Polecane posty

malkolm    25

co polecacie teraz na chabra w pszenicy ozimej pod koniec fazy krzewienia? jest coś tańszego od granstaru?

chwastox trio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki, chyba wszystkie chwastoxy rozwalają chabry, ale jaki mają wpływ na pszenicę? dikamba może bardzo osłabić kukurydzę, jeśli zastosuje się ją w niewłaściwej fazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

WITAM .. pierwszy zabieg pryskalem mondatak + leander na grzyba w zbożach .. co byście polecili na drugi zabieg ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Czy nikt nie nawozi rsm-em zbóż jarych,?


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kurcze chyba nie zdążę wjechać z CCC bo w polu bardzo mokro :( pozostaje Moddus :unsure:

jutro nie wjedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

dzięki, chyba wszystkie chwastoxy rozwalają chabry, ale jaki mają wpływ na pszenicę? dikamba może bardzo osłabić kukurydzę, jeśli zastosuje się ją w niewłaściwej fazie

chwastoxy nie działają fitotoksycznie na zboża nawet w podwyższonej dawce.

 

 

Michalmeer

ja bym proponował falcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sporo czytaem teraz o tych środkach a artea ? też chyba jest ok


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

artea ma propikonazol i cyprokonazol.soligor protiokonazol,tebukonazoli spiroksamine.co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie czy da rade wjechać samym 1,5l/ha CCC pszenica to 1 kolanko/2kolanko i niektóre roślinki mają już ok. 30 cm wysokości- nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie dawaj samego CCC w tej fazie. Dodaj 0,2l moddusa i będzie o wiele lepiej.

 

witam! zauważyłem ,ze miejscami pszenica na dolnych liściach robi się zółta tzn są takie place na polach po parę metrów dolne liście usychają robią się zółte ? jaka może być przyczyna możliwe uszkodzenie przez herbicyd pryskałem 10 dni temu chise +picaro +trend ? pszenica zimowa bamberka miesiąc temu na start 200kg salmagu

Moze to być wina odczynu, z tego co piszesz, tzn place na polu wskazywałoby na niedobory magnezu. Ale nie wykluczył bym tez septoriozy.

co polecacie teraz na chabra w pszenicy ozimej pod koniec fazy krzewienia? jest coś tańszego od granstaru?

Wieszkośc środków zwalczających chabra ma podobna cenę. Lintur też chabra załatwi, cena chyba podobna do granstaru. Co do chwastoxów to żaden dla zbóż szkodliwy nie jest.

sporo czytaem teraz o tych środkach a artea ? też chyba jest ok

Artea podobnie jak menara ma takie same substancje aktywne z tą różnica że menara ma więcej cyprokonazolu. Oba na T2 są dobre. Tlit turbo tez będzie dobry. Ma mniej propikonazolu, zamiast cyprokonazolu ma fenpropidynę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Chciałbym jutro pryskać mieszanką Modus z CCC. No i dzisiaj przeczytałem na etykiecie Modusa, że podczas nadmiernej wilgotności podłoża nie wolno stosować, a w nie których miejscach stoi woda.

Co robić? Jechać czy poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Planuje jutro, pojutrze prysnąć pszeniczke Tilt turbo + siarczan 8 kg + mocznik 8 kg + ccc 1 l + moddus 0,15 l co wy na to czy proporcje będą ok? pszenica na pędzie głównym 0,5 cm pierwsze kolanko.

Jakie końcówki będą lepsze eżektory 2 strumieniowe niebieskie czy żółte zwykłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ile razy planujesz skracać? Na 1 raz może być, jeżeli tylko 1 planujesz skracać to dawka moddusa powinna być wyższa.

 

Chciałbym jutro pryskać mieszanką Modus z CCC. No i dzisiaj przeczytałem na etykiecie Modusa, że podczas nadmiernej wilgotności podłoża nie wolno stosować, a w nie których miejscach stoi woda.

Co robić? Jechać czy poczekać?

Zastoiska wodne to też stres dla roślin. Jeżeli tylko miejscami stoi woda to dawaj, pszenica czekać na skracanie nie będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

a jaki nawóz proponujecie na drugą dawkę w pszenicy rsm czy zwykły saletrzak ? czy może mocznik ? pierwsza 200kg salmag . trochę te zółte place i usychajace liście się poprawiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabloo07    0

Prosze o porade jaka to jest faza BBCH pszenicy odmiana Mewa. czy mogę opryskać ją na chwasty środkiem chwastoxem turbo i lentipur albo puma uniwersal czy jest już za późno. I czy moge ją ewentualnie skrócić środkiem cerone jak tak to w jakim odstępie czasowym. prosze o odpowiedź i wyrozumiałość

post-37622-0-40579500-1367827468_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Ile razy planujesz skracać? Na 1 raz może być, jeżeli tylko 1 planujesz skracać to dawka moddusa powinna być wyższa.

planowałem raz, ale przy t2 może dorzuce moddusa lub cerone? a jakie końcówki polecasaz? żółte zwykłe czy 2 strumieniowe eżektory niebieskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

milinkovic @ Ta pierwsza dawka to naprawde skromnie. Sprawdz czy przypadkiem te przebarwienia to nie objawy chorób grzybowych. Jednak jeżeli to niedobowy do rzuć saletry lub RSM które działają szybką lub możesz również ostatecznie zmieszać saletre z mocznikiem

 

Prosze o porade jaka to jest faza BBCH pszenicy odmiana Mewa. czy mogę opryskać ją na chwasty środkiem chwastoxem turbo i lentipur albo puma uniwersal czy jest już za późno. I czy moge ją ewentualnie skrócić środkiem cerone jak tak to w jakim odstępie czasowym. prosze o odpowiedź i wyrozumiałość

 

Jak dla mnie to BBCH 30 bardzo dobrze widać wydłużanie pędu głównego. Kolanka jeszcze nie widzę , ale sprawdz czy przypadkiem nie jest wyczuwalne nisko przy wężle krzewienia. W takim wypadku na chwastoks to ostatni moment, na lentipur może być już troche przypóżno co do pumy nie mam zdania sprawdz co mówi etykieta instrukcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@Michalmeer Artea solo słaba na T2. Przydałoby się dorzucić strobi. Soligor czy Falcon bedzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sprawdz czy przypadkiem nie jest wyczuwalne nisko przy wężle krzewienia. W takim wypadku na chwastoks to ostatni moment

 

trochę wyżej użytkownik MAlkolm wskazywał, iż chwastox nie działa fitotoksycznie na zboża, nawet zastosowany w niewłaściwej fazie rozwojowej

 

 

w jakiej kolejności mieszać prochloraz, fenpropidyne, tebukonazol z regulatorami wzrostu medax top i ccc? mogę dodać do tego nawozy dolistne czy bezpieczniej będzie zaaplikować je osobno, bo koszt takiej mieszanki jest spory, a nie chciałbym obniżyć jej skuteczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Miałem lać po kolei jak zapisane na kartce, ale czas naglił to wszystko naraz wlałem do rozwadniacza nie patrząc na kolejność, skutków ubocznych nie widać, czy zmniejszyła się skuteczność tego nie powiem. Pryskać sama odżywka według mnie mija sie z celem chyba że masz pare ha i czas na takie zabawy. Osobiście leje wszystko co się da, jedyna zasada to herbicyd solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

major_89 wydaje mi się ze to raczej nie grzyb tylko niedobór nawozu sypnąłem dziś 100kg salmagu jeszcze na h jutro ma padac to może coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak dużo mieszacie to róbcie próby mieszania.

Pojemnik - np litrowy, 3/4 wody i po kapce oprysków, wymieszać i zostawić na godzinę, jak się nic nie wytrąci to raczej można pryskać.

 

od czasu jak zakleiłem cały opryskiwacz na 6 ha to już mieszam w miarce do wody 2l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj