Polecane posty

Jeśli to ma byc w 1 zabiegu to sobie odpuść.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

czyli dwa zabiegi oddzielnie i w jednym sam apyros a w drugim mustang i duet lub inaczej apyros modus i drugi mustang i duet

 

odpowiedź znalazłem wszystko pójdzie razem.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Wiesz jakie środki wogóle chcesz stosować, jakie jest jego działanie??

Powiem tak herbicyd jeden zabieg, fungicyd i regulator drugi zabieg.

 

Powodzenia, nie chowaj pługa tylko jeszcze :)

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Ze względu na antagonizm działania (obniżenie skuteczności chwastobójczej środka w zwalczaniu perzu) nie stosować wyżej wymienionych mieszanin w celu jednoczesnego zwalczania perzu właściwego oraz chwastów dwuliściennych. Czyli środek słabiej będzie działał na perz,

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

też właśnie wziołem tonacje z centrali i jakaś blada i słabo sie krzewi a dalem w czwatek 200 kg saletry. Czy moge teraz pojechać antywylegaczem ale jest sucho i nie wiem co robić

 

ja tez wziołem z centraly dostała piersza dawka saletry 150kg 20kwietnia 2dawka saletrosan i tez blada sieje tonacje pierwsz raz i jest dosc sucho i boje sie dokrzewjac ccc pozdrawjam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jaki odstęp czasowy zachować pomiędzy opryskami herbicyd i fungicyd, i czy dać pierwszy zestaw fungicyd i modus czy herbicyd apyros i mustang. dodam ze sytuacja jest zróżnicowana w zależności od pola i odmiany. na jednym kawałku pilny jest fungicyd bo żółte liście są całe od spodu, a na innym przytuli pelno


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

czyli dwa zabiegi oddzielnie i w jednym sam apyros a w drugim mustang i duet lub inaczej apyros modus i drugi mustang i duet

 

odpowiedź znalazłem wszystko pójdzie razem.

 

 

Ja stosowałem Mustang i Apyros w jednym zabiegu i Ci powiem że bardzo dobrze czyści Pszenicę z chwastów.

@dwojakowski Z tego co tu czytałem to chyba wszyscy którzy mają Tonacje narzekają na słaby start mimo dużych dawek nawozu.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

kolego eryko a dodawałeś fungicyd i modus lub inny antywylegacz,

 

A poza tym modus trochę do krzewi i wyrówna a fungicyd na grzyba potrzebny tylko chyba nie dueta a falcona dam na T1 a dueta przesunę na liść flagowy.

Edytowano przez pmichal56

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

kolego eryko a dodawałeś fungicyd i modus lub inny antywylegacz,

 

A poza tym modus trochę do krzewi i wyrówna a fungicyd na grzyba potrzebny tylko chyba nie dueta a falcona dam na T1 a dueta przesunę na liść flagowy.

Ja stosowałem falkon na t1 w ubiegłym roku i ccc na dokrzewienie w maju było brak opadów i to była porażka uważam ze falkon jest lepszy na t2 a na t1 teraz zastosuje coś innego pozdrawjam

 

Ja stosowałem Mustang i Apyros w jednym zabiegu i Ci powiem że bardzo dobrze czyści Pszenicę z chwastów.

@dwojakowski Z tego co tu czytałem to chyba wszyscy którzy mają Tonacje narzekają na słaby start mimo dużych dawek nawozu.

to mnie kolego nie pocjeszyłes myslałem że umnie jest cos nie tak po rzepaku powinno być lepiej natomiast na 2h też po rzepaku mam posianą mewe jest bardzo dardzo dobże oby nie zapeszyć pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Jak było sucho to może nie wina falcona tylko ccc? modus dużo lepszy jest od ccc. A czy łączył ktoś taką mieszaninę apyros modus duet ultra, i mustang 306, a dalej się pytam bo terminy gonią, ledwo co zdoążyłem wczoraj posadzić ziemniaki a tu już trzeba pryskać, dobrze ze późnymi wieczorami zasilałem pszenice to teraz jakoś wygląda. Został kawałek na który nie wjadę tak z 5 arów to pszenica taka słaba jak nigdy, nie dostała niczego i efekt widoczny gołym okiem. Cała żółknie, tu gdzie zasilone kolor ciemno zielony( chos są place z liściami żółtymi u dołu )ale słabo się krzewi stąd moje zaniepokojenie bo trzeba wszystko na raz robić ;[ , I jak nie dowiem się tutaj to i tak poradzę się u doradcy, bo informacji na temat technologi upraw i ochrony nigdy za wiele.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Modusa ci nie radzę dawać bo może się zważyć.

Ja w tym roku tylko modusem będę pryskał bez dodatków bo różnie mi z nim wychodziło z nim, ale często znajdywałem różne fusy, kłaczki w opryskiwaczu jak nim pryskałem, i to sie działo tylko jak pryskałem modusem.

Pewnie coś działało, ale rewelacji według mnie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

tomek do fungicydu też nie idzie dodać moddusa. Planowałem na T1 dorzucić ccc+moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto    90

We wtorek (30.04) na naszym czacie będą eksperci od ochrony fungicydowej. Będziemy rozmawiać o ochronie zbóż więc jeśli chcecie się czegoś ciekawego dowiedzieć lub macie jakieś pytania w tym temacie to wpadajcie o 20:00. Więcej info tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61596-jak-dobrac-odpowiednia-ochrone-fungicydowa-zboz-do-sezonu-wegetacyjnego-2013/?utm_source=agrofoto&utm_medium=cpc&utm_campaign=szeptana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

tomek do fungicydu też nie idzie dodać moddusa. Planowałem na T1 dorzucić ccc+moddus.

Ja mieszam mocznik wczesniej rozpuszczony + siarczan magnezu +plonovit +ccc1l+moddus 0,15l +topsin m500 sc 4klasa ziemi zabieg t1 i jest cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

Więc tak zrobiłem test przed chwila i, apyros mustang i duet nic się nie dzieje tzn nie zważyło się po dodaniu nie rozcieńczonego modusa sa małe skrzepy, co ciekawe modus dodany do samej wody tez podobnie się zachowuje, dopiero druga próba po zmieszaniu mustanga apyrosa i dueta oddzielnie i modusa oddzielnie w samej wodzie (modus dokładnie rozmieszany w samej wodzie) dodany do apyrosa mustanga i dueta nie dzieje się nic i mieszanina jest jednorodna, bez skrzepów ani innych nie ciekawych rzeczy, które moga wpłynąc na zatkanie opryskiwacza. :D , Jak ktoś nie wierzy niech sam wymiesza a uwierzy. teraz wleje to do opryskiwacza do kwiatków i polece w pole zrobie dzisiaj próbe a w poniedziałek na wieczór będę wiedział czy pryskać czy nie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

W zbiorniku może być spokój, problem pojawi się po zabiegu jak roślina dostanie stres w postaci herbicydu i "uderzenia młotkiem" w postaci moddusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Deszcz pada i ma tak być przez kilka kolejnych dni a kolanko w pszenicy jest dokładnie 1 cm nad węzłem krzewienia :/ miałem dać 1 l ccc +0.2l modusa ale w tej sytuacji chyba pojadę samym modusem :/ co doradzicie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Deszcz pada i ma tak być przez kilka kolejnych dni a kolanko w pszenicy jest dokładnie 1 cm nad węzłem krzewienia :/ miałem dać 1 l ccc +0.2l modusa ale w tej sytuacji chyba pojadę samym modusem :/ co doradzicie ??

dołóz mocznik siarczan magnezu odzywke i miedzy pierwszym kolankiem a drugim kolankiem smiało pryskasz ja tak robie drugi rok i jest dobrze

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Między pierwszym a drugim to już można sobie darować ccc bo liche działanie bedzie bo spóźniony zabieg. rafto ja w poniedziałek jade fungicyd i regulator, sprawdzałem wczoraj to jest coś kolo 1cm nad węzłem krzewienia może do jutro nie odskoczy za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Polecę ccc z moddusem :P 1l ccc 0.2 moddus, jak pisałem jest coś kolo 1cm na oko więc może zdąrze trafić. Jak chcesz samym moddusem to minimum 0.4l albo 2 razy po 0.3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

bodaj we wtorek czy w środe dałem pierwszą dawkę saletry, wcześniej się nie dało. Ogólnie pszenice w okolicy słabo się krzewią i są wyblakłe może po tym deszczu się ruszy. Zastanawiam się czy najpierw jechać z drugą dawką czy najpierw dać coś na grzyba ale to chyba jeszcze za wcześnie. Tak średnio po ilu dniach powinno się dać drugą dawkę saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Między pierwszym a drugim to już można sobie darować ccc bo liche działanie bedzie bo spóźniony zabieg.

 

Pszenica to nie żyto. 31/32 to też dobry termin na CCC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj