Polecane posty

tomek73    579

CCC w czasie niedoborów wody i suszy bardzo przypala zboże, sąsiad w tamtym roku nie pryskał i miałem dobre porównanie.

Modus działa łagodząco na brak wody, i wzmocnia roślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

CCC w czasie niedoborów wody i suszy bardzo przypala zboże, sąsiad w tamtym roku nie pryskał i miałem dobre porównanie.

Modus działa łagodząco na brak wody, i wzmocnia roślinę.

 

W tamtym roku żyto opryskane CCC za późno w BBCH31/32 w dawce 2l/ha, a na jednym przejeździe dostało resztę z opryskiwacza i wyszło 4l/ha CCC. Wszędzie leżało tak samo. Bez różnicy. W całym okresie wegetacji nie było różnicy między 2l a 4l. To ccc chyba nie jest takie straszne jak mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2130

No musze powiedziec ze moja tonacja wkoncu sie pieknie rozkrzewila chyba ten siarczan magznezu z mocznikiem zrobil swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie powinna nic się stać. Tylko pamiętaj o odpowiednim dodawaniu do opryskiwacza. Najpierw siarczan magnezu, potem makroplon, CCC i fungicyd. Chociaż z tym skracaniem wg mnie lepiej było było 1l CCC i 0,2l moddusa. Swoja drogą jaki skład ma ten makroplon? Bo nie mogę się doszukać.

 

Skład: azot całkowity w formie amidowej-15%, tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie-2%, bor rozpuszczalny w wodzie-0,1%, miedź rozpuszczalna w wodzie-1,2%, żelazo rozpuszczalne w wodzie-0,3%, mangan rozpuszczalny w wodzie-1,7%, molibden rozpuszczalny w wodzie-0,01%, cynk rozpuszczalny w wodzie-1,4%.

No to rzeczywiście tego magnezu nie za wiele. Mozna go trochę dorzucić.

Panowie ale na stronie intermagu w tabeli mieszania piszą że nie powinno się mieszać tiltu z siarczanem magnezu

Szczerze nie słyszałem żeby propikonazol czy fenpropidyna reagowały jakoś z siarczanem magnezu. Najlepiej sprawdzić w oddzielnym wiaderku zanim zmieszamy w opryskiwaczu i będziemy mieć pewność ;)

Można stosować herbicydy z siarczanem magnezu?

Sa na ten temat 2 teorie. ja sadzę że lepiej nie dawać nic dolistnie z herbicydami. Chwasty tym tez możesz wzmocnic.

Jaki jest najlepszy termin zastosowania Modusa? Czytalem, ze jak oddzieli sie drugie kolanko na okolo 1cm od pierwszego. Tez tak uwazacie?

Jezeli bede pryskal to tylko Modus. U mnie ostatnie lata to tylko niedobory wody...

Moddus możesz swobodnie stosować od fazy I kolanka. Podobno CCC nie skraca korzeni w życie, w pszenicy już tak nie jest. Lepiej dać moddus.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Zależy czego oczekujesz od swojej pszenicy,są gorsze i lepsze mieszanki,Ja stosowałem propico+ brasifun[wypust chemirolu] gdzie brasifun nie ma rejestracji w zbożach na klosik w okresie kwitnienia w proporcjach 05+03 i fajnie się sprawdziło i tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Panowie mam pytanie otoz moja pszenica tydzien temu dostala w 1 dawce 200kg/ha saletry i jakos slabo wyglada( inne pszenice sa jakies ciemniejsze a moja nadal jest jasna ). za 5 dni od rozsiania nawozu pryskalem Lancetem Plus i tutaj moje pytanie, czy fakt ze za pare dni opryskalem pszenice herbicydem moze wplynac na pobieranie azotu przez rosliny ??

Z gory dzieki na odpowiedzi pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie , a wilgotna masz ziemie? , widocznie azot jeszcze dobrze nie zaczal dzialac , u mnie u sasiadow co siali tydzien temu to dopiero cos sie zielenia pszenice , po rsmie to po 3 dniach bylo juz widac ze zielenieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

@KULAWA_KOZA

Nie za wcześnie na skracanie ? U mnie pszenica może pod koniec następnego tygodnia pokaże kolanko. Chyba ze na dokrzewnienie

Dokrzewianie i przytrzymanie , dostała 270kgN i idzie jak pocisk w górę, muszę ją przytrzymać i stąd CCC.

Potem jeszcze pójdzie , 1.5l CCC jak pszenica będzie w fazie 1 cm nad kolankiem .

 

Takie pytanko....

Czy jak bedzie susza to stosowanie antywylegacza wpłynie na plon oraz wzrost rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

CCC zdecydowanie może wpłynąć. System korzeniowy pszenicy jest jest super rozbudowany, a CCC dodatkowo go skraca. Dlatego lepiej stosować np moddus. Trineksepak etylu zamiast skracać system korzeniowy, wręcz go rozbudowuje.

 

Panowie mam pytanie otoz moja pszenica tydzien temu dostala w 1 dawce 200kg/ha saletry i jakos slabo wyglada( inne pszenice sa jakies ciemniejsze a moja nadal jest jasna ). za 5 dni od rozsiania nawozu pryskalem Lancetem Plus i tutaj moje pytanie, czy fakt ze za pare dni opryskalem pszenice herbicydem moze wplynac na pobieranie azotu przez rosliny ??

Z gory dzieki na odpowiedzi pozdrawiam .

No ja Ci powiem że akurat lacet mógł lekko ta pszenice przyhamować a końcu blokuje syntezę auksyn odpowiedzialnych za wzrost roślin. Dlatego lepiej stosować herbicydy na miotłę jesienią, na wiosnę ewentualnie poprawka na np przytulię.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

270kg N w czystym skladniku? oO to sporo

opinie na temat ccc sa podzielone, czesc ludzi twierdzi, ze ccc zbyt mocno oslabia rosline w trakcie suszy, ja uwazam, ze mozna stosowac ccc, jednak nalezy zmniejszyc dawke o jakies 30%, w tym roku czesc zboz pryskam samym moddusem a czesc moddus i ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

A kto to dał już 270N w czystym,chyba nawozu 270kg.Ja planuje dać calościowo 240 w czystym w całym okresie wegetacji.Zobaczy sie jak to będzie,narazie dostała 150N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Panowie dwa dni temu pryskałem pszenice Calallo 1,5+moddus 04+plonovit opty+fastac, dziś byłem na polu i wszystkie dolne liscie żółkną i usychają, możliwe że to od tego oprysku ja przypaliło?? dodam że trzy dni przed tym zabiegiem pryskałem Tomiganem 06L na dwuliscienne bo jesienny oprysk przepuscił mi przytulię, tam gdzie nie prysłem na chwasta to pszeniczka w lepszym stanie jest . Co o tym sądzicie czego może być wina i co dalej robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

Wstaw zdjęcie bo trudno powiedzeć może być choroba albo inna przyczyna.

 

@akacja 2 rzuty już robiłeś??

 

@milanreal1 twierdzisz że skraca ale sprawdzałeś to czy tylko wyczytałeś? Jestem zdania że ccc nie stanowi żadnego problemu jak się stosuje w odpowiednich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Głównie wyczytałem+opinie innych. Bo długości systemu korzenia po zastosowaniu nie badałem. Ale chyba sam przyznasz że mieszanka CCC z moddusem wychodzi lepiej niż stosowanie samego CCC.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2240

W tym roku sprawdze jak to bedzie bo zmniejsze dawkę ccc na rzecz moddusa. Lepsza wydaje się napewno, ccc dobrze skraca jeśli się trafi w odpowiednią faze, a moddus usztywni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Tak tomek dałem drugą dawke,za tydzień dorzuce 100kg mocznika,a potem na klos sie zobaczy ile.Rzeczywiście modus sam lepszy dla rosliny,ale uwazam iz efektywność skracania lepsza z chlorkiem.no i cena modusa.Zeby efektywnie skrócić trzeba dać 05 lub dwa razy po 03,oczywiście wszystko uzależnione od ilości N.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Panowie dwa dni temu pryskałem pszenice Calallo 1,5+moddus 04+plonovit opty+fastac, dziś byłem na polu i wszystkie dolne liscie żółkną i usychają, możliwe że to od tego oprysku ja przypaliło?? dodam że trzy dni przed tym zabiegiem pryskałem Tomiganem 06L na dwuliscienne bo jesienny oprysk przepuscił mi przytulię, tam gdzie nie prysłem na chwasta to pszeniczka w lepszym stanie jest . Co o tym sądzicie czego może być wina i co dalej robić???

 

gallery_35081_494_351275.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

Mam jeszcze trochę "starego" Moddusa i szkoda mi go wyrzucać. Jest ponad 15 miesięcy po upływie terminu przydatności. Przechowywany jest w takich warunkach jakie zalecane. Czy mozna bezpiecznie go stosować? Czy zaszkodzi to pszenicy? W tamtym roku nic się nie stało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja znowu dopiero będę pryska pszenice ozimą bo nie było czasu, i chce dać duet ultra 0,6l i do tego mustang 306 i apyros 16g i modus 0,45l to wszystko na 1ha. Może być a dodam że mączniak jest i to całe place ale to dopiero w poniedziałek oprysk pójdzie. tylko pytanie o ten antagonizm działania środków czy ktoś razem je stosował.

 

chodzi o apyros i mustang


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj