Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

u mnie pojawiły się jajka skrzypionki, także niedługo zacznie się inwazja, ale zaraz jadę z T2, więc potraktuję ją jakimś perytroidem, czy fastac wystarczy? czy wykosztować się na bi58?

Już jedziesz na T2 ? :blink: :blink: :blink:

Jak dopiero w czerwcy przed kłoszeniem.

T2 to Fandango +Ferti niebiski+Mospilan jak zajdzie potrzeba.

I na tym koniec wjazdu w pszenicę z opryskami :)

 

Zostało mi trochę Wirtuoza .

Co się stanie jak na T1 w jednym kawałku dałem Wirtuoz a teraz jak by mi brakło Fandango dam na T2 raz jeszcze Wirtuoz?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nic sie nie stanie z taka mieszanina.kiedys zostalo mi na jeden kawalek jeczmienia fandango i capalo .zmieszalem je i ladnie podzialalo.t2 w nadchodzacym tygodniu jade.flagowy sie wykreca obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rita123    0

Mam wielką prośbę :) możecie mi podać płodozmian roślin dla gleby ciężkiej ?:) jest mi to potrzebne na studia i myślę że zwracam się do odpowiednich osób, które znaja się na rzeczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

nic sie nie stanie z taka mieszanina.kiedys zostalo mi na jeden kawalek jeczmienia fandango i capalo .zmieszalem je i ladnie podzialalo.t2 w nadchodzacym tygodniu jade.flagowy sie wykreca obecnie

aaaaaaaaa bo Ty robisz T2 , T3 a ja tylko T2 więc jeszcze mam mase czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie a U mnie Pszenica Ozima już się kłosić zaczyna czy trzeba czymś pryskać teraz??ma wysokość około 30-40 cm.Ostatnio prysnełem Nutrimix po 3kg na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Witam

Mam takie pytanie dotyczace środka Starane 250 ec,a mianowicie czy mogę łaczyc w jednym zabiegu owy srodek+ siarczan magnezu+ mocznik(chce zastosować na pszenicę jarą w okresie krzewienia) czy ewentualnie środek starane mogę połączyć ze środkiem grzybobójczym Artea 330 EC + siarczan + mocznik (w fazie strzelania w źdźbło) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Panowie a U mnie Pszenica Ozima już się kłosić zaczyna czy trzeba czymś pryskać teraz??ma wysokość około 30-40 cm.Ostatnio prysnełem Nutrimix po 3kg na ha .

 

Bamber taki z ciebie, a niewiesz co trzeba robic. Saletre rzucaj jak chcesz mieć parametry, zabieg fungicydem jeśli masz ochrone dwuzabiegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Już jedziesz na T2 ? :blink: :blink: :blink:

 

wjeżdżam, gdy tylko ustalę mieszankę i dawki (epoksykonazol + strobiluryna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie i u mnie muszelka zaczyna klosa puszczac w gore , nie moge dostac fandango , pojade revllerem 1l/ha i po jakim czasie od zabiegu t2 opryskac klosa tebu lub artea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Bamber taki z ciebie, a niewiesz co trzeba robic. Saletre rzucaj jak chcesz mieć parametry, zabieg fungicydem jeśli masz ochrone dwuzabiegową.

Swoje wiem ale nie zaszkodzi zapytać:) Widać tu dużo znawców Tematu jest i mogą doradzić .T1 już prysnelem na 1 kolanku teraz czekam na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

panowie septorioza w tym roku bedzie w duzym nasileniu a wy strobiluryny planujecie.moim skromnym zdaniem triazole beda lepszym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

azoksystrobina, dimoksystrobina, piraklostrobina, trifloksystrobina z dodatkim epoksykonazolu spokojnie poradzą sobie z septoriozą

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

a wogóle jedzie już ktoś t2

tak

w sobote jęczmień ozimy,

od jutra wchodzimy w pszenicę.

Jęczmień musieliśmy iderzyć bardzo mocno bo jest nieźle zżarty.

Pszenica pójdzie na 3 dawki, ale i tak t2 będzie najmocniejsze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

w jęczmieniu?

triazole i strobi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Mozesz dokładniejsze nazwy i dawki w g/ha chociaż? Trzeba sobie brać bo niedługo flagowy.

 

@slawek2209 dlatego warto obniżyc dawkę revelleru na rzecz jakiegoś triazola i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

cenowo mozna zrobic mocny zabieg triazolami.moim zdaniem strobi na klos dluzej by trzymalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

strobi teraz, bo niby trzyma 5-6 tygodni, a jak nic się nie zmieni względem ubiegłych lat to za jakies 6-7 tygodni będziemy kosić.

Co innego w pszenicy, też trzeba bedzie dać mocno teraz a i później poprawić jakimś tebu czy triazolem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

tak

w sobote jęczmień ozimy,

Jęczmień musieliśmy iderzyć bardzo mocno bo jest nieźle zżarty.

 

ja wczoraj byłem na moim jęczmieniu ozimym Zoom i kurde strasznie dużo widać Rdzy brunatnej, jęczmień obecnie już wykłoszony,

 

możesz mi powiedzieć co konkretnie trapiło twój i czym poleciałeś na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

tak

w sobote jęczmień ozimy,

od jutra wchodzimy w pszenicę.

Jęczmień musieliśmy iderzyć bardzo mocno bo jest nieźle zżarty.

Pszenica pójdzie na 3 dawki, ale i tak t2 będzie najmocniejsze

Mieszkasz z 20 km ode mnie, a ja nie mam takiego problemu z chorobami w opszenicy?

Tydzień temu pryskałem T1 mam dość zdrowe rośliny. Żadnego mączniaka nie znalazłem.

Dałem mocne zaprawy na jesieni, i mam efekt teraz.

Potem wstawie zdjęcia pszenicy po plonterze i Take Off, i kontroli. Różnice są baaaardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a kiedy, w jakiej dawce i postaci wchodzicie z 3 dawką azotu? nie będzie łatwo wstrzelić się z tym zabiegiem, gdyż u mnie opady występują wiosną średnio co dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

Mieszkasz z 20 km ode mnie, a ja nie mam takiego problemu z chorobami w opszenicy?

Tydzień temu pryskałem T1 mam dość zdrowe rośliny. Żadnego mączniaka nie znalazłem.

Dałem mocne zaprawy na jesieni, i mam efekt teraz.

Potem wstawie zdjęcia pszenicy po plonterze i Take Off, i kontroli. Różnice są baaaardzo duże.

Tomek - musiałbym odnaleźć metki - nie pamiętam czym było zaprawiane bo materiał kupiony - nie przykładamy bardzo uwagi do tego czym zaprawiane nasiona, większą wagę przykładamy do odmian, które się kupuje.

T1 lecieliśmy na początku kwietnia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Panowie , można pomieszać pumę z aminopielikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

W jakiej fazie najlepiej zastosować 3 dawkę N ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj