Polecane posty

tobago    351

To co teraz byście polecili na drugie kolanko w pszenicy na chwasta? Chaber i ostrozeń polny to te które ocalały po zimie (na metrze ok 1-2 szt) i sporo drobnych które wyszły po deszczu (faza 2-3 liści). Myślałem nad Mustangiem (nie forte) ale chciałem brać od Rudnika a u niego już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Rudnik to porazka.

3 tyg czekałem na srodki i mnie zwlekali i sie nie doczekałem.

Niby coś mają ale tak naprawde jak ktos cos chce to mogą miec ten środek a moga nie mieć, sami nie wiedza jak się tam mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

mejes masz tez niedobor magnezu.psiknij siarczanem magnezu z odzywka.powinno troche pomoc

 

Kupiłem Ekolist mikro z, ile dać do niego siarczanu? Normalną dawkę 5%? Dodam od razu moddus, ccc i wirtuoz.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Moze byc normalna dawka.Z ccc nie przesadz.Na slabszych glebach lepiej obnizyć dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Moze byc normalna dawka.Z ccc nie przesadz.Na slabszych glebach lepiej obnizyć dawke

 

Daje 1litr formulacji 675, myslisz że to za dużo? Do tego 0,25 Moddusa. Jest w BBCH31.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Rudnik to porazka.

 

trochę z cenami ostatnio podskoczyli ale jak do tej pory zamawiałem to środki miałem z dnia na dzień. Tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę.

Nie znalazłem innego sklepu który byłby tak wyposażony jak oni.

 

Wracając do tematu to co do odchwaszczenia tej pszenicy mozna zamiast mustanga? Może jakiś Granstar. A może dać spokój. Nie chodzi o koszty bo odchwaszczanie to koszt ok 80zł/ha więc do przełknięcia. Może nie warto stresować rośliny herbicydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Daje 1litr formulacji 675, myslisz że to za dużo? Do tego 0,25 Moddusa. Jest w BBCH31.

Taka dawka powinna wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

To co teraz byście polecili na drugie kolanko w pszenicy na chwasta? Chaber i ostrozeń polny to te które ocalały po zimie (na metrze ok 1-2 szt) i sporo drobnych które wyszły po deszczu (faza 2-3 liści). Myślałem nad Mustangiem (nie forte) ale chciałem brać od Rudnika a u niego już nie ma.

 

Od wczoraj sam szukałem i po kilku telefonach decyzja została podjęta Lontrel chociaż drogi jak jasna cholera, Jeżeli masz dużo do pryskania zastosuj go w dawce 0,15 plu grandstar 0,1-0,15 g, jak masz kasę lub mało to 0,35/l ha bez mieszania. Jeżeli nie zniszczy to powinno zahamować na tyle że nie zakwitnie i nie zachwaści pola.

http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/artykuly/lontrel-300-sl,26446,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

uprawia ktoś z Was legendę? muszę ją czymś potraktować drugi raz, 1l ccc + 0,6l medax top nie zrobiło na niej wrażenia, teraz zaaplikować 0,8l medax top czy lepiej coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Legenda jeszcze wyższa od ludwiga którego trzeba trzymać już przy pierwszym kolanku bardzo mocno. Nie zrobiło wrażenia to zabieg możliwe nie trafiony próbuj etefon albo moddus. Choć niezbyt gęsto posiane masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wysiałem 282 żywe nasiona w optymalnym terminie, do tego ładnie się wykrzewiła, będę jej pilnował teraz, w jakich fazach i dawkach aplikować etefon bądź moddus? ma ktoś doświadczenie z medaxem? na pierwszy zabieg nie sposób z nim nie ucelować w pogodę, więc powinno być ok, tylko teraz muszę dobrze zaplanować drugi zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

uprawia ktoś z Was legendę? muszę ją czymś potraktować drugi raz, 1l ccc + 0,6l medax top nie zrobiło na niej wrażenia, teraz zaaplikować 0,8l medax top czy lepiej coś innego?

 

ja mam podobny problem z legendą. Mianowicie tu gdzie posiałem materiał kwalifikowany to może nie ustać, a ta co było siane swoim ziarnem to powinna wytrzymać. Tylko że ja na pierwsze kolanko dałem 0,4 modusa i 1 litr ccc. Efekt jest widoczny, ale jak będe pryskał fungicydem do dodam jeszcze 0,2 modusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

282kg/ha?! Etefon czy moddus daje przy drugim zabiegu fungicydowym bo niema kiedy wczesniej latać, ale przy takich odmianach jak Ludwig czy Legenda myśle że trzeba osobno wcześniej jeżeli T2 idzie na flagowy. Medaxu nigdy nie stosowałem i znajomi też nie leją także niewiem jak z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

282 kiełkujące nasiona na metr kwadratowy, skracać będę zaraz, aby zdążyć ewentualnie z trzecim podejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Czyli nie jest gęsto, mozliwe że utrzymasz w pionie, jak jeszcze do tego dobra ochrona na podstawe zdzbła to raczej 3 zabiegu nie bedzie sensu, chyba że naprawde bedzie się zapowiadać rewelacyjnie. Wiadomo że co za dużo regulatora to nie zdrowo, zawsze jest stres niepotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u nas przy 3 zabiegówce najpierw T2 a później druga dawka regulatora, wtedy jak już flagowy ładnie stoi,

przy 2 zabiegówce razem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie doradźcie mi, na T2 w pszenicy i pszenżycie chcę pojechać tebukonazolem. I moje pytanie, znalazłem jakąś mądrą broszurke w internecie w której pisze, że pszenżyta nie wolno pryskać tebukonazolem. Co się może stać? Pryskał ktoś je tą substancją? Dlaczego tebukonazol? Bo zostało mi go dość dużo i nie chciałbym go zmarnować, a z drugiej strony nie chciałbym też zmarnować zboża.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Od wczoraj sam szukałem i po kilku telefonach decyzja została podjęta Lontrel chociaż drogi jak jasna cholera, Jeżeli masz dużo do pryskania zastosuj go w dawce 0,15 plu grandstar 0,1-0,15 g, jak masz kasę lub mało to 0,35/l ha bez mieszania. Jeżeli nie zniszczy to powinno zahamować na tyle że nie zakwitnie i nie zachwaści pola.

http://www.agrofoto.pl...sl,26446,1.html

 

Kupiłem jednak zwykłego Mustanga 306 SE. Na etykiecie jest do fazy drugiego kolanka także u mnie to ostatni dzwonek. Na ha wychodzi ok 70zł. Co by było w razie gdyby pszenica była w późniejszej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Powtarzam pytanie,ile dać kg/ha siarczanu magnezu razem z mocznikim aby było dobrze ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin12    0

Witam mi też wyskoczył chaber w pszenżycie. Czy można opryskać mustang forte plus falcon żeby dwa razy nie jeżdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Panowie doradźcie mi, na T2 w pszenicy i pszenżycie chcę pojechać tebukonazolem. I moje pytanie, znalazłem jakąś mądrą broszurke w internecie w której pisze, że pszenżyta nie wolno pryskać tebukonazolem. Co się może stać? Pryskał ktoś je tą substancją? Dlaczego tebukonazol? Bo zostało mi go dość dużo i nie chciałbym go zmarnować, a z drugiej strony nie chciałbym też zmarnować zboża.

 

Nie wiem co to za broszura? Co prawda nie ma fungicydów (prócz zapraw) zawierających tebukonazol z rejestracją w przeżycie. Jednakże jak dla mnie to nie jest problem do zmartwień. Stosuj pół dawki tebukonazolu np. w mieszańce z tiofanatem metylowym lub propikonazolem. Skuteczność podwyższysz a problem z objawami fitotoksyczności będzie rozwiązany.

PS: nie spotkałem się aby tebukonazol negatywnie wpłynął na rośliny pszenżyta, Prawdopodobnie problem wiąże się z tym iż substancja ta działa bardzo silnie w któtkim czasie a jej wysokie stężenie w sokach komórkowych może zaburzać procesu wałeczkowania kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolego herbicydy zawsze osobno trzeba pryskać i bez żadnych dodatków nawozowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Powtarzam pytanie,ile dać kg/ha siarczanu magnezu razem z mocznikim aby było dobrze ?

Jeśli chcesz dodać to do grzybówki to mocznik sobie daruj. Jednak jak chcesz przeprowadzić taki zabieg solo to max możesz zastosować 7kg siarcznu na 100l wody + mocznik 5 kg/100 l wody.

 

Witam mi też wyskoczył chaber w pszenżycie. Czy można opryskać mustang forte plus falcon żeby dwa razy nie jeżdzić?

@ wyrebski 1 ma rację. Łatwo możesz przypalić plantację. Przeprowadź 2 zabiegi i mniej pewność że nic złego się nie stanie. Tylko że po zabiegu herbicydowym musisz odczekać z 4-5 dni zanim zastosujesz grzybówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Nie,nie będę stosował z grzybówką.Zastosuje sam mocznik + siarczan , dzięki za pomoc ;)


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj