Polecane posty

patron26    23

na dniach planuje opryskac pszenice na chwasty nastepnie wykonam zabieg na grzyba Falconem +odzywka mikroelementy Wuxal+antywylegacz no i planuje tez zapodac 2 dawke saletry w dawce ok 180kg /h ... co sadzicie o takim rozwiazaniu?

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Wygląda w porządku, jedynie bym się zastanowił nad Falconem, też go będę stosował ale dopiero gdzieś na liścia flagowego. Falcon jest dobrym fungicydem ale nie zwalcza chorób podstawy źdźbła. Ja na początek będę stosował Bumper Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W poniedziałek jechałem z tytanitem + mocznik + siarczan Mg + kristalon żółty. Dziś mim zamiar lancetem + siarczan Mg. Kizeryt nadal leży na polu a Mg to najbardziej deficytowy składnik u mnie. Jutro może wysieje mocznik bo na sobotę zapowiadają deszcz.

Później mam zamiar dać mieszankę na pierwsze kolanko 1l Bumper Super + 2l Antywylegacza + 5%siarczanu Mg + 1l insolu 3. Czy to nie za dużo na jeden przejazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

ile moge dać moczniku siarczanu magnezu i antywylegacza żeby było dobrze na 1 ha na pszenice ozimą?

Edytowano przez kondek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

W przyszłym tyg mam zamiar jechać na pszenicę z fungicydem-myslę o Wirtuozie 1l/ha..

do tego chcę dać trochę siarczanu magnezu i mocznika... No i oczywiście myślę też o skracaniu-mam zamiar 1L CCC+0,2 Moddus.

Tylko tak się teraz zastanawiam czy nie zwiększyć trochę dawki CCC i nie pominąć Moddusa. Co przez to zyskuje a co tracę? Moddus jest aż tak dobrym regulatorem wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

ja w tym roku jadę samym Moddusem w dawce 0,4L/ha, CCC ponoć skraca również korzenie dlatego z niego zrezygnowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Ze swojego doswiadczenia, radzę zachować ostrozność przy stosowaniu antywylegaczy nawet Moddusa. Jesli po zabiegu zrobi się sucho to w polu jest bardzo biednie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam!

U mnie w pszenicy ozimej juz spękała ziemia z powodu braku opadów, a półtora tygodnia temu nie dało się jeszcze przejść przez pole. Zastanawiam się nad opryskiem Mustang Forte 195 SE. Prognozy przewidują na jutro i na niedzielę niewielkie opady deszczy (maksymalnie 2 litry w sobotę i 2 w niedzielę). Chyba lepiej poczekać, aby choć trochę wzrosła wilgotność i powietrza i ziemi. A niektórzy w mojej okolicy od kilku dni chwastoxami pryskają. A jest bardzo sucho. W dzień temperatura ponad 20 stopni (25, jutro 24).

I jakie macie doświadczenia ze stosowania Mustang Forte 195 SE?

Proszę o Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Stosowałem kiedyś mustang zadziałał ok ale ile potrzebuje tego nie wiem, stosowałem go tylko raz i to chyba ze 2-3 lata temu. Ale np Lintur 70 WG bardzo szybko się wchłania. Sądzę że nawet niewielki deszcz ok 4 godz po zabiegu nie spowoduje zmycia herbicydu z liści.

W przypadku tak wysokich temperatur herbicydy lepiej stosować późnym wieczorem ale przed nadejściem rosy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Czy moge zastosować Tilt turbo+CCC 2l/ha+Makroplon 2l/ha i do tego siedmiowodny siarczan magnezu 5 kg/ha? nie przypali mi to pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wczoraj poszło 1l CCC + mikrokomplex 10kg /ha , jutro idzie jak nie bedzie deszcze Chwartox Turbo + Tolurex a w poniedziałem Wirtuoz na połowę a na drugą połowę Tilt Turbo+Mirage..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy moge zastosować Tilt turbo+CCC 2l/ha+Makroplon 2l/ha i do tego siedmiowodny siarczan magnezu 5 kg/ha? nie przypali mi to pszenicy?

Nie powinna nic się stać. Tylko pamiętaj o odpowiednim dodawaniu do opryskiwacza. Najpierw siarczan magnezu, potem makroplon, CCC i fungicyd. Chociaż z tym skracaniem wg mnie lepiej było było 1l CCC i 0,2l moddusa. Swoja drogą jaki skład ma ten makroplon? Bo nie mogę się doszukać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

@KULAWA_KOZA

Nie za wcześnie na skracanie ? U mnie pszenica może pod koniec następnego tygodnia pokaże kolanko. Chyba ze na dokrzewnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Nie powinna nic się stać. Tylko pamiętaj o odpowiednim dodawaniu do opryskiwacza. Najpierw siarczan magnezu, potem makroplon, CCC i fungicyd. Chociaż z tym skracaniem wg mnie lepiej było było 1l CCC i 0,2l moddusa. Swoja drogą jaki skład ma ten makroplon? Bo nie mogę się doszukać.

 

Skład: azot całkowity w formie amidowej-15%, tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie-2%, bor rozpuszczalny w wodzie-0,1%, miedź rozpuszczalna w wodzie-1,2%, żelazo rozpuszczalne w wodzie-0,3%, mangan rozpuszczalny w wodzie-1,7%, molibden rozpuszczalny w wodzie-0,01%, cynk rozpuszczalny w wodzie-1,4%.

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Panowie ale na stronie intermagu w tabeli mieszania piszą że nie powinno się mieszać tiltu z siarczanem magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Panowie ale na stronie intermagu w tabeli mieszania piszą że nie powinno się mieszać tiltu z siarczanem magnezu

 

Tak piszą, ale dlaczego? Ktoś mi wytłumaczy? Zadałem to pytanie dwa razy na czacie z ekspertem Intermagu, oczywiście totalny olew i zero odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj pryskałem lancet + siarczan Mg i na razie nie widać żadnych przeciwwskazań. Na etykiecie lancetu jest napisane że godz po zabiegu opady nie zaszkodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Jaki jest najlepszy termin zastosowania Modusa? Czytalem, ze jak oddzieli sie drugie kolanko na okolo 1cm od pierwszego. Tez tak uwazacie?

Jezeli bede pryskal to tylko Modus. U mnie ostatnie lata to tylko niedobory wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też tylko będę jechał tylko modusem w tym roku. Myślę po pierwszym kolanku, 31-32, pytanie jaką dawką, bo myślę 0,5 może więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj