Polecane posty

slawek2209    161

Polecę ccc z moddusem :P 1l ccc 0.2 moddus, jak pisałem jest coś kolo 1cm na oko więc może zdąrze trafić. Jak chcesz samym moddusem to minimum 0.4l albo 2 razy po 0.3.

ccc z modusem mozna smialo dawac przy pierwszym kolanku a nawet do drugiego wyczuwalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Kolanko bedzie już 2cm nad ziemią i zabieg spóźniony, możesz stosować ccc zawsze coś skróci coś usztywni ale nie tak jak trzeba lepiej wcześniej niż później.

 

@up chodzi o najlepszy efekt skracania. Lało się po 2l na raz i nie było znacznie widocznego efektu skrócenia, ale odmiana taka (Ludwig) że jak na początku nie złapiesz to już przegrany jesteś.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam co może być przyczyną że pszenica ma jasnozielony kolor dawkę startowa azotu dostała 15.04 w postaci 250 kg saletry wyróżnia się na tle innych pszenic znacząco siana w terminie po pszenicy. Może mieć na to wpływ Tolurex ktory stosowałem na jesien ? pszenica nie miała wyrośniętego dobrze 3 liścia. Co może jej pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie stosowalem tydzien temu 0,7lcc/ha zeby dokrzewic pszenice a pszenica przez ten tydzien tak wyskoczyla do gory ze juz ma ok 0,5cm kolanko nad ziemia , chce ja teraz skrocic to dac 1,2lcc czy troche mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

daj o.6 l ccc plus moduss 0.25l

a co myślicie na t2 reveler plus rekord


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Panowie stosowalem tydzien temu 0,7lcc/ha zeby dokrzewic pszenice a pszenica przez ten tydzien tak wyskoczyla do gory ze juz ma ok 0,5cm kolanko nad ziemia , chce ja teraz skrocic to dac 1,2lcc czy troche mniej?

 

Dawki zastosowanej na dokrzewienie nie odejmujemy od zaplanowanej dawki na skracanie.

 

@thug Nie głupie sam się nad tym zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

a co sądzicie o takiej mieszance na t1 mocznik 12,5kg+5kg siarczan magnezu jednowodny + prochloraz 450gr+propikonazol 125 gr + fenpropidyna 350 gr + ccc 750 1l + tineksapak etylu 0,2 l + agroleaf power 20+20+20 3kg myślę prysnąć w tym tyg pszenice i pszenżyto ale jeszcze nie wyczuwalne 1 kolanko dodam że pszenica zasilona saletra na początku marca wygląda lepiej jak ta po długiej zimie a jest jedna koło drugiej 220 kg na ha myślę że nic się nie stanie po zastosowaniu takiej mieszanki 1 raz stosuje fungicydy w okolicy nie stosują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Patryk198913, ja mam ten sam problem z pszenicą Sailor. 15.04 dostała 300 kg saletry, jest bardzo słabo rozkrzewiona, nie rośnie, posiada jasnozielony kolor. Siana w odpowiednim terminie. Nie bardzo wiem jak ją obudzić. Gdzieś czytałem o słabym krzewieniu pszenicy Tonacja, moze ktoś ma jakieś doświadczenie z Sailorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na t1 masz dobrą mieszankę podstawa źdźbła (prochloraz) mączniak (fenpropidyna) i rdze (propikonazol)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

do Hortusa

ja mam Sailora. Pszenica jak na razie rewelacja.Pierwszy nawóz 6 marca 75kgN,drugi 2 dni temu.Pszenica ciemna i gęsta.Szczerze takiej dobrej jeszcze nie miałem.Nabywałem ją do spółki z sąsiadem-i jego jest jeszcze ładniejsza (on ma z reguły wszystko najlepsze we wsi). Twoja też ruszy jak pobieze azot bo moja też długi czas była gorsza od mojej drugiej pszenicy Legendy ale jak odpaliła to szok.Już sąsiedzi się pytają co to za odmiana i ile nagibałem azotu.Jeszcze jedno-na jesieni zauważyłem u siebie głęboki deficyt manganu w pszenicy( nie wiem czy ta odm. jest szczególnie wrażliwa) i zastosowałem mangan mono 2 l/ha.Może to też pomogło-choć wątpię-ale informuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

@thug.Też w tym roku polece ta mieszanką reveler+record.Dla porównania część polece na t2 falconem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Czy kolejnośc oprysków wpłynie na plon, np 1 modus i fungicyd a 2 herbicyd czy na odwrót lepiej.bo w zależności od odmiany mogę rożnie zastosować,na jednym kawałku silna septorioza a na innych rdest przytula powój ale brak chorób jak na razie, Ogólnie ujmując chwasty.tam pójdzie herbicyd na 1 ogień, I jednak rozdzielę herbicyd z modusem,


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

Cześć :)

Mam podobne pytanie:

Nie zdążyłem przed niedzielą prysnąć od chwastu, a teraz pogoda nie ciekawa a pszenica rośnie, czy mogę pierwsze prysnąć antywylegaczem (ccc) a potem od chwastu (Huzar Activ)?

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Możesz ale musi być przerwa minimum 4 dni .. tylko do antywylegacza dodaje sie siarczan albo odzywki (wiec po co odzywiac tez chwasty) chyba ze nic nie dodajesz


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Panowie, czy można razem pryskać Moddus 250 EC - 0,3 l/ha + Antywylegacz Płynny 675 SL - 1 l /ha + Wirtuoz 520 EC 1l/ha?

Jeśli chodzi o dawki antywylegaczy to są wystarczające czy troche zmniejszyć? Dawka czystego azotu na ha ok 170kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Mozna spokojnie pryskac taką mieszanką.Wirtuoz jest zalecany jako pierwszy srodek wlewany do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Też mam problem taki jak kolega jajonasz, Po ilu dniach od zastosowania (mustangu,attributu) można zastosowan antywylegacz płynny z fungicydem? i kiedy zastosowac druga dawke azotu mocznika można na 2 dzień po zastosowaniu antywylegacza? Przez tą wiosne lub jej brak w tym roku wszytko sie poprzestawiało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Mozna spokojnie pryskac taką mieszanką.Wirtuoz jest zalecany jako pierwszy srodek wlewany do opryskiwacza

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@thug.Też w tym roku polece ta mieszanką reveler+record.Dla porównania część polece na t2 falconem.

jako ze dodatkowo pracuje w firmie z branży rolniczej widziałem na poletkach doswiadczalnych w zeszłym roku zboża potraktowane tą mieszanką na t2 a na t3 szedł tylko tebukonazol na t1 prochloraz tebukonazol fenpropidyna karbendazym i teraz ja tą technologie stosuję w tym roku w zeszłym roku widziałem na poletkach rewelacyjne efekty

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Dzisiaj opryskałem wszystka pszenice modusem 0,35l na ha i duet ultra 0,5l na ha,a herbicyd może juto ale patrząc na prognozy to najwcześniej w czwartek.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj