Polecane posty

slawek2209    161

kto tu pisze glupoty to nie wiem.duett star zawiera fenpropimorf i epoksykonazol

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

tak przeglądam te fungicydy i po podpowiedzi Tomka90 co polecił mi Bumper super + leander i tak po przeglądaniu ułożyłem taką mieszaninę 1l mirage+ 0,4 bumper + 0,75 leander koszt ok 160zł warto?

Czy może lepiej Bumper Super 0,9l + leander 0,5l i w jakiej fazie najlepiej pryskać ?

 

W fazie pierwszego kolanka.

Ja po rozmowie z Tomkiem będę leciał albo Tilt Turbo 0.6 + Mirage 0.8l/ha

albo dodam jeszcze do tego Rekord 0.5l/ha.

Myslę ze to jest dobra mieszanka na T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Panowie nie piszcie głupot jak nie macie pojęcia tylko rzeczowo. Duet Star posiada metrafenon a on jaki epoxikonazol b.dobrze zwalczają podstawę źdźbła. Popatrzcie w tabelę. A jak już bardzo tak na bumperze wam zalerzy walnąć bumper super 1l/h + lender 0,4 i po krzyku. Pozdrawia.

 

Chyba pomyliłeś z Capalo kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli planujecie dawać pełną dawkę bumpera super to leandera wystarczy 2 setki, co co zabiegów za 160 zł to moim zdaniem lepiej już kupić input z fandango, wychodzi około 300 zł za dwa dość dobre zabiegi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Zrobiłem badania ziemi , wyniki mie nie zdziwiły bardzo, ziemia od lat nie wapnowana jezeli kiedyś była. Ph od 5,08do 5,6 rośnie pszenica ozima . Zawartość Fosforu ,Potasu Magnezu niska na dwóch ha potasu b.niska . Dodam że pszenica po zimie szału nie robi :-( . Jeżeli ktoś mi proponuje zaorać odpada .

Co mam robić czym zasilić RSM czy Nawozy granulowane , jak granulowane to jakie i w jakich dawkach????? Wapno ???Jakie ???Jeżeli mam wapnować na wiosnę to musi być granulat bo nie posiadam rozsiewacza do pylistego...ale jakie polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Zrobiłem badania ziemi , wyniki mie nie zdziwiły bardzo, ziemia od lat nie wapnowana jezeli kiedyś była. Ph od 5,08do 5,6 rośnie pszenica ozima . Zawartość Fosforu ,Potasu Magnezu niska na dwóch ha potasu b.niska . Dodam że pszenica po zimie szału nie robi :-( . Jeżeli ktoś mi proponuje zaorać odpada .

Co mam robić czym zasilić RSM czy Nawozy granulowane , jak granulowane to jakie i w jakich dawkach????? Wapno ???Jakie ???Jeżeli mam wapnować na wiosnę to musi być granulat bo nie posiadam rozsiewacza do pylistego...ale jakie polecacie??

 

Waponowanie pogłówne mija się z celem nie ważne jakie wapno bedzie i tak potrzebuje wymieszania z glebą. Jeśli posiadasz to lej rsm, do zabiegów dodawaj odżywki NPK z siarczanem magnezu i w taki sposób podratujesz plon. Potas mógłbyś rzucić przedsiewnie ale trzeba było to zrobić już wcześniej, przed ruszeniem wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

możesz spokojnie mieszać starane z atributtem ba mozesz nawet zastowować granstar strong czyli(starane +granstar)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Akurat Starane+ granstar to nie to samo co starane i atribut, bo atribut na jednoliscienne jest. No i starane kiepsko działa w niskich temperaturach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

 

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

 

no widzisz nie wiedzialem ze kiepsko w niskich dziala na etykiecie attributu jest ze mozna mieszac ze starane super a nie ma nic o zwyklym staran a to dziwne i stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A czemu akurat starane? Pewnie chodzi o przytulie? Jezeli tak to jak jest mała to wystarczy np lintur. Ja uzywam starane albo grodyl na przytulie tylko jak odbije, np w fazie liscia flagowego czy po wykłoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Waponowanie pogłówne mija się z celem nie ważne jakie wapno bedzie i tak potrzebuje wymieszania z glebą. Jeśli posiadasz to lej rsm, do zabiegów dodawaj odżywki NPK z siarczanem magnezu i w taki sposób podratujesz plon. Potas mógłbyś rzucić przedsiewnie ale trzeba było to zrobić już wcześniej, przed ruszeniem wegetacji.

 

 

Zacznę od końca . Co do potasu to nie jest późno bo u mnie jeszce zima ok 20cm śniegu :-(.

100kg soli potasowej wystarczy??? I czy można rozsiać na śnieg lub zamarzniętą ziemię???

 

A jeśli chodzi o RSM to nie posiadam ale czytałem że niedaleko bo w Praszce posiadają tylko nie wiem czy można kupić po 1000l. Jutro mam zamiar dzwonić i zamawiać ewentualnie. Jeśli uda mi się kupić RSM ( nigdy nie stosowałem ) to czy można go rozlewać na : śnieg, zmarzniętą ziemię czy tylko suche rośliny???

 

Końcówki do RSM też mam zamiar kupić , niby zdecydowany jestem na 7 otworowe ale jak ktoś doradzi coś lepszego to rozważę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Może być 100-150kg soli potasowej. Rozsiewać na snieg niezabardzo, na zamarzniętą glebę jak najbardziej. O RSM musisz się zapytać w oddzielnym temacie tam tobie wytłumaczą co i jak, ja dopiero się przymierzam do stosowania tego. Lać na śnieg nie mozna tak jak z kazdtm nawozem, na oszronione rosliny można podobno, więc jak lekki przymrozek to lać trzeba jeśli masz problem z wjechaniem w pole potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

 

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

 

no widzisz nie wiedzialem ze kiepsko w niskich dziala na etykiecie attributu jest ze mozna mieszac ze starane super a nie ma nic o zwyklym staran a to dziwne i stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych

czemu akurat chcesz wybrać atribut masz owies głuchy i perz jest dośc drogi środeki czemu starane jak z przytulią problem to grodyl jest bardzo dobry


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

starane tak samo jak grody zwalcza przytulie. A moze lancet załatwi odrazu jedno i dwuliscienne koszt ok 120zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

lancet bardzo dobry kompleksowy środek stosowałem i był bardzo skuteczny jedyne co puszcza to ostrożnia


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekkowa    0

dajecie ciala pytam a wy to macie gdzies tegom sie nie spodziewal

 

Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi, przestań spamować bo dostaniesz kolejne %

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Sam sobie jaja robisz, czytać nie umiesz czy co?? thug zadał tobie pytanie, odpowiedziałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jak u was żboża wyglądają ? o u mnie narazie tylko biel widze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No u nas jeszcze nie wyglądają ;) ale jak śnieg zejdzie wesoło nie będzie ,słabe pszenice już się raczej nie dokrzewią i plony będą niższe :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

W Pszenicy po odgrzebaniu roślin spod śniegu widać dużo nekrotycznych plam na liściach wywołanych wymarżnięciem, węzły krzewienia wydają się być zdrowe. Moża również zaobserwować typowe oznaki fuzariozy i pleśni śniegowej. Narazie bez objawów mączniaka. Boje się że jak tak dalej śnieg będzie zalegał doprowadzi to do wielu strat poprzez wypszenie.

W każdym razie zaczyna robić się nie ciekawie. Zboża jare powinny być już zasiane, podobnie tyczy się to buraków których termin siewu nieubłaganie przemija.

To będzie chudy rok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

Koledzy mam pytanie dotyczące preparatu Lintur 70 WG. Chodzi o to, że w ulotce pisze, że nie można stosować jeżeli w tym samym roku wegetacyjnym zastosowano środek chwastobujczy z grupy pochodnych sulfonylomocznika. Sąsiad od lat pryska przenicę jesienią Gleanem a na wiosnę Linturem i nie widać żadnych skutków ubocznych o co chodzi z tymi przeciwskazaniami co się może stać?. Jesienią zastosowałem w przenicy Glean 75 WG 15g/ha, gdzie głuwną substancją aktywną jest właśnie sulfonylomocznik, Lintur mam z tamtego roku, ale teraz się obawiam pryskać Linturem. Doradzcie co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Bedziecie siać przenicę jarą?Czy jest już po sprawie,pytam bo też chce ją zasiać tylko niewiem czy nie za późno będzie w okolicach 15 kwietnia?Wasze rady :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj