Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
młody17    13

Ja dałem na pierwszy zabieg Wirtuoza 1,2l/ha, w tym tygodniu podaje Fandango 1l/ha, a jedną działkę, gdzie jest troszkę nie równa i rzadsza to Falconem podobnie jak żyto i pszenżyto w dawce 0,6l/ha. Trzeci zabieg w pszenicy o ile będzie to coś taniego na fuzariozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

witam.panowie w pszenicy ozimej mam straszny atak moczniaka.... byla raz pryskana artea+moddus

co polecacie czym ja ratowac?i czy wogole to cos teraz jak juz tak zaatakowalo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zrobiłeś kolego błąd. Artea w tej fazie wymaga stosowania w mieszance np z amistarem lub olympusem. A ogólnie to jest lepszym fungicydem w późniejszej fazie. Mogłeś najpierw zastosować tilt turbo a później artee w mieszańcem artea solo jest dobra na T3 lub na plantacjach średnio-intensywnych. Teraz do szybkiego zwalczenia potrzebujesz dobrego triazolu ale nie artea czy menara bo to już użyłeś. Może np seguris, podobno bardzo skuteczne aż nikt chyba tu jeszcze go nie stosował bo to nowość z dobrym triazolem epoksykonazolem i izopirazamem nowa substancja aktywna do ochrony zbóż.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

opryskałem 8-9 maj pszenicę yamato, jeden kawałek po rzepaku bumperem bo się pomyliłem z jarą, i powiem, że szału nie ma bo w dole widać zółte liście, a trafiłem kilka liści -3ci od góry (pszenica ma wysokość prawie do kolana) gdzie widać chyba początki sepatariozy paskowanej liści, mączniak nie zniknął ale to się chyba tak nie da żeby zniknął całkowicie, źdźbło zdrowe.. Mam teraz polecieć (myślę, że pewnie w przyszłym tygodniu już trzeba będzie) Amistarem Xtra, kristalon 18 18 18 ( czy lepiej dać wuxal top n?), tytanit i pewnie fury. Co myślicie o tym amistarze? Dodam, że na pewno planuję 3ci zabieg.. W zeszłym roku pryskałem pakietem univo (input +fandango) +3ci zabieg, efekt był super, w tym roku tego pakietu nie było tylko aviator z fandango, droższe o parę dobrych złotych więc chciałem w cenie tych dwóch zabiegów zrobić trzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

my próbowaliśmy różnie w tym roku lecieć na t2 - przy czym i tak zakładamy jeszcze t3 na kłos.

Duett ultra,

Artea i Amistar

Bell i Opera Max,

ciekawe czy będzie widać różnice - szkoda ze nie udało mi się popryskać 2 kombinacjami na jednej odmianie na jednym polu.

na t3 to już tylko delikatny zabieg na fuzariozy.

Ciekawe ile T2 wytrzyma - jak myślicie da radę do końca czerwca?

 

w jakiej dawce dawałeś Bell i Opere Max? i ile zł na ha wyszło?

bo też sie nad tym wczesniej zastanawiałem ale wziełem pakiet Univo xpro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

po 0.6l/ha - koło 145zł na ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

a co myślicie o FALCON, będzie dobrze działał czy mu coś domieszać? koszt około 100zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florczan    2

Witam jaki nawóz proponujecie na drugą dawkę przed kłoszeniem w pszenicy?

 

 

Ja sypie Saletrę Amonową 34N w dawce 150kg/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

 

Jak cenowo wyniosło cię na ha?? Po take off chyba więcej rozkrzewień.

Co do rozkrzewień to raczej podobnie, tylko w korzeniu lepiej wygląda i lepsze, równiejsze wschody po Plontarze. Odcinało się na polu.

Przypadkiem zrobiłem porównanie, wcale nie planowałem porównywać tych stymulatorów..

Cenowo to Take Off 260 zł litr, i 1 l/n a tonę, a Pontar około 100 zł l i też chyba litr/t.

Pontar połowę wychodzi co Take Off, i według mnie lepiej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Mam takie pytanko pierwszy zabieg fungicydowy ATAK 450EC 0,6l/ha+PROPICOFLASH 0.4l/ha ale srenio mi to wyglada najbardziej martwi mnie taki bialy nalot na lodydze przy korzeniu co to moze byc? jaki terez zabieg teraz pojdzie odzywka mikrostart 0,5kg/ha i wieloskladnik NPK 20-20-20 co dodac. Mozliwe ze ten bialy nalot na lodydze przy korzeniu to choroba podstawy zdzbla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

To nic innego jak mączniak. Obserwuj co się będzie działo. Jeżeli mączniak zaobserwujesz na dolnych liściach to nie czekaj tylko stosuj grzybowe T2. Nawet jeśli nie pojawił się jeszcze liść flagowy. A jaki preparat wybrać? A tu szkoda polemizować. Jeśli to uprawa ekstensywna to zastosuj Falcon lub Artea lub Duett. Jeśli liczysz na coś więcej to wybierz coś z górnej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To nic innego jak mączniak. Obserwuj co się będzie działo. Jeżeli mączniak zaobserwujesz na dolnych liściach to nie czekaj tylko stosuj grzybowe T2. Nawet jeśli nie pojawił się jeszcze liść flagowy. A jaki preparat wybrać? A tu szkoda polemizować. Jeśli to uprawa ekstensywna to zastosuj Falcon lub Artea lub Duett. Jeśli liczysz na coś więcej to wybierz coś z górnej półki.

 

 

U mnie podobny problem z mączniakiem tylko że bardziej nasilony i też będę musiał przyspieszyć kolejny zabieg, który z tych środków będzie miał lepsze działanie interwencyjne na mączniaka? w falconie widze że są 2 triazole może one lepiej sobie poradzą z istniejącym już mączniakiem. Co prawda moje pszenice nie zapowiadają się jakoś rewelacyjnie bo się słabo rozkrzewiły, a pozatym coś im na wiosne dolegało bo tak jakby "zrzucały" liście i tworzyły nowe, ale jakie ewentualnie lepsze środki można zastosować przeciw temu mączniakowi? choć raczej wybiore falcon/duet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a zrobiony jest z jarej czy ozimej pszenicy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie przy kloszeniu pszenicy mozna dawac siarczan magnezu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

możesz dać siarczan magnezu, ogólnie się mówi, że podczas kwitnienia nie powinno się nic dawać choć niektórzy też dawali oprysk i niby nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Panowie przy kloszeniu pszenicy mozna dawac siarczan magnezu? ;)

 

można, magnez ma duże znaczenie dla przyswajania azotu, co wpływa bezpośrednio na wielkość i jakość plonu, siarka również - także śmiało aplikuj

 

Panowie przy kloszeniu pszenicy mozna dawac siarczan magnezu? ;)

 

można, magnez ma duże znaczenie dla przyswajania azotu, co wpływa bezpośrednio na wielkość i jakość plonu, siarka również - także śmiało aplikuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam problem z pszenicą Tonacja, ma już liść flagowy a straszne zaatakowana jest mączniakiem u dołu aż biało, wcześniej nie mogłem wjechać bo mokro dopiero 17 maja opryskałem Bumper super 1l/ha słaby środek bo dopiero zaczynam stosować fungicydy i mam pytanie mogę jej jakoś jeszcze pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Witam!

Czy wjeżdzając w pszenicę o wysokości 60cm w fazie kłoszenia traktorem C-330 nie zniszczę źdźbeł pod ciągnikiem? Nie połamie się?

 

I z czym mogę mieszać fungicyd Zafir 400 EW? Z jakimi nawozami i insektycydami? Narazie pada i pada, za nie długo nie da się wjechać w pole. Kłosy zdrowe są narazie, ale na dolnych liściach, przy ziemi widać jakieś usychanie, może mączniak.

 

I jeszcze jedno! Ile godzin po zabiegu fungicydem nie może spaść deszcz?

 

Prosze o porady!

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A ja dawałem na T1 Corbel 0,5 l/ha + Propico 0,5 l/ha + Mondatak 0,75 l/ha i rewelacji nie ma a co najgorsze że susza była ponad 3 tygodnie i zero deszczu. Dziś leje w końcu i trzeba będzie myśleć o T2. Mam arte coś jeszcze dodać? I nie wiem jak radzicie sypać pierwsze saletrę czy jechać T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj