Polecane posty

KrzysiekFM    11

W kwietniu zastosujesz ale na skrócenie. I wtedy polecam mieszanke modus + CCC. A późne dokrzewianie nie podnosi plonu. Z tego są klosyjak mysie kxxxxx.....

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Panowie a jak to jest z tym stosowaniem antywylegacza na krzewienie? Nigdy tego nie robiłem, a dużo osób pisze, że stosuje. Widać tego efekty ze zbożem nie pryskanym? Co polecacie? Wystarczy zwykłe CCC? Kiedy je zastosować, można wraz z herbicydem?

 

 

Zabieg dokrzewiający stosuje się jeśli jest zbyt mała obsada wiosną, aby efektywnie zadziałał powinien być w fazie krzewienia BBCH 23-29, lepiej we wcześniejszych stadiach, im później tym efekt będzie słabszy. Wystarczy zastosować CCC np. w formulacji 750 SL w dawce 0.8 - 1.0 l/ha. Nie liczymy tej ilość regulatora wzrostu do zabiegów skracających. Czyli robimy dokrzewianie CCC a potem w pierwszym kolanku np. Medax Top 0.6l + 1l CCC 750SL.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

siarczan magnezu kosztuje 1100 zł tona w pełni rozpuszczalny w wodzie ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Muszę poprawić zabieg herbicydem, nie mogę pozbyć się miotły z pola, jak myslicie Protugan będzie ok? jaka minimalna temp. musi być żeby go zastosować? Jest sens siać teraz azot na takim "zachwaszczonym" polu?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Temperatura raczej bez przymrozków, zobacz na etykiecie dokładniej. Najpierw daj azot niech roślina nie głoduje, poprawkę zrobisz potem jak bedzie temp dobowa zalecana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

nie chcę przecież stosować teraz tego ccc tylko tylko w kwietniu. zawsze można spróbować jeśli ma przynieść korzyści

Zyskasz 2 razy jak nie zastosujesz ccc( medaxu, moddusa) na dokrzewienie, skrócenie pszenicy ;) :

raz bo zaoszczędzisz czas na wykonanie zabiegu, jego koszta, oraz koszt samego środka

dwa nie będzie obniżki plonu :)

 

 

Chyba, że gospodarujesz na bardzo dobrych glebach, zasobnych w wodę, gdzie susza Ci nie straszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zyskasz 2 razy jak nie zastosujesz ccc( medaxu, moddusa) na dokrzewienie, skrócenie pszenicy ;) :

raz bo zaoszczędzisz czas na wykonanie zabiegu, jego koszta, oraz koszt samego środka

dwa nie będzie obniżki plonu :)

 

 

Chyba, że gospodarujesz na bardzo dobrych glebach, zasobnych w wodę, gdzie susza Ci nie straszna...

 

A od kiedy medax czy moddus dokrzewia zboża??

Jak położy także może być zniżka plonu, co do suszy to o co wam chodzi?? Wiadome że w okresie suszy nie stosuje się takich środków bo potęguje działanie środka, chyba że z ostrożnie z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Pryskał ktoś Maratonem na wiosnę? został mi oprysk z jesieni,szkoda go zmarnować.Niby na etykiecie jest napisane że do zwalczania chwastów jesienią,ale to czasami wynika z oszczędności producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Zyskasz 2 razy jak nie zastosujesz ccc( medaxu, moddusa) na dokrzewienie, skrócenie pszenicy ;) :

raz bo zaoszczędzisz czas na wykonanie zabiegu, jego koszta, oraz koszt samego środka

dwa nie będzie obniżki plonu :)

 

 

Chyba, że gospodarujesz na bardzo dobrych glebach, zasobnych w wodę, gdzie susza Ci nie straszna...

 

fachowa odpowiedź, same zyski z niezastosowania antywylegacza. To ja proponuję nie stosować NPK no i oczywiscia zadnych fungicydów! same zyski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

 

co do suszy to o co wam chodzi??

o to chodzi że ccc skraca również korzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

no tak wiec lepiej małą dawką a opryskac modusem on nie skraca korzeni


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

moddusem dokrzewiać? ale na forum pomysły się rodzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jeśli chodzi o dokrzewianie w fazie BBCH 25-28 to tylko CCC, działa szybko i w miarę w niskich temeratutach a co więcej jest niedrogi. Nie ma co się martwić że ogranicza wzrost korzeni dajemy dawkę zaledwie 0,5-0,75l/ha, a tak czy inaczej musimy skracać w fazie BBCH 31-32, w tej fazie można stosować bez pszeszkód etefon, modus i Medax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Witam ;)

Jaki dać nawóz pod pszenicę jarą (kwalifikat) klasa ziemi IV,interesuje mnie jedna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@malkolm podobno skraca ale kontroli nigdy nie robiłem i nie sprawdzałem.

 

@major na etefon chyba za wczesna faza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

fachowa odpowiedź, same zyski z niezastosowania antywylegacza. To ja proponuję nie stosować NPK no i oczywiscia zadnych fungicydów! same zyski!

 

W marcowym topagrar jest ciekawy artykuł na temat skracania zbóż, jesiennego jak i wiosennego, a także przedstawienie doświadczenia na temat wpływu skracania w suszy na plon w kilku wariantach dla gleb dobrych i słabych, wyniki są bardzo interesujące ;)

Edytowano przez LowRider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zastosować CCC razem z herbicydem mogę czy nie? Chodzi o dokrzewienie. Bo bez sensu jest pryskać samym ccc żeby dokrzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

na poprawke polecam atlatis OD 12 0,25l

 

na etykiecie minimalna dawka to 0,45. ty proponujesz polowe tego, nie za malo?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Ale robisz poprawke..... jak ci mało mozesz dać wiecej. Ja tak robiłem 2 razy i było dobrze. Przy poprawkach mozesz zminejszac bo coś juz wczesniej oszło i w glebie. Mozesz dołozyć parę gram grandstara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Doradzcie proszę czym najskuteczniej zwalczyć facelję w pszenicy.Pszenica posiana po faceli i przezimowało mnósto faceli jest ok 10do15 cm wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Mocarz lub Granstar i po sprawie. Nie mogłeś tego opryskać na jesieni? Poniosłeś duże straty w plonie poprzez te niedopatrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Mocarz lub Granstar i po sprawie. Nie mogłeś tego opryskać na jesieni? Poniosłeś duże straty w plonie poprzez te niedopatrzenie.

 

Dlaczego duże straty w plonie??? :blink: Opryska, da saletrę na wiosnę, i po sprawię. Czemu niby miałby ponieść straty w plonie. Polifoska też nie działa jak za dotknięciem magicznej różczki jest to nawóz, który działa późną jesienią i wczesną wiosną, dużo ta facelia nie weźmie tego nawozu...

Edytowano przez jaco25

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj