Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Panowie.Jeśli zastosuje środek na grzyba , to po jakim czasie moze spaść deszcz by środek wchłonął?

Jesli dziś popryskam na grzyba a jutro spadnie deszcz to bedzie co z tego?

Bo gdzieś czytałem że lepiej by po pryskaniu na grzyba utrzymała się kilka dni pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

W poniedziałek pryskałem pszenicę od chwastów Mustangiem Forte, chwasty już poskręcało czy jeżeli dam jutro II dawkę saletry 200kg/ha to chwasty nie ożyją ? :) a tak po za tym to jaka powinna być optymalna temp. podczas pryskania fungicydem oraz ile godzin ma nie być deszczu ? bo nic nie pisze na etykiecie......


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Zazwyczaj wystarcza 2 godziny aby preparat sie wchłonął.Duża ulewa może osłabić działanie preparatu po tym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

W poniedziałek pryskałem pszenicę od chwastów Mustangiem Forte, chwasty już poskręcało czy jeżeli dam jutro II dawkę saletry 200kg/ha to chwasty nie ożyją ? :) a tak po za tym to jaka powinna być optymalna temp. podczas pryskania fungicydem oraz ile godzin ma nie być deszczu ? bo nic nie pisze na etykiecie......

 

tylko że herbicyd zatrzymuje lub osłabia na pewien czas pobranie składników w roślinie, ale chwasty napewno po nawozie nie ożyją

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A jakie jest dopuszczalne steżenia mocznika w rostwoże na pszenice w fazie strzelania w źdźbło ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roztworze !!!

 

Z notatek użytkownika "gwozd":

 

Stężenie wodnego roztworu mocznika w dolistnym dokarmianiu zbóż

-początek krzewienia 18-20%

-koniec krzewienia 16-18%

-początek strzelania w źdźbło 10-12%

-koniec strzelania w źdźbło 6-8%

-kłoszenie 5-6%

-kwitnienie - nie dokarmiać!

-dojrzałość mleczna 4-5%


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest dopuszczalne steżenia mocznika w rostwoże na pszenice w fazie strzelania w źdźbło ?

 

http://www.agrofoto.pl/drukuj/6938.html


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

tylko że herbicyd zatrzymuje lub osłabia na pewien czas pobranie składników w roślinie, ale chwasty napewno po nawozie nie ożyją

 

czyli mogę spokojnie stosować saletrę czy lepiej poczekać? bo nadają deszcze to by się ładnie rozpuściła :) zawszę robię większe odstępy między herbicydem a II dawką , ale w tym roku gwałtownie ruszyła wiosna i się wszystko nałożyło :wacko:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Ja dałem w poniedziałek modus i duet a we wtorek herbicydy apyros i mustang 306, a jutro dam rsm, bo idzie deszcz który bedzie w piątek. Obszary które widac wyraznie przed opryskiem porażone septorioza zaczynają nabierać dobrego koloru, a i dodam że próba zrobiona w niedzielę czyli MODUS+MUSTANG+APYROS+DUET opryskany około 1-2m2 z pszenica nic się złego nie dzieje natomiast chwasty zobaczymy po kilku dniach,


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Ja dziś dałem druga dawkę azotu, saletrzak 150 kg, Przy okazji przyjrzałem się pszenicy i widać że zaczyna ją atakować mączniak i septorioza, po niedzieli jadę z fungicydem+ mocznik10 kg, siarczan magnezu 10kg i 1litr insolu z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Czy Capallo można mieszać z Mocarz w jednym zabiegu?

zasada jest taka ze nie miesza sie herbicydów z inymi preparatami kazda odmiana inaczej reaguje i moze być tak ze narobi sie bigosu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

mam pytanie jako że totalnie nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Jestem obecnie na etapie skracania pszenicy (pierwsze kolanko 1-2cm nad węzłem) . Skracam Modusem... i tu pytanie, czy w trakcie zabiegu musi świecić słoneczko ? bo cos takiego wyczytałem w instrukcji, również sprzedawca tak mi powiedział. Niestety obecnie ciężko z tym słoneczkiem a czas goni... za chwilę będzie po ptakach. Czy ktoś ma doświadczenia z Modusem ? jak to jest w końcu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wytłumaczcie mi zabieg dokrzewiania pszenicy. Czy jest to tak, że pryskając pszenicę w BBCH 21-22, wstrzymujemy rozwój pierwszych dwóch rozgałęzień przez co roślina nie przechodzi do następnej fazy tylko wytwarza kolejne rozgałęzienia? Czy Pryskamy w fazie BBCH np 25, wstrzymujemy najmocniejsze pędy żeby te słabe się podciągnęły?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

BARABUS Słońce wzmacnia działanie Moddusa, ale nie oznacza to ,że podczas pochmurnej pogody wcale nie działa. Jeśli trzeba lejesz do opryskiwacza i jazda po na pogodę nie masz wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie jest jakiś nawóz PK typu np. Polifoska itp aby go dać pogłównie i aby dobrze się rozpuścił na ziemi.

Chodzi mi aby tak łatwo się rozpóścił jak saletra czy saletrzak, na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wito-w5    1

Witam wszystkich

Chcialbym sie poradzic co polecalibyscie na przenice ozima na glebach ciezkich odmiana Legenda

Interesuje mnie ochrona na chwasty, grzyby i ewentualnie cos na skracanie?

Nazwy srodkow i dawki na ha.

No i kiedy najlepiej je zastosowac :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pry123    0
Napisano (edytowany)

Najlepiej chwastox turbo na pszenicę jarą 2l/ha, a na ozimą 2,5l/ha.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Panowie jest jakiś nawóz PK typu np. Polifoska itp aby go dać pogłównie i aby dobrze się rozpuścił na ziemi.

Chodzi mi aby tak łatwo się rozpóścił jak saletra czy saletrzak, na ziemi.

Jest jako płynny do liśtnie PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

koledzy powiedzcie mi czy pryskał ktoś pszenice ozima gleanem na wiosnę? ?

Można stosować w dawcę 15g/ha ale bardziej skuteczny jest jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Panowie, widzę że niektórzy już sieją drugą dawkę. Nie zawcześnie? Na pszenżyto ok. Ale na pszenicę? Moja przez tą susze jakoś nie bardzo wygląda. Jakaś taka jasno zielona. Wczoraj poszedł Bumper, mocznik, insol i 0,5 l CCC. Na wiosnę dostała 200 kg saletry. Jaki nawóz teraz najlepiej zastosować? Jeszcze raz saletrę czy może saletrzak, albo mocznik? I w jakich dawkach?

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Można stosować w dawcę 15g/ha ale bardziej skuteczny jest jesienią.

dla mnie to nic nie wartny srodek .

Zostaje mase chwastów po nim, nie mówie już o miotle a stosowałem go w maxymalnej dawce na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Panowie, widzę że niektórzy już sieją drugą dawkę. Nie zawcześnie? Na pszenżyto ok. Ale na pszenicę? Moja przez tą susze jakoś nie bardzo wygląda. Jakaś taka jasno zielona. Wczoraj poszedł Bumper, mocznik, insol i 0,5 l CCC. Na wiosnę dostała 200 kg saletry. Jaki nawóz teraz najlepiej zastosować? Jeszcze raz saletrę czy może saletrzak, albo mocznik? I w jakich dawkach?

 

 

U mnie też niektórzy wysiewają już II dawke, niby wcześnie bo u nas ciężko znaleźć pierwsze kolanko ale twierdzą że jak się będzie czekać do tego 2-4 kolanka to pszenica nie nadrobi. Zresztą od lat część rolników tak nawozi.

Moja pszenica też niestety wygląda słabo prawie w ogóle nie zareagowała na I dawke mimo że dostała ponad 200kg saletry z 10 dni temu, jest jasna i słabo rozkrzewiona to na wiosnę wyglądała dużo lepiej nie wiem co jej jest i bynajmniej wina suszy to raczej nie jest bo u nas tego problemu nie było powiedziałbym że wręcz przeciwnie. Mam chyba z 5 odmian i ze wszystkimi to samo. Chciałem jeszcze nieco poczekać z grzybowym chociaż do pierwszego kolanka ale chyba jutro pojadę i dolistny jakiś dam, może coś pomoże. W sobote chyba dam tą II dawke saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj