Polecane posty

henio2    545

zasada jest taka ze nie miesza sie herbicydów z inymi preparatami kazda odmiana inaczej reaguje i moze być tak ze narobi sie bigosu

A od kiedy Cappallo jest herbicydem? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

A co powiecie o Duett Ultra na t1? Sam wystarczy czy trzeba by coś dodać do niego?

 

Jak masz problem z mączniakiem dorzuć fenpropidyne lub proquinazid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przegapiłem faze pierwszego kolanka i chce dać 0,3L modusa czy moge jeszcze dać antywylegacz w dawce 1L czy coś sie stanie czy poprostu niezadziała bo jest zapóżno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jaka wysokosc pszenicy?ccc z moddusem mozna stosowac do drugiego kolanka i tez zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

chłopaki mam pytanie . czy można wykonywać oprysk pumą na pszenicę jarą ???

Można- Sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BALU    0
Napisano (edytowany)

v

Edytowano przez BALU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A od kiedy Cappallo jest herbicydem? :huh:

pyatnie brzmiało o mieszanie capallo z mocarzem nigdzie nie pisałem ze capallo to herbicyd ale mocarz jak najbardziej więc odpowiedziałem ze sie nie miesza


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek13    0

na druga dawke nie wiecej jak 1l ccc i 0.2 moddus

dzięki za odpowiedź

ale kiedy dać 2 dawke ??????? jaka faza rozwojowa ????????

 

i jeszcze jedno pytanko

w jednej dawce ile dać ccc+ modu i wjakiej fazie ????????

 

dzięki za odp. !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

czemu chcesz dwa razy skracac?jesli chcesz poprawic te ktora juz skracales to tak jak pisalem 1l ccc i 0.2 moddus.nie skracane do tej pory 1lccc i 0.3 moddus.maksymalnie do fazy drugiego kolanka

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Koledzy mam pytanko czy pszenicę można bronować 5 - 6 dni po siewie???

Nie byłem kilka dni na polu i jak zajechałem to po tych deszczach sporo nasion jest na powierzchni... Wzejdą one nie przykryte ziemią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

nic nie bronuj.jest wilgoc i powinny wzejsc.mam wyplukany groch i widac ze kielka wypuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

pyatnie brzmiało o mieszanie capallo z mocarzem nigdzie nie pisałem ze capallo to herbicyd ale mocarz jak najbardziej więc odpowiedziałem ze sie nie miesza

No przepraszam to ja się trochę pogubiłem -_- ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

kolega ma rację, też miałem w niektórych miejscach pszenicę nie przykrytą i zaczyna kiełkować, szkoda że będzie opóźniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

W necie wyczytałem że od siewu do fazy szpilkowania można bronować wiec ciekawe jak to z tym jest.

Dla porównania i z ciekawości obleciałem dwa kółka od miedzy bronami, a resztę zostawiłem jak jest. Ta co była pod ziemią miała może z pięciomilimetrowe kiełki, ale z tego co patrzyłem nie powinno nic im zaszkodzić. Za jakiś czas się okaże co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wzdłuż bruzdy mam kilku metrowy pas nie przykrytego jęczmienia i dopiero teraz zaczyna kiełkować, siany 19 kwietnia, ten co był przykryty idzie w drugi liść. Z pszenicą pewnie będzie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! zauważyłem ,ze miejscami pszenica na dolnych liściach robi się zółta tzn są takie place na polach po parę metrów dolne liście usychają robią się zółte ? jaka może być przyczyna możliwe uszkodzenie przez herbicyd pryskałem 10 dni temu chise +picaro +trend ? pszenica zimowa bamberka miesiąc temu na start 200kg salmagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

u mnie wystąpiło to samo place u dołu żółte liście miesiąc temu 200kg Salmag oprysk 14dni temu Lancet plus wydaje się że place występują na mokrzejszej glinie i to przez to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no ale u mnie raczej mokro nie ma i gliny tez nie ma więc pewnie czegoś brakuje tylko cholera wie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U mnie też dolne liście miejscami żółte ale na jednym kawałku na drugim jest ok natomiast gorzej jest w pszenżycie tam praktycznie na całym polu rośliny mają żółte liście. Żadnych oprysków jeszcze nie stosowałem. A trzeba będzie niedługo z T1 jechać bo mączniaka trochę na TONACJI widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Kurcze chyba nie zdążę wjechać z CCC bo w polu bardzo mokro :( pozostaje Moddus :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co polecacie teraz na chabra w pszenicy ozimej pod koniec fazy krzewienia? jest coś tańszego od granstaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15
Napisano (edytowany)

Jak jest z rsm-em w pszenicy jarej, kiedy można dać drugą dawkę, i czy się nie przypali. dostała 200l rsm po siewie i teraz chce dać 130l . A i czy w jarce cerone się sprawdzi czy dać modusa, który już jest kupiony, a cerone dać na t2 z fungicydem na ozimą,

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj