Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2199
Napisano (edytowany)

Pszenica strzela w zdzbło, pszenżyto już dawno ale niechciało się odczepiać opryskiwacza. Jutro po całości idzie 70kgN/ha. Centymetry nie mają nic do rzeczy w sprawie 2 dawki. Na swojej nie chodziłem z miarką ale może ma 20cm może więcej tyle że pierwsze kolanko jest 2cm od węzła krzewienia, miejscami może troche mniej bo azot rzucany na raty, ale jak się pogrzebałem w środku to znalazłem drugie.

 

40cm to zaraz flagowy, oczywiście zależnie od odmiany.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie jak się młuci pszenice po zastosowaniu modusa w dawce 0.4l/ha.?Bizon ciężko ma ze słomą?

Bo wiadomo że słoma sztywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co prawda nie bizonem ale nie widzę większej różnicy w koszeniu po regulatorach a bez. U nas zawsze 2 razy regulator a u kumpli bez, co prawda u kumpla idzie jechać 2 ha/h a u mnie mogę o tym zapomnieć :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam pytanie odnośnie cyprokronazol,na jakie choroby w zbożach i rzepaku powinno się stosować tą substancję i co dołożyć.Czy dać go na t2 czy na t3?Mam zapas z ubiegłego roku i chciałem wykorzystać w pszenicy ozimej {muszelka},jęczmieniu jarym lub rzepaku.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Nikt nie wie na co cyprokronazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nikt nie wie na co cyprokronazol?

Dorzuciłbym jeszcze mącznika, chociaż septoriozę lepiej zwalcza. Zapobiega chorobom kłosów. Poza tym zapobiega chorobom rzepaku, nie pamiętam których dokładnie.

I jeszcze na parcha jabłoni ale rozumiem że najbardziej interesuje Cię działanie w pszenicy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

A ja mam takie pytanie dopiero wczoraj opryskałem pszenice na chwast mustangiem bo wczesniej sie nie dalo wjechac i nie mineła godzina, i przyszedł deszcz i tutaj moje pytanie czy nie zmyło oprysku i czy zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zależy jaki ten deszcz? Jak ulewny to będziesz musiał powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

co prawda nie bizonem ale nie widzę większej różnicy w koszeniu po regulatorach a bez. U nas zawsze 2 razy regulator a u kumpli bez, co prawda u kumpla idzie jechać 2 ha/h a u mnie mogę o tym zapomnieć :P

Bo ty Yacenty dbasz i masz wysokie plony a oni mogą o takich plonach jak Ty tylko pomażyć :P

Pytanie dla zaawansowanych.

:huh:

Panowie co bedzie najlepsze na bujna pszenicę bo jest aż czarna i gęsta.

Fotki widzieliście...

dawać jej jeszcze azot?

Jutro planuje druga i ostatnia dawke dac bo w sobote ma być deszcz wiec pasuje.

Tylko czy jak dam saletre to czy nie położy jej całkowicie już?

Ustoi mi jak dałem 2l CCC czy nie?

Czy w tym przypadku byłby najlepszy moddus w dawce 0.4/ha ?

Masz szerokie liście i jest gesta...

czuje ze jakl przyjdzie deszcz i wichura to powtórzy sie sytuacja z 2012r , czyli powałiło mi 80% pszenicy.

Ale wtedy nie pryskałem ani na grzyba ani żadnego antywylegacza.

Co proponujecie? :unsure:

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

panowie pomocy! Pszenica jara monsun mi zolknie. Ladnie wzeszla ale teraz pojawiaja sie zolte przebarwienia i to calymi placami co to moze byc? Choroba czy moze czegos niedobor? Przedsiewnie dalem 100kg mocznika i 200kg lubofoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Panowie jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałoś.

 

Mam pytanie mianowicie co jeszcze zrobić żeby zwiekszyć plony mam 1,5ha zasianej pszenicy ozimej.

 

wiosna 200kg saletry amonowej pryskana huzarem na chwasty przedwczoraj 100kg saletry amonowej. 50kg Moczniku. I jeszcze pryskałem Puma na guchy owies cestro antywylegiwaczem+ odrzywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

panowie pomocy! Pszenica jara monsun mi zolknie. Ladnie wzeszla ale teraz pojawiaja sie zolte przebarwienia i to calymi placami co to moze byc? Choroba czy moze czegos niedobor? Przedsiewnie dalem 100kg mocznika i 200kg lubofoski

 

Regularne wapnowanie pola się kłania kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Witam

Pszenica Bamberka siana po kukurydzy 9 października. Wygląda dość słabo:) Posiana rzadko bo miała się super krzewić a jak widać na zdj w ogóle się nie rozkrzewiła. Jedno ziarno to jeden pęd. Czy jest szansa że jeszcze sie rozkrzewi? 18 kwietnia dostała 80Kg saletry, 30 kwietnia 40kg. Co mogło byc przyczyna że nie ma w ogóle pędów bocznych? Ten rok taki dziwny czy problem to późny siew?

post-13082-0-39994900-1368131152_thumb.jpg

post-13082-0-54980900-1368131241_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

O saletrze piszesz w kg masy rozsianej czy kg N/ha ? - bo jeśli nie to ostatnie to masz powód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo ty Yacenty dbasz i masz wysokie plony a oni mogą o takich plonach jak Ty tylko pomażyć :P

Pytanie dla zaawansowanych.

:huh:

Panowie co bedzie najlepsze na bujna pszenicę bo jest aż czarna i gęsta.

Fotki widzieliście...

dawać jej jeszcze azot?

Jutro planuje druga i ostatnia dawke dac bo w sobote ma być deszcz wiec pasuje.

Tylko czy jak dam saletre to czy nie położy jej całkowicie już?

Ustoi mi jak dałem 2l CCC czy nie?

Czy w tym przypadku byłby najlepszy moddus w dawce 0.4/ha ?

Masz szerokie liście i jest gesta...

czuje ze jakl przyjdzie deszcz i wichura to powtórzy sie sytuacja z 2012r , czyli powałiło mi 80% pszenicy.

Ale wtedy nie pryskałem ani na grzyba ani żadnego antywylegacza.

Co proponujecie? :unsure:

Jasnowidzem nie jestem ale w antywylegaczach jest zasada że zawsze lepiej pojechać więcej i mieć pewność że ustoi. Daj moddus. Swoją droga w przyszłości inaczej skracaj. Samo CCC to za mało. W fazie I kolanka CCC+moddus, potem moddus i powinno stać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5
Napisano (edytowany)

O saletrze piszesz w kg masy rozsianej czy kg N/ha ? - bo jeśli nie to ostatnie to masz powód

 

kg saletry a nie N. Czyli myślisz że to jest przyczyna? W tamtym roku miałem pszenicę jarą i w podobnym naworzeniu ładnie się krzewiła. Ale może z ozimą późno zasianą tak jest. Można jakoś to teraz naprawić?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Teraz już jej nie dokszewisz tyle saletry to na jedną dawkę o połowe za mało tym bardziej jeśli kuku na ziarno to na rozkład słomy pobrała azot glebowy daj jeszcze z 200 kg to może coś z tego będzie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

 

Regularne wapnowanie pola się kłania kolego.

 

tak sie właśnie kolego składa że w tamtym roku pole było wapnowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co to za pytanie? raz czy da raz?

my pszenice pryskamy 2 lub 3 razy, zależnie od tego jaka odmiana, jakie stanowisko i na jaki plon idziemy.

Jak na 7 ton to raczej 3 razy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Skład fajny ale pasuje bardziej na T3 niż na T2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierzo    19

Czym najlepiej przy drugim zabiegu przeciwgrzybowym odżywić pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj