Polecane posty

booster12    2

Koledzy Województwo Mazowieckie dokładnie okolice Radomia , u mnie już praktycznie śniegu wogole nie ma w piatek wyjedzam w Pole. Mam pszenice jara. Myśle że chyba się nie utopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zawsze na chwasty pryskam na wiosnę i pole czyściutkie.

Na jesień moim zdaniem pryskanie na chwasty mija się z celem.

zasiej kolego pszenice po rzepaku to zobaczysz co to jest presja chwastow.u mnie sprawdza sie snajper z glenem bez poprawek wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Nie dość żę przymrazło po ostatnich większych mrozach końcówki liści, nie dość że sarny się żywią cały czas to jeszcze pleśń do ch*ja pana zawsze pod wiatr :wacko: jeszcze żeby chociaż przymrozek złapał jak śniegu nie bedzie, a to raczej nie realne i gdzie niema melioracji to 2 tygodnie przy dobrej pogodzie, życie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asso2    0

Razem mieszkasz i w jakich proporcjach? Ja do tej pory pryskalem mustang+atribut ale w pszenicy w ubiegłym roku było po tym dużo miotly. Na kawałku gdzie pilotażowo zastosowaniem expert było czysto, ale tam wiem że nie ma owsa. W tym roku pojechałem po całości ekspertem.

Edytowano przez asso2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

U mnie alister przepuszczal chabra i czasami samosiewy rzepaku wschodzace wiosna.Pszenica wylonila sie w okolo 70% z pod sniegu.oznaki plesni zauwazylem jak narazie na nakladkach.zaprawialem baytanem,scenikiem i kinto duo

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

U mnie na jesieni Expert Met+dff i czysto. Pleśń nie tak że całe pole zalepione, ale jest a 50% jeszcze pod śniegiem może wiecej. Najgorzej jest z tym że późno azot dostanie. Zaprawiane wszystko, a czym to musiałbym w pudełkach poszperać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u nas tak samo, pszenica głównie po rzepaku, ale mimo wszystko raz na 3 lata idzie glifosat w pełnej dawce na jesieni i po sprawie.

Dodatkowo mam dwa pola z dużą presją przytulii i ostrożenia. tam po prostu robię poprawkę wybiórczo.

Np.pole 11 ha, robie 300l cieczy i jade w sekcje pola gdzie zawsze jest ostrożeń i tam włączam opryskiwacz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czym teraz wspomóc pszenicę ozimą i w jakich dawkach? z saletrą jeszcze nie wjechałem, ale na niektóre stanowiska może jeszcze dziś uda się wejść, planuję dodatkowo jak najszybciej wykonać dożywianie dolistne czyli mocznik + odżywka (fosfor + mikro), czy jest sens inwestować w jakieś kelpaki, tytanity i inne tego typu substancje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

JA kupiłem Asahi, i spróbuję. 20 litrów na 40 ha, 1740 netto, na resztę Nutri hi z Dalgety 76 zł/l i 1 litr/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

bowiem teraz są widoczne jego braki, potasu dużo rozrzuciłem w dwóch dawkach, a azot wniosę w moczniku dlatego skupiam się na fosforze (ale i tak będzie to maksymalnie 1kg/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

U mnie pada i woda na polach stoi jak dobrze pójdzie to za tydzień na pszenicę zapodam z 250 kg saletry bo jeszcze nic nie dostała jak myślicie czy dać drugą dawkę w saletrze bo planowłem dać mocznik ale tak pózno to nie wiem czy jest sens? icon_cry.gif

 

JA kupiłem Asahi, i spróbuję. 20 litrów na 40 ha, 1740 netto, na resztę Nutri hi z Dalgety 76 zł/l i 1 litr/ha.

Ja bym sobie Asahi darował stosowałem w rzepaku i kukurydzy ,zero efektu sprawdza się podobno jeśli są uszkodzenia po herbicydach ale ja więcej po niego nie sięgnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Witam.Panowie proszę o wypowiedzi na temat tego co kolega mi w pracy powiedział.

Opowiem jakie on stosuje czynności na wiosnę , i powiedzcie czy ma racje , i czy dobrze robi ?

Mówił że tak robi co roku i jest zadowolony.

 

:)

 

Na poczatku zaraz jak tylko na wiosnę da się wjechać daje 200-250kg saletry./ha

Potem jak ruszy wegetacja około 8-10 dni po nawożeniu jak jest ciepło , daje 1l antywylegacza na hektar , aby ją rozkrzewić i "przytrzymać"

Następnie ...robi oprysk na grzyba T1 ( Capallo), bo mówi że nie ma na co czekać do pierwszego kolanka , bo choroby są już duzo wcześniej.

Następnie oprysk na chwasty.

Potem jak jest 1 cm nad pierwszym kolankiem ( pszenica około 20cm) daje 2l/ha antywylegacza

i daje 2 dawke nawozu.Tym razem mocznika 100kg ha , albo saletry 150-200kg , mówi że mocznik dłużej pobiera sobie pszenica i jest bardziej przyswajalny , a saletra jak nie pobierze pszenica to się ulotni.

 

I teraz uwaga..... :ph34r: :ph34r:

T2 stosuje jak są już kłosy ale po przekwitnieniu pszenicy , by nie zakleić "kwiatków" stosuje Falcolm 0.6ha.

Bo mówi że wtedy najlepiej zwalczyć fuzorioze.

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: Proszę o waszą opinie na temat tego co napisałem.

Co według was jest dobrze a co nie.

 

Zboże zawsze zaprawia Baytanem bo mówi że trzyma na mączniaka do czerwca.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Przy tym nawożeniu N to antywylegacza nie daję w ogóle i jeszcze mi pszenica nie wyległa no ewentualnie jeden zabieg zależnie o wrażliwości odmiany na wyleganie nie piszesz na T1 jaki środek trudno ocenić zależy jakie stanowisko, pierwsze słyszę żeby zaprawa chroniła przed mączniakiem do czerwca :huh: T2 najpóżniej w fazie kwitnienia takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Mi przy 100kgN/ha leżało po rapsie. Uważasz 2 x 200kg saletry 34N za mało? Z jesiennym nawożeniem bedzie 150kgN/ha uważam że to jest dużo i przy obecnych burzach na przełomie czerwca i lipca nawet w pełnym zabiegu regulatorem pszenica średniej wysokości nie utrzyma pionu do zbioru w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Wszystko zależy od stanowiska ,zasobności gleby i w jaki plon celujesz, przy tym nawożeniu to 6 ton max za mało danych pisze saletry 200 - 250 a druga mocznik 100 lub saletra 150-200 kg a to jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

3l ccc to za duzo .Przy nawozeniu 150 kg azotu mozna duzo wiecej wyciagnac niz 6 t jesli przedplon byl dobry.Fungicydy w fazie kwitnienia to dobry termin na fuzariozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czyli Falcoln kiedy najlepiej stosować?

Na liść flagowy czy jak wychodzi kłos? czy po kwitnieniu?

3l za duzo CCC?

To jak proponujecie i kiedy CCC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

2l ccc to wystarczy.przewaznie falcon zaleca sie na lisc flagowy ale zdania sa podzielone i nie ktorzy daja na klos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dokrzewic mozna pszenice jak sie nie pokrzewila jesienia.na dokrzewianie 0.5 l ccc a pozniej 1.5 l.cala dawke przy wyczuwalnym pierwszym kolanku z fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj