Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pasiu66    18
Napisano (edytowany)

Panowie , można pomieszać pumę z aminopielikiem

Według etykiety nie, ale słyszałem, że pryskają i nic się nie dzieje.

W jakiej fazie najlepiej zastosować 3 dawkę N ???

W fazie kłoszenia.

Jeśli chodzi o mieszanie pumy z aminopielikiem to według etykiet nie można ale słyszałem, że tak pryskają i nic się nie dzieje.

 

Coś mi nie wyszło to cytowanie. ;[

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No bo najlepiej stosować ją osobno ale ten problem jest tylko z jednoliściennymi w jęczmieniu. Na pszenice jest więcej środków które można mieszać i są dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Co dawałeś na T1? U siebie w życie zauważyłem na niektórych liściach mączniaka, ale dziś dałem menarę, mam nadzieje że sobie poradzi.

Na T1 dałem 1l bumper super + 0,3l leander. Teraz nie wiem co robić plonowałem zakończyć na T2 falconem. Przy odmianie podatnej chyba za mało było morfoliny. Z drugiej strony zabieg był dosyć wcześnie bo 29kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam wielką prośbę :) możecie mi podać płodozmian roślin dla gleby ciężkiej ? :) jest mi to potrzebne na studia i myślę że zwracam się do odpowiednich osób, które znaja się na rzeczy:P

Ilu polowy? Jak na ciężkie to zadanie najłatwiejsze bo możesz nawet podać zwykły płodozmian norfolski tzn. 1.Burak cukrowy, 2. jęczmień jary+koniczyna czerwona, 3. koniczyna czerwona, 4. pszenica ozima.

Panowie a U mnie Pszenica Ozima już się kłosić zaczyna czy trzeba czymś pryskać teraz??ma wysokość około 30-40 cm.Ostatnio prysnełem Nutrimix po 3kg na ha .

Też byłem zaskoczony że taki znawca pyta się ludzi na forum :D Coś niska odmiana jak ma 30-40 cm i już się kłosi. Jak sie kłosi to powinien iśc zabieg fungi na ochrone kłosa. Choroby groźne zwalczanie nie takie trudne. Menara czy artea czyli triazole powinny sobie poradzić.

Witam

Mam takie pytanie dotyczace środka Starane 250 ec,a mianowicie czy mogę łaczyc w jednym zabiegu owy srodek+ siarczan magnezu+ mocznik(chce zastosować na pszenicę jarą w okresie krzewienia) czy ewentualnie środek starane mogę połączyć ze środkiem grzybobójczym Artea 330 EC + siarczan + mocznik (w fazie strzelania w źdźbło) ?

Herbicyd daje się oddzielnie.

Fungicyd z odżywkami możesz dawać.

Panowie i u mnie muszelka zaczyna klosa puszczac w gore , nie moge dostac fandango , pojade revllerem 1l/ha i po jakim czasie od zabiegu t2 opryskac klosa tebu lub artea?

T3 dawaj na początku fazy kłoszenia, jak się spóźnisz to daj dopiero po kwitnięciu pszenicy.

panowie septorioza w tym roku bedzie w duzym nasileniu a wy strobiluryny planujecie.moim skromnym zdaniem triazole beda lepszym rozwiazaniem

Jeżeli ta septorioza juz jest to rzeczywiście triazole będą najlepsze. Ale biorąc pod uwagę że triazole działą natychmiastowo, to warto dorzucić strobuline która działa zapobiegawczo. Podoba mi sie mieszanina artea+olympus. Masz 2 triazole, 1 strobuline, 1 ftalan. Triazole zwalczą obecne choroby, strobulina wolno przenika więc jej działa nie bedzie powole i jeszcze wolnijsze działanie chlorotalonilu który zapobiegnie kolejnym infekcjom.

Na T1 dałem 1l bumper super + 0,3l leander. Teraz nie wiem co robić plonowałem zakończyć na T2 falconem. Przy odmianie podatnej chyba za mało było morfoliny. Z drugiej strony zabieg był dosyć wcześnie bo 29kwietnia

Uważam podobnie, troche za mało fenpropidyny. Jeżeli chcesz teraz zakończyć to radze zastosować mocna mieszaninę, np ta co podałem wyzej. Triazole poradzą sobie z mącznikiem a strobulina i ftalan będą długo chronic roślinę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie i u mnie muszelka zaczyna klosa puszczac w gore , nie moge dostac fandango , pojade revllerem 1l/ha i po jakim czasie od zabiegu t2 opryskac klosa tebu lub artea?

jak nie możesz?

180zł 1l Fandango + wysyłka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja w piatek pryskałem pszenicę Tiltem i zauważyłem że pojedyncze roślinki mają już kłosy. Pewnie jeszcze z tydzień i będzie można kolejny zabieg robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja pojade na żyto na kłos niedługo arteą i do tego siarczan magnezu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawiły się jajka skrzypionki, także niedługo zacznie się inwazja, ale zaraz jadę z T2, więc potraktuję ją jakimś perytroidem, czy fastac wystarczy? czy wykosztować się na bi58?

 

 

Czytałem trochę o Eforii na skrzypionki. Czy ktoś tez go planuje uzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak nie możesz?

180zł 1l Fandango + wysyłka .

 

 

biore na fakture w sklepie platnosc na lipiec-sierpien :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

125kg saletry w fazie liscia flagowego

 

ponad 40kg N? ja już wniosłem 155kg w samych nawozach azotowych i na jesień co najmniej 30kg w polidapie, teraz zostało mi średnio: 44kg/ha saletry amonowej oraz tyle samo mocznika (wnieść go dolistnie?) zastanawiam się czy zrobić jeszcze jakieś zakupy czy uderzyć zapasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czytałem trochę o Eforii na skrzypionki. Czy ktoś tez go planuje uzyć?

Dobry wybór, 2 substancje aktywne działają zapobiegawczo i interwencyjnie. Szybko działa (podobno już godzinę po zabiegu) i jego działanie jest widoczne nawet 28 dni po zabiegu więc 1 zabieg Eforią i z insektami będziesz miał spokój.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

A co koledzy myślicie o połączeniu Cerone z Falconem w jednym zabiegu, do tego siarczan magnezu i folicare 18-18-18, mogę to w jednym zabiegu zrobić na liść flagowy? tylko czy na cerone nie bedzie teraz za zimno? moze cerone wpłynąć negatywnie na pszenice przy niskich temperaturach? podobno musi być powyżej 15 stopni, ale to podczas zabiegu? czy średnia dzienna? prosił bym o wasze cenne porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

 

 

 

Czytałem trochę o Eforii na skrzypionki. Czy ktoś tez go planuje uzyć?

Stosowałem go na żyto Pszenżyto i pszenicę wraz z skrawaniem na pierwsze kolanko, żadnego robaka nie widać więc myślę że jest to dobry produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Jeśli Ktoś nie stosował zabiegu fungidyowego T1 i ma zdrową pszenicę, to może przecież dać zabieg T2, prawda???

Ile godzin po zabiegi fungicydem nie może być deszczu? Chodzi mi np. o Zafir 400 EW.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Jeżeli ta septorioza juz jest to rzeczywiście triazole będą najlepsze. Ale biorąc pod uwagę że triazole działą natychmiastowo, to warto dorzucić strobuline która działa zapobiegawczo. Podoba mi sie mieszanina artea+olympus. Masz 2 triazole, 1 strobuline, 1 ftalan. Triazole zwalczą obecne choroby, strobulina wolno przenika więc jej działa nie bedzie powole i jeszcze wolnijsze działanie chlorotalonilu który zapobiegnie kolejnym infekcjom.

 

Uważam podobnie, troche za mało fenpropidyny. Jeżeli chcesz teraz zakończyć to radze zastosować mocna mieszaninę, np ta co podałem wyzej. Triazole poradzą sobie z mącznikiem a strobulina i ftalan będą długo chronic roślinę.

Biorąc pod uwagę artea+olympus mocną mieszaninę masz na myśli po 100% bo ja również chcę zakończyć na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mo żna mieszać leander i tebu na jeczmien jary ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz3044    19

Witam. Co sadzicie o mieszance na liścia flagowego 10 kg mocznika + optimus 0,6 l/ha + falcon 0,6 l/ha dodam za na T1 poszedł wirtuoz 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

my próbowaliśmy różnie w tym roku lecieć na t2 - przy czym i tak zakładamy jeszcze t3 na kłos.

Duett ultra,

Artea i Amistar

Bell i Opera Max,

ciekawe czy będzie widać różnice - szkoda ze nie udało mi się popryskać 2 kombinacjami na jednej odmianie na jednym polu.

na t3 to już tylko delikatny zabieg na fuzariozy.

Ciekawe ile T2 wytrzyma - jak myślicie da radę do końca czerwca?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ma silna infekcje wiec powinien dac srodek ktory ma najwyzsze dzialanie na maczniaka .artea do super srodkow nie nalezy w tej dziedzinie

Juz wspominałem o tym nie raz że w warunkach silnego porażenia artea może być za słabo i warto do niej dodać np amistar czy olympus.

Biorąc pod uwagę artea+olympus mocną mieszaninę masz na myśli po 100% bo ja również chcę zakończyć na t2

No to jest mocna mieszanina, powinna wystarczyć.

sporo ludzi poleca na T2 Artea + Olympus. Jak mieszacie olympus, jakie dawki?

Artea 0,4l/ha + olympus 1,75-2l/ha. Wyższe dawki stosować gdy występuje ryzyko silnego porażenia. Zamiast artei można stosować menarę 0,4l/ha + olympus od 1,2 do 1,8l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj