłem ale w pszenicy ozimej. Tylko zobacz w jakiej fazie masz zboże, bo coś mi się zdaje, że będzie za późno na ten zabieg, doładnie chodzi mi o skracanie.

karol widze ze kupujesz tanio nawozy!!a tak na powaznie to spokojnie trzy godzinki i wszystko działa jak nalezy.pamietaj ze modus lubi nasłonecznienie i 0,2litra w pochmurny dzien to tak jak 0,1 w słoneczny.odnosnie ccc w jarych byłby ostrozny ale przy tej pogodzie czyt wilgotnosci powinno sie sprawdzic ale przy 170kg n moze i tak zacząć rosnąć rownolegle do powierzchni pola.jesli nie kupiłeś modussa pomyśl ew o medaxie http://www.sklep.rud...-350-SC-5L/928.

No cóż tak jak pisze siane po kukurydzy tak jak i zimowa która dostała na start 85N w saletrze i 69N na drugą w moczniku, była późno siana, było mnustwo słomy przyorane i bardzo mizerna jest, kolor złapała jak juz było po zawodach i moim zdaniem poprostu za mało nasypałem na start, nie chciałem żeby taka mizeria była z jara więc posypałem z górką, tak to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Też pryskam C-330 i nic pszenicy nie robi nawet jak ma kłosy, a ścieżki technologiczne to sam traktor może sobie zrobić po kilku przejazdach. Tam gdzie rozjedziesz kołem nie wstanie już a pod ciągnikiem pochyla się jak pod wpływem wiatru, źdźbło jest sprężyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Czy może mi ktoś polecić jakiś środek na przytulię w pszenicy ozimej w BBCH 39 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Starane

Grodyl

 

 

Napisany Wczoraj, 20:34

KULAWA_KOZA - tylko u mnie pszenica ma 60-65cm i kłosi się. Jechałeś kiedyś w tak wysokim zbożu trzydziestką??

 

Edytowany przez lukaszm, Wczoraj, 20:38.

 

tak jechałem jak kropilem w tamtym roku na mszyce.

 

Lekko się pochyliło i po 2-3 było już prosciutkie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

na przytulię w tej fazie też polecam Grodyl, tylko że może trochę kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na kwitnącą pszenicę można kropić tebukonazolem? Bo mam takie słabsze pasy i tam już kwitnie, a na lepszych miejscach jeszcze się nie wykłosiła.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

To będzie mączniak czy niskie PH gleby ? Występuje to na po bokach pola , a także w róznych przypadkowych jego miejscach .

p5290001hgr8x.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

moim zdaniem może to być niedobór wapnia, lub septorioza, raczej nie mączniak, ciężko stwierdzić po fotce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Wczoraj opryskałem nareszcie jeden kawałek pszenicy ozimej Zafirem 400 EW. A jak będzie to dobrze jutro to resztę opryskam. I nic się nie stało mimo jej wysokości i C-330. Nigdy nie pryskałem insektycydem. A robactwo może podobno duże straty wyrządzić. Jakie Forumowicze mogliby polecić skuteczne insektycydy? Pszenica w fazie pelni kłoszenia, a miejscami już będzie zaczynała kwitnąć.

I czy można bezpiecznie pryskać pszenicę insektycydem w czasie kwitnienia?

Proszę o odpowiedzi. Dziękuję!

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Stosował ktoś zaprawę Astep 225FS. Jak tak to ile kosztuje. Bo ma ciekawe połączenie związków.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To będzie mączniak czy niskie PH gleby ? Występuje to na po bokach pola , a także w róznych przypadkowych jego miejscach .

p5290001hgr8x.jpg

 

a po mojemu to przypalenie ..tak jak u mnie.

Ph jak by było niskie to od poczatku by pszenica nie szła i by żółkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

zgadzam się z przedmówcą, że to przypalenie bo końcówki są żółte, na pewno nie mączniak i septorioza. Też tak mam w pszenicy jarej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a moje T2 dzisiaj z burzą spłynęło....

tak po prostu w czasie oprysku, czy minęło trochę czasu ? ja również wczoraj pryskałem i po godzinie popadało przez 10 minut, mam nadzieje że coś tam roślina zdążyła wciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj opryskałem nareszcie jeden kawałek pszenicy ozimej Zafirem 400 EW. A jak będzie to dobrze jutro to resztę opryskam. I nic się nie stało mimo jej wysokości i C-330. Nigdy nie pryskałem insektycydem. A robactwo może podobno duże straty wyrządzić. Jakie Forumowicze mogliby polecić skuteczne insektycydy? Pszenica w fazie pelni kłoszenia, a miejscami już będzie zaczynała kwitnąć.

I czy można bezpiecznie pryskać pszenicę insektycydem w czasie kwitnienia?

Proszę o odpowiedzi. Dziękuję!

 

 

Na robaczki mam przygotowane bi58. Właściwie co rok tym pryskam i jestem zadowolony. Działa systemicznie i dość długo trzyma, podobno nawet 10dni. Tylko potrzebna wyższa temp żeby dobrze zadziałało. Jedyna wada to taka że skrzypionka od razu nie spada ale gdzieś po 2dniach. Moja tonacja jeszcze się nie kłosi, podejrzewam nie wcześniej jak za tydzień zacznie. Skrzypionki bardzo mało, pewnie deszcz zmył. W planach mam jeszcze dwa wjazdy. Jak zacznie się kłosić falcon mocznik siarczan Mg i za kilka dni bi58 mocznik insol3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

A Starane na 0.5ha 52zł.

Jaki morał?

 

 

Starane można pryskać tylko do BBCH 37 (źródło etykieta środka)

W przypadku grodylu nie napisali do jakiej fazy rozwojowej zboża można go używać.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tym środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

dosłownie 10-15 min po oprysku przyszła ulewa i to bardzo potężna,

myślałem że ta chmura nas minie i pojechałem pryskać,

jestem pewien że zabieg należny powtórzyć bo to wyglądało jak przysłowiowe

"oberwanie chmury"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

@emilko ja pryskałem pszenicę Grodylem bo miałem sporo przytuli czepnej i miała ok 30cm wysokości, była wyższa od pszenicy. Zboże było w fazie 32-35 BBCH i po dwóch tygodniach przytula leżała sucha na ziemi. Stosuje się od 20-40g/ha, ja płaciłem 64zł za 20g. ale widzę, że skutecznie podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Parę lat temu pryskałem teściowi pszenicę grodylem po kwitnieniu w dawce 40 g/ha. Przytulia poszła, a pszenicy nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no dobrze ale po oprysku jak uschnie nie będzie jej w ziarnie na przyczepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj