Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
Napisano (edytowany)

Mam pytanie odnośnie cyprokronazol,na jakie choroby w zbożach i rzepaku powinno się stosować tą substancję i co dołożyć.Czy dać go na t2 czy na t3?Mam zapas z ubiegłego roku i chciałem wykorzystać w pszenicy ozimej {muszelka},jęczmieniu jarym lub rzepaku.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ja gdzieś czytałem o fungicydzie który hamuje wydzielanie etylenu i to miał być pozytywny efekt a

Ty chcesz etefon stosować. Może lepiej napisz co Ciebie do takich działań skłania bo na pewno nie ekonomika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam znowu pytanie. Na t2 sama artea to bedzie za mało(inne substancje niż mi polecal @tomek90)? Mam jeszcze chyba możliwość dać oriusa, ale jakoś tak on mi sie nie widzi, lepsza artea, może jakaś alternatywę mi polecicie?

Patrz na mój post wyżej. Napisałem tam ze artea w faj fazie może być za mało. Artee zostaw sobie na fazę kłoszenia. Teraz możesz dac np tlit turbo, oprócz propikonazol wspiera fenpropidyna i to znacznie lepszy fungicyd na obecna fazę. Obecnie musisz zapobiec przed chorobami liści, a artea zwalcza choroby kłosów więc artea na t3.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Który środek najlepszy na septorioze liści pszenicy ozimej duet ultra, falcon, tilt turbo,ewentualnie co proponujecie. I uwagi jakieś jeżeli o skuteczność działania??


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Witam, jco zastosować teraz w pszenicy ozimej przeciwko wyleganiu ccc, modus, cerone, nawożenie na poziomie 130N/ha pszenica jest w fazie 1 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Zastosowałem 3tyg temu Herbicyd Mocarz+Apyros w górnych dawkach,ale dużo chwastów mi przepuściły,czy mogę teraz odrazu lecieć poprawkę?nie wpłynie to negatywnie na Pszenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lec na poprawke mustangiem , nie wplynie to na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

witam koledzy mam mały problem chcę opryskać apyrosem pszenżyto tylko nie wiem czy już nie będzie za późno wcześniej nie dało się wjechać.. ma ktoś doświadczenie nie zrobię krzywdy rośliną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Który środek najlepszy na septorioze liści pszenicy ozimej duet ultra, falcon, tilt turbo,ewentualnie co proponujecie. I uwagi jakieś jeżeli o skuteczność działania??

Z tych co wymieniałeś wszystkie powinny się sprawdzić.

Witam, jco zastosować teraz w pszenicy ozimej przeciwko wyleganiu ccc, modus, cerone, nawożenie na poziomie 130N/ha pszenica jest w fazie 1 kolanka.

Daj teraz 1l CC i 0,2-0,3l moddusa i będzie ok ;)

Zastosowałem 3tyg temu Herbicyd Mocarz+Apyros w górnych dawkach,ale dużo chwastów mi przepuściły,czy mogę teraz odrazu lecieć poprawkę?nie wpłynie to negatywnie na Pszenicę?

Dziwne że nie zadziałało. Do fazy liścia flagowego możesz dać axial, miotłę wyczyści do 0.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Lepiej Tilt turbo + azoksystrobina na t1 i t2 Menara czy Tilt turbo na T1 i azoksystrobina+ Menara na T2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6
Napisano (edytowany)

gdy grzyb atakuje i wtedy pszenica na dole jest żółta co nie a jak nie jest to tez trzeba pryskać czy nie ?

Edytowano przez jankes123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie mam pytanie.

Mianowicie mam 15ha pszenicy o. zasilana była 15.04. dawką 200kg/ha saletra 34, na dzień dzisiejszy pszenica ma 40-45cm wysokości jest w fazie 1 kolanka skracana stabilanem w dawce 2l/ha, pszeniczka wygląda ładnie mogła by być trochę gęściejsza ale opóźniona wiosna zrobiła swoje. Na weekend zapowiadają u nas opady i pytanie dawać drugą dawkę czy jeszcze czekać??? planuję dać 200kg saletry 34% Dodam że to by była ostatnia dawka pogłówna potem już tylko nawożenie dolistne razem z grzybówką....


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy grzyb atakuje i wtedy pszenica na dole jest żółta co nie a jak nie jest to tez trzeba pryskać czy nie ?

 

żółknięcie liści to nie zawsze objaw porażenia chorobami grzybowymi

 

 

@jaco25 ja bym już siał 2 dawkę nie ma na co czekać


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie mam pytanie.

Mianowicie mam 15ha pszenicy o. zasilana była 15.04. dawką 200kg/ha saletra 34, na dzień dzisiejszy pszenica ma 40-45cm wysokości jest w fazie 1 kolanka skracana stabilanem w dawce 2l/ha, pszeniczka wygląda ładnie mogła by być trochę gęściejsza ale opóźniona wiosna zrobiła swoje. Na weekend zapowiadają u nas opady i pytanie dawać drugą dawkę czy jeszcze czekać??? planuję dać 200kg saletry 34% Dodam że to by była ostatnia dawka pogłówna potem już tylko nawożenie dolistne razem z grzybówką....

Faza pierwszego kolanka to jest jak pszenica ma wysokosc 15-20cm.40-45 to napewno drugie kolanku i uwalnia sie trzecie.Przy tej wysokości skracałeś pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Druga dawka jak pszenica ma 40cm powinna byc wysiana juz dawno , ja osobiscie dawalem azot w marcu to 2 dawke dalem przed 1 kolankiem , bo po pszenicy bylo widac ze brakuje jej juz powoli azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

może wam się przyda, własnie opublikowaliśmy prezentację online o innowacyjnym fungicydzie zbożowym - SEGURIS.

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Lepiej Tilt turbo + azoksystrobina na t1 i t2 Menara czy Tilt turbo na T1 i azoksystrobina+ Menara na T2 ?

Te 2 zdecydowanie lepsze. Azoksystrobina ochroni kłosy więc zdecydowanie lepiej dać ją później.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Druga dawka jak pszenica ma 40cm powinna byc wysiana juz dawno , ja osobiscie dawalem azot w marcu to 2 dawke dalem przed 1 kolankiem , bo po pszenicy bylo widac ze brakuje jej juz powoli azotu

kapera ile dałeś na druga dawke N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dawalem od 200 do 250kg saletry zaleznie od pszenicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

U mnie pszenica +- 30 cm , dziś poszedł CCC w dawce 2l/ha, dziś zobaczyłem kolanko 0.5 cm nad ziemią.

Widzi mi się że moje pierwsze dokrzewianie ja tak przytrzymało z tym kolankiem.

Tak że nie ma regóły odnośnie pierwszego kolanka kiedy się pojawi , wszystko zalezy od wielu czynników.W niektórych miejscach jest troche blada pszenica.

Mysle za 2 dni dac 2 dawkę.

Dobrze zrobię czy poczekac na te 40 cm pszenicy?

Gdzies tam pisało że jak się skraca to trzeba intensywnie azotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
Napisano (edytowany)

Faza pierwszego kolanka to jest jak pszenica ma wysokosc 15-20cm.40-45 to napewno drugie kolanku i uwalnia sie trzecie.Przy tej wysokości skracałeś pszenice?

Co Ty nie wiem, czy drugie jest kolanko bo patrzyłem, skracałem kilka dni temu stabilanem, jeśli pszenica przekroczyła pierwsze kolanko to zaszkodzi jej??? tylko teraz chodzi mi o nawóz dawać teraz ostatnią dawkę pogłównie czy czekać jeszcze chwile???

 

Druga dawka jak pszenica ma 40cm powinna byc wysiana juz dawno , ja osobiscie dawalem azot w marcu to 2 dawke dalem przed 1 kolankiem , bo po pszenicy bylo widac ze brakuje jej juz powoli azotu

moja jest ładna pszenica nie widać niedoboru N, ja dawałem 15 kwietnia pierwszą dawkę bo nie dało się w pole wjechać i już prawie mija miesiąc pszenica jak wspomniałem ma 40 cm i zastanawiam się czy sypać przed weekendem czy poczekać jeszcze z chwilę...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj