Polecane posty

Tomek90    2261

Panowie ponawiam prośbę o wyjaśnienie co może się stać pszenicy po zastosowaniu etefonu, bo zastanawiam się nad 0,5l cerone jak pojawi się flagowy

 

 

co lepsze 0,5l cerone czy 0,2l moddusa?

 

Nic się nie stanie jak bedziesz stosował w odpowiednich warunkach, etefon ma to do siebie że przyspiesza starzenie się rośliny.

 

@JohnJelonek czemu Medax Top?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster1204    0

Witam wszystkich:) może mój post nie bedzie odpowiedni ale jakie macie programy na swoje przenice ozime? Chodzi mi o wszytkie zabiegi jakie stosujecie oraz środki których używacie. Pytam się bo chce sobie stworzyć jakiś dobry program który byłby najbardziej racjonalny. Od 3 lat staram się rozeznać w tym temacie i dlatego teraz chce zapytać innych użytkowników. Dodam że nie chodzi mi o najtańsze rozwiązanie tylko najbardziej racjonalne.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35
Napisano (edytowany)

Czym są spowodowane te uschnięte liście, wcześniej nic takiego nie było dopiero po II dawce pojawiły się uschnięte pojedyncze liście

post-11613-0-22751700-1368378647_thumb.jpg

Edytowano przez areqo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

majster, przejrzyj choćby 10 ostatnich stron - tutaj własnie o tym dyskutujemy, masz to podane jak na dłoni :) tylko troszke poczytaj


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

na jednym polu mam plac około 30arów gdzie pszenica rośnie bardzo źle (za to miotły nie mogę się pozbyć w żąden sposóB), dużo jej wyginęło, a teraz pojawiły się żółte przebarwienia na liściach jak na zdj. Przedplonem była kukurydza i miała identyczne objawy, była żółta w ogóle nie rosła (dopiero kilkukrotne zastosowanie mikroelementów i mocznik w oprysku ruszyło ją i zaczęłą rosnąć). Pobrałem próbki gleby z tego miejsca oddam do zbadania może cos wyjdzie. Waszym zdaniem co może być przyczyną takiego zachowania?

post-13082-0-93996100-1368381523_thumb.jpg

post-13082-0-48536400-1368381723_thumb.jpg

post-13082-0-62715300-1368381979_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Niski odczyn gleby masz

 

Tez obstawiam odczyn dlatego to badanie chce zrobić.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

pH mam dobre. posialem 200 kila saletry w sobote a jutro bym ja zkrucił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

mejes masz tez niedobor magnezu.psiknij siarczanem magnezu z odzywka.powinno troche pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

to już może być ryzykowne, dwa lata temu miałem ten sam problem - ojciec wydedukował jakąś mieszankę - teoretycznie dobrych srodków. jak sie później okazało po dokładnym sprawdzeniu tylko jeden z nich miał w rejestracji do liścia flagowego - inne do fazy krzewienia.

Efek byl taki ze chwasty pięknie znikneły, pszenica była ładna, tylko kłosy jakoś lekko pociemniały.

Jak przyszło to koszenia to tragedia - po 6-8 ziarenek w kłosie i to takich pośladowych, tam gdzie były mijaki w tym oprysku piękny kłos z 40-50 ziarnami.

Nie pamiętam dokładnie ale nakosiliśmy coś koło 2.5 tony.

 

Dużo masz tego chabru? Może lepiej go odpuścić?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Jeśli są chwasty wyrośnięte to ok, spadnie na nie środek. Ale co jeśli mają one dopiero 2-4 liście i żeby je zobaczyć trzeba rozchylić łan. Takich właśnie się u mnie pojawiło. Oprysk raczej do nich nie dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Ok, dzieki. Ale mam pytanie odnosnie Rubina jeszcze. otóż pryskałem pszenżyto Rubinem jakies 5 dni temu, dzis wchodze na pole, a zielsko jak było tak jest, rosnie chaber, taszniki cos podobnego do konczyny. Po jakim czasie ten opryks powinien zadzialac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Czy można mieszać w jednym zabiegu Mustang 306 + Starane 250 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

to już może być ryzykowne, dwa lata temu miałem ten sam problem - ojciec wydedukował jakąś mieszankę - teoretycznie dobrych srodków. jak sie później okazało po dokładnym sprawdzeniu tylko jeden z nich miał w rejestracji do liścia flagowego - inne do fazy krzewienia.

Efek byl taki ze chwasty pięknie znikneły, pszenica była ładna, tylko kłosy jakoś lekko pociemniały.

Jak przyszło to koszenia to tragedia - po 6-8 ziarenek w kłosie i to takich pośladowych, tam gdzie były mijaki w tym oprysku piękny kłos z 40-50 ziarnami.

Nie pamiętam dokładnie ale nakosiliśmy coś koło 2.5 tony.

 

Dużo masz tego chabru? Może lepiej go odpuścić?

 

 

Jest na kawałku jakieś 1ha ale sporo. Rozmawiałem właśnie z przedstawicielem od Osadkowskiego i polecił mi Starane. W prawdzie nie ma na nim informacj ze zwalcza chabra ale ma substancje jak srodki które tego chwasa likwiduja i mozna go stosowac do liscia flagowego. Co o tym myślicie ?

Matt z Mustangiem to w tej fazie nie chcę ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

na jednym polu mam plac około 30arów gdzie pszenica rośnie bardzo źle (za to miotły nie mogę się pozbyć w żąden sposó B), dużo jej wyginęło, a teraz pojawiły się żółte przebarwienia na liściach jak na zdj. Przedplonem była kukurydza i miała identyczne objawy, była żółta w ogóle nie rosła (dopiero kilkukrotne zastosowanie mikroelementów i mocznik w oprysku ruszyło ją i zaczęłą rosnąć). Pobrałem próbki gleby z tego miejsca oddam do zbadania może cos wyjdzie. Waszym zdaniem co może być przyczyną takiego zachowania?

Węc tak u mnie podobne objawy,i to raczej wygląda na septorioze, a wapnowane miałem jesienią , na te żółte place poszła saletra wapniowa dodatkowo i 250 kg wap magu granulowanego przed deszczem jakies 2 tyg temu , duet ultra a dziś falcon, jak tego nie zwalczę to nie wiem co robić dalej. odmiana muszelka, na odmianie batuta nie ma śladu, plam.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

To że wapno poszło jesiennia nie znaczy że odrazu ph sie ureguluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy za kilka dni mam zamiar pryskać pszenicę jarą od chwastów jedno i dwuliściennych i mam pytanko czy Attribut 70 SG na jednoliścienne można zmieszać z Chwastoxem Turbo na dwuliścienne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj