Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
uszak21    7

Witam wszystkich. Opryskalem pszenice zoima srodkiem Rubin. Mial ktos dowiadczenia z tym czyms?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do ilu tygodni przed wykłoszeniem się pszenicy można ją skracać ?

 

ja moddusem ja skracalem 4 dni przed kloszeniem bo dalem ok 200kg N i byla tak czarna ze by nie wystala i dalem 0.3 moddusa na ha bodajze a wczesniej dawalem chyba 2l ccc i nie zauwazylem nic zlego na plonie a plon ok 6t bo niskie ph troche :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1
Napisano (edytowany)

witam pytam w prost co jej dolega to pszenica bamberka po rzepaku otrzymala dwa razy po 220kg mocznika drugi zastrzyk mocznika 3 dni temu ,zabieg na chwasty Axial plus Lintur nastepnie 8kg na ha dolistnie siarczan magnezu plusFoliQ Krystaliczny dawka 3kg na hai zabieg t1 w skladzie Bumper 0,35 na ha Atak 0,5 na ha i Helben 0,2 na ha 5 dni temu ale cos niejestem zadowolony cos brak mialem dawać ccc w dawce 1.7 na ha plus siarczan magnezu ponownie ale sie wstrzymuje prosze o rade zdjecia robione telefonem i marnota ale moze ktos wpadnie na pomysl .

post-10584-0-65490100-1368306462_thumb.jpg

post-10584-0-68403100-1368306888_thumb.jpg

Edytowano przez kronolus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Siema wszystkim,mam pytanie czy można walnąć taką mieszaninę przy odchwaszczaniu pszenicy jarej : chwastox + mocznik + siarczan magnezu, czy lepiej najpierw prysnąć od chwasta a potem dać mocznik plus siarczan magnezu ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Najpierw zwalcz chwasty a nastepnie dokarmiaj dolistnie.Chwast to też roslina i nie odmówi podania składników,a właściwie ich spożycia przed wiecznym spoczynkiem.W przypadku stosowania herbicydów z gatunku sulfanomocznikowych dodatek mocznika może gożej wpłynać na rozkład substancji w roslinie uprawianej,a w przypadku wyzszych temperatur nawet mocno ją uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

U mnie w pszenicy ozimej Bogatka jest już widoczne trzecie kolanko, ale tak z 0,5cm nad drugim. Delikatnie "rozebrałem" roślinę i widzę, że nad trzecim kolankiem jest kłos (malutki, ale jest). Pewnie nikogo tym nie zaskoczę co piszę, ale jestem początkujący. Mam pytanie odnośnie regulatora. Mogę zastosować bezpiecznie Moddus? Jeden z użytkowników pisał, że 4 dni przed wykłoszeniem stosował. U mnie jeszcze do wykłoszenia daleko. A moddus jest do liścia flagowego. Mam zamiar pryskać jutro, a jak nie będzie pogody to we wtorek. Proszę o porady.

 

I jeszcze jedno pytanie. W środę zastosowałem (08.05.) w tej samej pszenicy Starane 250EC, gdyż w jednym miejscu (po ziemniakach) była masa przytuli czepnej (widoczna ponad łanem! - to pewnie efekt stosowania Legato Plus 600 SC jesienią). Przytulia już po 6 godzinach była poniżej łanu! Ale jak wczoraj sprawdzalem to większe okazy są jeszcze zielone, ale widać, że dostały, co miały dostać. Mam zamiar za dwa dni po regulatorze odżywić pszenicę nawozami dolistnymi. Po tygodniu już chyba przytulia nie obudzi się do życia?

 

Dzięki za odpowiedź na powyższe pytania!

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

witam pytam w prost co jej dolega to pszenica bamberka po rzepaku otrzymala dwa razy po 220kg mocznika drugi zastrzyk mocznika 3 dni temu ,zabieg na chwasty Axial plus Lintur nastepnie 8kg na ha dolistnie siarczan magnezu plusFoliQ Krystaliczny dawka 3kg na hai zabieg t1 w skladzie Bumper 0,35 na ha Atak 0,5 na ha i Helben 0,2 na ha 5 dni temu ale cos niejestem zadowolony cos brak mialem dawać ccc w dawce 1.7 na ha plus siarczan magnezu ponownie ale sie wstrzymuje prosze o rade zdjecia robione telefonem i marnota ale moze ktos wpadnie na pomysl .

 

 

Umnie tez były takie przebarwienia tylko nioe wiem czy po oprysku na chwasty czy po czymś innym ale znikło po kilku dniach.

Ale gesto ile sialeś pszenicy na ha ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Możesz stosować moddus tak jak piszesz ale najlepiej jakby ten zabieg był poprzedzony w fazie pierwszego kolanka w dawce 0,25-0,30l + CCC 1l i teraz powtórzyć właśnie samym moddusem w dawce 0,3l. Na pewno się nic nie stanie jak dasz tylko teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

@akacja - dzięki za poradę, chyba tak zrobię , najpierw chwasty potem dokarmianie, Mam jeszcze jedno pytanie,czy stężenie mocznika 20 % procent będzie odpowiednie w tej fazie rozwoju ( do rozpoczęcia krzewienia ) ? ;)


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Witam!

U mnie w pszenicy ozimej Bogatka jest już widoczne trzecie kolanko, ale tak z 0,5cm nad drugim. Delikatnie "rozebrałem" roślinę i widzę, że nad trzecim kolankiem jest kłos (malutki, ale jest). Pewnie nikogo tym nie zaskoczę co piszę, ale jestem początkujący. Mam pytanie odnośnie regulatora. Mogę zastosować bezpiecznie Moddus? Jeden z użytkowników pisał, że 4 dni przed wykłoszeniem stosował. U mnie jeszcze do wykłoszenia daleko. A moddus jest do liścia flagowego. Mam zamiar pryskać jutro, a jak nie będzie pogody to we wtorek. Proszę o porady.

 

I jeszcze jedno pytanie. W środę zastosowałem (08.05.) w tej samej pszenicy Starane 250EC, gdyż w jednym miejscu (po ziemniakach) była masa przytuli czepnej (widoczna ponad łanem! - to pewnie efekt stosowania Legato Plus 600 SC jesienią). Przytulia już po 6 godzinach była poniżej łanu! Ale jak wczoraj sprawdzalem to większe okazy są jeszcze zielone, ale widać, że dostały, co miały dostać. Mam zamiar za dwa dni po regulatorze odżywić pszenicę nawozami dolistnymi. Po tygodniu już chyba przytulia nie obudzi się do życia?

 

Dzięki za odpowiedź na powyższe pytania!

Pozdrawiam!

W obecnym momencie wychodzi liść podflagowy.Masz jeszcze duzo czasu na modusa.Ja bym połączył go z fungicydem na liść flagowy,chyba że masz obawy że nie ustoi do tego zabiegu

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Dla bezpieczeństwa dałbym 14-16% i zabieg póznym wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Czytałem w Farmerze, że faza krzewienia 20 %, pierwsze kolanko 15 % , ale lepiej dać mniej niż przypalić i mieć kłopoty ;) Muszę wybrać się na pole, i policzyć liście czy krzewienie się zaczęło ;)


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

witam ja na T1 dałem 0,18 taliusa + 0,7 zamir na drugi zabieg mam acanto 0,5+ i niewiem co dokupić może Artea, mam jeszcze w domu topsin ale czy on bedzie dobry do acanto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Witam wszystkich. Opryskalem pszenice zoima srodkiem Rubin. Mial ktos dowiadczenia z tym czyms? :D

Ja stosowałem Rubin rok temu, tylko dodawałem jeszcze Grodyl na przytulie. Efekt zadowalający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam wszystkich. Opryskalem pszenice zoima srodkiem Rubin. Mial ktos dowiadczenia z tym czyms? :D

do rubina warto dorzucić grodylu kilka gram słabo bnierze przytulię


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pszenica dostała 400kg saletry i na pierwsze kolanko 1 litr antywylegaczu i przedwczoraj 0,2 litra modusa a po ulewje zaczeła sie kłaść może jeszcze cerone na liść flagowy odmiana bamberka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18
Napisano (edytowany)

Przesadziłęś trochę. Czemu aż 400? Przecież to jest prawie 140N na raz...

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

wyrebski 1 oraz slawek2209 - dzięki za odpowiedzi!

 

Zastosuję Moddusa jak tylko pogoda pozwoli. A za dwa dni nawozy dolistne z Intermagu: siarczan magnezu + plonvit Z + tytanit + fostar + K-300. Może jeszcze zastosuję mocznik dolistnie; do tej pory nie dodawałem mocznika do oprysku.

 

A mam jeszcze "stary" Moddus, tzn. 4 miesiące po dacie ważności, ale kiedyś wykonałem próbę na niewielkiej powierzechni (małym spryskiwaczem) i wszystko jest ok. Więc go też zastosuję. Stosował Ktoś z Forumowiczów pesycyd po terminie ważności (otwierany we wcześniejszym sezonie)? Sprzedawca pestycydów mówił mi, że herbicyd mogę stosować nawet po upływie przydatności, byle tylko przechowywać w zalecanych warunkach.

 

Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Słuchajcie, to ile dać siarczanu magnezu do mocznika( kg/ha )żeby prysnąć razem, mocznik będzie roztworem ok. 15 % ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

panowie i panie, pszenica wchodzi w liść flagowy więc pora na t2. mieszankę mam wybraną - strobilubryna i epoksykonazol.

Zastanawia mnie tylko jak walnąć regulatorem.

w T1 poszliśmy 0.2 Moddus i 1l CCC, teraz jest opcja Medax TOP tylko sam nie wiem ile 0.5 czy 0.6l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104
Napisano (edytowany)

Panowie ponawiam prośbę o wyjaśnienie co może się stać pszenicy po zastosowaniu etefonu, bo zastanawiam się nad 0,5l cerone jak pojawi się flagowy

 

 

co lepsze 0,5l cerone czy 0,2l moddusa?

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

No i dałem rsm na jarą pszenice 5 dni temu i nic jej się nie stało teraz jak da się wjechać to dam herbicyd a potem za 2 dni skrócę, a ozimą pojade z t2 sokół 460ec= falcon 460ec, do tego jakaś odżywkę np wuxal mikro.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj