Polecane posty

master20002    228

Dzięki kolego za opinie. Dzisiaj jak pogoda wytrzyma to pojade na pszenżyto z drugą dawką. Jest bardzo dobrze pokrzewione i ciemnozielone nawet na kwaśnej działce. Ile dać saletry? 200 kg czy mniej? Nie chciałbym później tego skrobać 2-3 godziny hektar.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

Można stosować w dawcę 15g/ha ale bardziej skuteczny jest jesienią.

 

 

a można jeszcze nim pryskać czy jest już za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

czy jak po oprysku modusem i duetem spadł deszcz w ilości jak ksiądz kropidłem to czy to wpłynie na efekt, czy bez znaczenia.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To zależy jaki ksiądz;) Ale raczej nie. Zależy w jakim odstępie czasu. Bezpośrednio po oprysku?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

 

mam pytanie jako że totalnie nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Jestem obecnie na etapie skracania pszenicy (pierwsze kolanko 1-2cm nad węzłem) . Skracam Modusem... i tu pytanie, czy w trakcie zabiegu musi świecić słoneczko ? bo cos takiego wyczytałem w instrukcji, również sprzedawca tak mi powiedział. Niestety obecnie ciężko z tym słoneczkiem a czas goni... za chwilę będzie po ptakach. Czy ktoś ma doświadczenia z Modusem ? jak to jest w końcu ?

nie tylko słońce ale musi być odpowiednia temp. jak jest zimno i pochmurno to efekt będzie mizerny. Dlatego nie warto za wszelka cene zrobić zabieg i miec z głowy. zwłaszcza że modus można póżniej stosować . ja opóżniam zabieg do optymalnych warunków atmosferyvznych, nawet do 2-go kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

 

 

a można jeszcze nim pryskać czy jest już za późno ?

Ja bym nie pryskał, zostaw sobie go na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki mozecie polecić mi środek herbicydowy na zwalczenie fiołka trójbarwnego i przetacznika perskiego pryskane były galaperem 0.4l i galmet 0.2g i nie pomogło. Pszenica w fazie 1 kolanka chwasty mają już kwiat macie coś sprawdzonego i skutecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam! Panowie planuję polecieć teraz na T1 samym CCC(chodzi mi tylko o skracanie), tylko ciagle pada deszcz, a na opakowaniu pisze, ze stosowac w fazie pierwszego kolanka, kiedy rośliny mają 15-20 cm. Moje pytanie, czy jak niektore roslinki za te dwa dni(jak przestanie padac) beda juz starsze(wiecej niz 1 kolanka) i w niektórych miejscach roslinki maja juz teraz po 30 cm to nie uszkodzę? Jeszcze jedno- na opakowaniu pisze, że dawka 1- 2l/ha, już mam kupione 1,5 l/ha- nie bedzie za dużo? Ile może stać rozpuszczony mocznik w wiaderku? Dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez cezar903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jeżeli chodzi o oprysk to na ostatnim kawałku bezpośrednio po opryskaniu pokropiło i tyle reszta od 3- 1 godziny po oprysku taka sama dawka deszczu, czyli mało, dzisiaja miała iśc druga dawka rsm ale nici z tego, bo pada


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

U mnie w pszenicy (po ziemniakach) masa przytulii czepnej! Wyższa niż pszenica ozima! Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych nie zastosowałem Mustanga Forte 195 SE - wprawdzie faza piewszego kolanka się zaczyna. Przytulia ma ok. 32cm (tyle miał jeden okaz). Mam nadzieję, że Starane 250 EC da radę przytulii. Jeśli ktoś stosował teń herbicyd proszę o opinię. Dawką maksymalna 0,8l.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

Co polecacie na t2? i t3?

Pszenica z dużym potencjałem - jedna nie schodzi u nas z plonem 7ton w ostatnich 5 latach, druga jest nowością, ale wg danych COBORU w zeszłym roku plonowała na poziomie 9 ton na Dolnym Śląsku.

2 tygodnie temu było zrobione T1, niestety przy aktualnej pogodzie - bardzo wilgtno i jako tako ciepło, pszenica bardzo wystrzeliła i myślę ze koło tygodnia i trzeba będzie już walić na liść flagowy.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, powiedzcie mi czy moge mieszać herbicyd z fungicydem, antywylegaczem i odżywkami, czy powinienem to jakoś rozdzielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Co polecacie na t2? i t3?

Pszenica z dużym potencjałem - jedna nie schodzi u nas z plonem 7ton w ostatnich 5 latach, druga jest nowością, ale wg danych COBORU w zeszłym roku plonowała na poziomie 9 ton na Dolnym Śląsku.

2 tygodnie temu było zrobione T1, niestety przy aktualnej pogodzie - bardzo wilgtno i jako tako ciepło, pszenica bardzo wystrzeliła i myślę ze koło tygodnia i trzeba będzie już walić na liść flagowy.

Co dawaleś na t1?Na t2 sam planuje soligor,t3 osiris

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

w jednej cześci: propikonazol, fenpropidyna, prochloraz

na drugiej częsci: Fenpropimorf, Epoksykonazol, Metrafenon


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Nie dałem rady zrobic oprysku przy pierwszym kolanku,ze wzgledu na pogode.Panowie podpowiedzcie,czy jeżeli kolanko będzie już wyzej ,to jest sens mieszanki moddusa i ccc, czy lepiej zapodac sam moddus w dawce 0,4 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

ccc z moddusem mozesz dawac do drugiego kolanka i tez podziala

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

chłopaki, powiedzcie mi czy moge mieszać herbicyd z fungicydem, antywylegaczem i odżywkami, czy powinienem to jakoś rozdzielić?

Rozdziel. Herbicyd daj solo. reszta może pójść w 1 zabiegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

Ja bym nie pryskał, zostaw sobie go na jesień.

 

 

a co byś mi polecił takiego niedrogiego abym mógł teraz opryskać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Co polecacie na t2? i t3?

Pszenica z dużym potencjałem - jedna nie schodzi u nas z plonem 7ton w ostatnich 5 latach, druga jest nowością, ale wg danych COBORU w zeszłym roku plonowała na poziomie 9 ton na Dolnym Śląsku.

2 tygodnie temu było zrobione T1, niestety przy aktualnej pogodzie - bardzo wilgtno i jako tako ciepło, pszenica bardzo wystrzeliła i myślę ze koło tygodnia i trzeba będzie już walić na liść flagowy.

ja na t1 dawałem podobnie do Ciebie

na t2 będe dawał bede dawał pikoksystrobina +cyprokonazol+epoksykonazol+70g fenpropidyny

na t3 tebukonazol


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Muszę opryskać pszenicę od chwastów a jednocześnie ją skrócić i prysnąć na grzyba. Czy jak wykonam zabieg herbicydowy będę mógł na drugi dzień ją skrócić i wykonać T1 +siarczan magnezu czy muszę trochę dłużej odczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co kolega Huberto89, odbiło mi sporo przytuli po tych deszczach i musiałem wczoraj od tego badziewia opryskać bo już dorównywała pszenicy. Tylko co teraz? Ile minimalnie mam odczekać po tym oprysku herbicydowym żeby zastosować T1 i skracanie (Aviator+moddus+ccc+odżywki) żeby zadziałało wszystko w 100%?? Pszeniczka przeskakuje już pierwsze kolanko ale może warto troche odczekać?! Doradźcie koledzy nowicjuszowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

na pewno dobrze zrobiłeś, że nie wymieszałeś tego wszystkiego razem. Coś mi się zdaje, że wcześniej ktoś pisał o odczekaniu ze 4 dni, no i żeby było w miarę ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

ja na t1 dawałem podobnie do Ciebie

na t2 będe dawał bede dawał pikoksystrobina +cyprokonazol+epoksykonazol+70g fenpropidyny

na t3 tebukonazol

 

Problem z mączniakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie

wczoraj podczas oprysku lancetem złapała mnie rosa na polu , jakie to morze mieć skutki uboczne dla pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Od oprysku herbicydem lancet do oprysku fungi + CCC+mikro minęło 4dni. Było ciepło i spadł deszcz. Nie widać żadnych negatywnych skutków, chwasty zostały a pszenica pięknie rośnie.

Tzn chwasty zostały na ziemi, część widocznie uszkodzona a część porostu nie rośnie

 

Wczoraj zauważyłem sporo imago skrzypionki i trochę śladów żerowania na najwyższych liściach. Zwalczać czy na razie są nie szkodliwe i czekać na larwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj