Polecane posty

kondek    0

na lubelskim nic deszczu nie było od tych śniegów. I susza tak to bym dał antywylegacz mocznik i siarczan i prysnoł wieczorem na tonacje a tak to moge tylko zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

panowie co myślicie o takiej mieszaninie mustang forte atlantis grodyl są jakieś przeciwskazania mam duze nasilenie przytulii dlatego dodaje grodylu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

A może Atlantis plus Sekator Pak. W sekatorze jest ta sama substancja co Grodylu.Ja na swoją pojadę tym zestawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Panowie chciałbym dokrzewic kilka ha pszenicy, jest ona po qq wiec na jesieni slabo mi sie pokrzewila. Musze tez zrobic poprawke na dwuliscienne chwasty wiec czy moglbym zmieszac ccc z sekatorem?

 

Herbicydu i regulatora przeważnie się nie stosuje razem, poprostu za duży stres dla rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Moja tonacja na stanowisku po łubinie dostała 18kwietnia saletrę i kizeryt, saletra po krótkim czasie znikła a kizeryt nadal leży. Takie grudki błota, jak myślicie kiedy to zacznie działać? Dziś dostała dolistnie tytanit+ mocznik+ siarczan Mg+ kristalon żółty. Nie jest zbyt gęsta. Chwastów jest masakra i chyba w czwartek 25 pojadę z herbicydem a następnego dnia druga dawka azotu w postaci moczniku. Nie jest za wcześnie na drugą dawkę N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

sypałem kizeryt 4 marca to jak śnieg na początku kwietnia schodził to jeszcze resztki granulek leżały, w opisie jest że szybko się rozpuszcza ale chyba jednak bez deszczu z samej rosy to się nie rozpuści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sypałem kizeryt 4 marca to jak śnieg na początku kwietnia schodził to jeszcze resztki granulek leżały

dlaczego aplikowałeś kizeryt na pszenicę i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

panowie co myślicie o takiej mieszaninie mustang forte atlantis grodyl są jakieś przeciwskazania mam duze nasilenie przytulii dlatego dodaje grodylu

 

Ja bym zastosował samego mustanga forte, wg etykiety niszczy przytulię do 20cm, co potwierdzam też osobiście a większa chyba jeszcze nie urosła.

Grodyl bym zostawił, ewentualnie później poprawka grodylem gdyż zwalcza przytulię w każdej fazie rozwojowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Hmm co ty liczysz dni, patrz na faze rozwojową i wtedy rzucaj.

 

ale mimo wszystko nawóz pasuje rzucić wcześniej mocznik tak szybko się nie rozpuści

 

a czy np. dwa dni po oprysku można siać nawóz nie odbije się miotła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie potrzebuje pilnej porady. Chcę opryskać chwastoksem pszenicę i pszenżyto. Na jednej działce mam dużo dwuliściennych oraz miotły. Który wybrać bo jest kilka rodzajów, a cenowo się różnią dość znacznie. I kolejne pytanie: czy do oprysku na chwasty razem z mocznikiem, siarczanem i mikro można dodać coś od grzyba? Co polecacie? I czy to nie jest za wcześnie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Szkoda, że nie. A co polecacie? Myślałem o tebukonazolu. I co z tym Chwastoksem? Może mi ktoś pomóc bo musze zamówić na popołudnie.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Herbicydu i regulatora przeważnie się nie stosuje razem, poprostu za duży stres dla rośliny.

 

W jednym z nr Top Agrar chyba odnośnie skracania, w owsie bądź pszenicy jarej zalecali nawet stosowanie ccc+herbicyd w celu wyrównania łanu. Tylko nie jestem pewny odnośnie substancji aktywnej. Czy po wymieszaniu ccc z mocznikowymi herbicydami nic się nie stanie dla pszenicy. Mam 2ha wiec spróbuje ccc+ sekator zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pilnej porady. Chcę opryskać chwastoksem pszenicę i pszenżyto. Na jednej działce mam dużo dwuliściennych oraz miotły. Który wybrać bo jest kilka rodzajów, a cenowo się różnią dość znacznie. I kolejne pytanie: czy do oprysku na chwasty razem z mocznikiem, siarczanem i mikro można dodać coś od grzyba? Co polecacie? I czy to nie jest za wcześnie.

 

Pryskaj Lancet 125 załatwi to i to

Nie mieszaj na chwasty z grzybem i dodatkami bo spalisz tak jak ja jęczmień rok temu mi fartownie przyszedł deszcz i chłodniejsze dni z pomocą padało 4 dni i sie wylizał , pryskaj na chwasty a potem grzybek + dodatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

 

W jednym z nr Top Agrar chyba odnośnie skracania, w owsie bądź pszenicy jarej zalecali nawet stosowanie ccc+herbicyd w celu wyrównania łanu. Tylko nie jestem pewny odnośnie substancji aktywnej. Czy po wymieszaniu ccc z mocznikowymi herbicydami nic się nie stanie dla pszenicy. Mam 2ha wiec spróbuje ccc+ sekator zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Sa wyjątki. Wiem że z ccc idzie mieszać Aminopielik 450sl, Mustang i Huzar ale raczej tego nie robie. Zadzwoń do producenta i się zapytaj bo przyhamuje ci wzrost że się nie pozbierasz :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

tak

mieszam dosc sporo srodkow i nie zauwazylem zadnej roznicy, a paliwa w zbiorniku wiecej :)

oczywiscie, kazde mieszanki trzeba robic z glowa

ta, ktora podales jest wporzadku. ja do takiego zestawu dodaje siarczanu magnezu i zaleznie w jakich warunkach pryskam- jak noca gdy jest rosa to jakis adiuwant na polepszenie przyczepnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

ale mimo wszystko nawóz pasuje rzucić wcześniej mocznik tak szybko się nie rozpuści

 

a czy np. dwa dni po oprysku można siać nawóz nie odbije się miotła ?

nie nie odbije a jak już to nie od nawozu po dwóch dniach tylko czasem środek nie zadziała jak powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Panowie co poradzicie mam 4 ha pszenicy zasianej po wieloletniej łące rosliny zaczeły żółknąć okazało się ze mam drutowce w ziemi i skutecznie zjadajami roślinki, macie moze jakies sprzawdzone meody na walkę z tym robactwem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj