Polecane posty

thug    236

dawki na t1 prochloraz 280 g, karbendazym 100 g, fenpropidyna 210 g, tebukonazol150g

dawki na t2 pikoksystrobina 100g, cyprokonazol 40g, epoksykonazol 65g

dawki na t3 tebukonazol 250g,


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

słuchaj preparatów jest tyle ze brakło by pół godziny ale zrob sobie tak znajdz preparat z ta substncją np tern czy leander zawierają 700g w litrze fenpropidyny więc jak łatwo policzyć ternu czy leandera pójdzie o,3 litra


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary48    0

Mam do Was pytanie czy może pryskał ktoś Huzarem jęczmień ozimy? Abo nie wiecie czy można w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

dawki na t1 prochloraz 280 g, karbendazym 100 g, fenpropidyna 210 g, tebukonazol150g

dawki na t2 pikoksystrobina 100g, cyprokonazol 40g, epoksykonazol 65g

dawki na t3 tebukonazol 250g,

Ciekawe i moze byc skuteczne.

na t1 zjechałbym z tebukonazolem do 100g na rzecz propikonazolu 50g

na t3 . 125g tebukonazol+ 80 propikonazol.

 

Co sądzisz o takich zmianach?Bo powiem szczerze kombinacje mam podobną w glowie plus te zmiany z propikonazolem.Cenowo właściwie się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Też mam problem taki jak kolega jajonasz, Po ilu dniach od zastosowania (mustangu,attributu) można zastosowan antywylegacz płynny z fungicydem? i kiedy zastosowac druga dawke azotu mocznika można na 2 dzień po zastosowaniu antywylegacza? Przez tą wiosne lub jej brak w tym roku wszytko sie poprzestawiało!

Biorąc pod uwagę że to były herbicydy czyli spory stres dla roślin minimum 3-4 dni powinny być. Tydzień przerwy będzie odpowiedni, chyba że faza rozwojowa roślin będzie kazała przyśpieszyć skracanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

jutro bedzie 3 dzien i jak nie bedzie padac to opryskam bo pszenica rośnie jak na drożdzach,mam nadzieje ze nic sie nie stanie bo skracam pierwszy raz, a kiedy rozsypac mocznik,pierwsza dawka była rozsypana 16dni temu pszenice rosną po bobiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dziś posiałem mocznik i poszedł koktajl z 1,5l CCC+ 1l bumper super+ 1l insolu3+ 5% siarczanu Mg. Mam nadzieję że ta mieszanka nie uszkodzi roślin i że nie przesadziłem z CCC. Jest wilgotno i ciepło teraz jest 15st na zewnątrz. Przez ten deszcz pszenica zaczęła bardzo szybko rosnąć, jeszcze w piątek myślałem że kolanko pokarze się gdzieś za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ciekawe i moze byc skuteczne.

na t1 zjechałbym z tebukonazolem do 100g na rzecz propikonazolu 50g

na t3 . 125g tebukonazol+ 80 propikonazol.

 

Co sądzisz o takich zmianach?Bo powiem szczerze kombinacje mam podobną w glowie plus te zmiany z propikonazolem.Cenowo właściwie się nie zmieni.

można zamienić ale ja bardziej obstaje za tebukonazolem jest to substancja która swietnie radzi sobie z fuzariozami i dlatego dawał ją bede na t3 ale mieszanina na t3 z propi jak najbardziej wchodzi w grę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

dawki na t1 prochloraz 280 g, karbendazym 100 g, fenpropidyna 210 g, tebukonazol150g

dawki na t2 pikoksystrobina 100g, cyprokonazol 40g, epoksykonazol 65g

dawki na t3 tebukonazol 250g,

 

Na T1 daje to samo bez tebukonazolu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Tebukonazol na fuzariozy jasna sprawa,miałem na mysli propikonazol na septorioze,może rdzawki i pochodne.Przykładem rok ubiegły septorioza robiła co chciała na niektórych uprawach,szczególnie słabo chronionych na t2.Dla tego ja jestem zwolennikiem konkretnej ochrony w tym okresie i ewentualnie właśnie propikonazol+ tebukonazol na t3.Może i bez tego pierwszego się obejdzie,zależy od sytuacji.oczywista sprawa bez t1 nie ma sensu pozostała ochrona[to tak na marginesie jakby ktoś zarzucił że zapomniałem o t1]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pamiętacie ze dziś czat o ochronie fungicydowej?

Już o 20


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Co sie może stac gdy spózni sie z antywylegaczem? opryskałem dzisiaj cubusa o wysokosc 30cm,mam nadzieje że nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

portfel się uszczupli?

dasz pole do wejscie chorób grzybowcyh w miejscachw których pogniotłeś rośliny? poza tym chyba nie wiele


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

W jakiej kolejności mam to zmieszac,modus , ccc, capalo.I eszcze jedno pytanie, chcę pszenice opryskać około czwartku, pózniej będę mógł dopiero po niedzieli. Tylko,że jeszcze nie widać kolanka,ale juz jest tuż tuż ,a po niedzieli może już uciec.Która opcja będzie lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Słuchajcie mam pszenicę w BBCH 24-25 zdj poniżej atakują ją już grzyby, na skracanie to jeszcze za wcześnie, do pierwszego kolanka jeszcze trochę, prawda? Pryskać już fungicydem czy poczekać na 1 kolanko?

Mam też pszenicę która dopiero zaczęła się krzewić odmiana bamberka, kiedy zastosować ccc na dokrzewienie jej?

post-13082-0-86173800-1367351080_thumb.jpg


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchajcie mam pszenicę w BBCH 24-25 zdj poniżej atakują ją już grzyby, na skracanie to jeszcze za wcześnie, do pierwszego kolanka jeszcze trochę, prawda? Pryskać już fungicydem czy poczekać na 1 kolanko?

Mam też pszenicę która dopiero zaczęła się krzewić odmiana bamberka, kiedy zastosować ccc na dokrzewienie jej?

Te zdjęcie co przedstawiłeś to wg mnie już się zbliża BBCH30, na dniach będziesz musiał skracać, czyli będziesz mógł zastosować i antywylegacz i fungicyd który trzeba bezwzględnie już dać. Dzis widziałem wiele pól mocno porażonych septorioza i mączniakiem.

Na dokrzewianie już za późno jak I kolanko się zbliża.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Te zdjęcie co przedstawiłeś to wg mnie już się zbliża BBCH30, na dniach będziesz musiał skracać, czyli będziesz mógł zastosować i antywylegacz i fungicyd który trzeba bezwzględnie już dać. Dzis widziałem wiele pól mocno porażonych septorioza i mączniakiem.

Na dokrzewianie już za późno jak I kolanko się zbliża.

 

Pszenicę którą chcę dokrzewić dopiero zaczęłą się krzewić, jest w BBCH21. Ta na zdj to z innego pola.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak jest w tak młodej fazie to możesz dokrzewić CCC lub moddusem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli atakuje ja grzyb to na co czekasz ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ile dajecie CCC i modusa na 1 kolanko w pszenicy ozimej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj