Polecane posty

gwozd    104

Jakie mogą być negatywne skutki stosowania etefonu w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

co to za pytanie? raz czy da raz?

my pszenice pryskamy 2 lub 3 razy, zależnie od tego jaka odmiana, jakie stanowisko i na jaki plon idziemy.

Jak na 7 ton to raczej 3 razy

nie zawsze...

czasem popryskasz 3-4 razy a słabymi srodkami grzybobujczymi a rezultat bedzie gorszy jak 2 razy dobrymi srodkami.

Ja na grzyba prysne 2 razy , drugi raz zastanawiam się nad Falcolm albo to co mi doradzi Tomek90albo sławek.

Oni się znają na tym więc myśle że mi dobrze doradzą.

Mysle że 7t to spokojnie po dobrym nawożeniu i 2-ch ochronach się uzyska , oraz odpowiedniej pogodzie.

Ja widze sakramencką różnice w pszenicy jak robie po forumowemu a w tamtym roku po swojemu.

Pszenica jest całkiem inna.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

za duzo wierzycie we wszystko co wam napisano odnosnie wysokosci nawozenia i ilosci zabiegow ochrony i dokarmiania

w tamtym roku (byl troche inny ze wzgledu na duze przymrozki) na jednej dzialce co wapnowana byla 10 lat temu zasialem pszenice jara (pierwszy raz) siew ok 10 kwietnia, dwa dni po siewie rozsialem superfosfat i sol, nastepnie dostala pozniej w jednej dawce 300kg saletry i tylko jeden oprysk na chwasty i dala plon 6,5t/ha

zadnego dokarmiania zadnych fungicydow czy skracania (takiej wysokiej pszenicy jeszcze nie widzialem, ale wogole nie polegla)

moze gdybym zastosowal to wszystko co zalecaja to dala by 8 albo 10 ton, tego nie wiem, ale plon w odniesieniu do nakladu pieniedzy i pracy zadowalajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam panowie co to może być za dziadostwo na pszenicy ozimej baberka zaczeła usychać spore place na polu jakaś choroba czy uszkodzenie herbicydem ?post-27331-0-98504600-1368221177_thumb.jpgpost-27331-0-07125200-1368221142_thumb.jpgpost-27331-0-53259200-1368221162_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0
Napisano (edytowany)

tak dokładnie w sklepie mi powiedzieli kupiłem już srodek propico 250 ec plus extra Z plus 200 kg saletry sypnę moze coś pomoże a mam pytanie czy pogoda musi być idealna tzn chodzi o deszcz bo dziś to pada przelotnie

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Mam chyba takie same objawy, występuje tylko w miejscu gdzie mokro jest jeszcze albo gdzie przedplonem była łąka dalej gdzie ziemia wyrobiona i jest melioracja zielone bez skazy grzyba po zabiegu Tilt Turbo+prochloraz. Teraz się zastanawiam w czym problem chodzi po głowie septorioza bo mączniak odpada, albo niedobór magnezu??

 

Tylko że ty masz bardziej zaawansowaną faze niż moja, robiłeś już pierwszy zabieg fungicydem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Co to za środek propico 250 ec ?? nigdy o nim nie słyszałem. Daj tilt turbo 0,7 + mirage 0,7 i wyczyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to ci wcisneli to zwykły propikonazol czyli najzwyklejszy triazol słabizna nadaje sie do mieszanin ale nie na samodzielne stosowanie to samo co np bumper


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisz na który zabieg to masz sądze ze na drugi bedzie działał ale nie na wszystkie zagrozenia napisz cvo do tej pory stosowałeś a coś podpowiem co dalej


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no właśnie nic nie dawałem a zdjęcia pszenicy są wcześniej wstawione ,a może wymienić w sklepie na coś lepszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Zabieg raczej drugi bedzie, trzeba zwalczać mączniaka z pierwszego zabiegu jeśli masz z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

dokładnie w sklepie powiedzieli ze to mączniak i mi też wygląda tak więc co proponujecie wymiana propico 250 na coś lepszego ? w jakich warunkach to pryskać i czy można dać jakieś odzywki do tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Witam, Panowie jakim herbicydem najlepiej teraz poprawić pszenicę ozimą po słabym działaniu glinu stosowanego jesienią??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
Napisano (edytowany)

@milinkovic Duett Starr albo mieszanka tych substancji Leander+ jakis epoksykonazol (Rekord, Soprano) może wyjść taniej. Nie wiem czy jest tam mączniak trudno stwierdzić ze zdjęcia, bardziej skłaniałbym sie ku septori.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no dzięki w poniedziałek wymienie na coś lepszego a może wtorek lub środa uda mi się zrobić oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Panowie, nie byłem w stanie zrobić zabiegu T1 w odpowiednim czasie (za mokro na polu). Dwa dni temu opryskałem pszenicę i pszenżyto następującą mieszaniną Leander 0,5 l/ha + Atak 1,0 l/ha. Nie wiem co z tego będzie, bo mączniak bardzo mi się rozwinął i występuje w dużym nasileniu. Z czego zrobić najlepiej następny zabieg? Tak wogóle, to ta mieszanka miała iść na T1, niestety nie było możliwości. Najbardziej porażone jest krótkosłome pszenżyto, pszenica znacznie mniej (siana po owsie, gleba IV klasy).


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

epoksykonazol fenpropidyna cyprodynil na tym sie opieraj na maczniaka


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Do ilu tygodni przed wykłoszeniem się pszenicy można ją skracać ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

epoksykonazol to raczej nie najlepsza substancja na mączniaka

 

Zastosuj domieszkę morfoliny ok. 300-400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj