Polecane posty

malkolm    25

 

Mirage 1l/ha -50zł prochloraz - 450 g w 1 litrze środka

Bumper 250 EC 0,5l/ha -40zł propikonazol - 250 g w 1 litrze środka

Leander 750 EC 0.75l/ha -60zl fenpropidyna (związek z grupy morfolin)– 560 g w 1 litrze środka

 

ja stosowałem mieszaninę tych środków 2 lata temu, spisała się bardzo dobrze, leandera możesz zmniejszyć bodajże do 0,15 na ha, on jest tylko do pomocy na mączniaka, inne substancje też na niego działają co do t2 i t3 to aj bym raczej zamienił te środki miejscami, t2 mocniejszy , t3 słabszy, ale to wiele zależy od pogody ktoś wie czemu tutaj mi enter nie działa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

T2 to raczej za słabe sam tebukonazol. Co do T1 moznaby troche zmniejszyć ilość fenpropidyny. My na T2 daliśmy Falcon/Soligor. To jaka cene masz Capalo, że mniej niż 150zł/ha czy może mówimy tu o dawce 1.4l/ha Capalo?

kolego Capalo wychodzi jakies 100zl/1l..a zeby byla taka dobra dawka to te 1.5l pasuje dac..koszt kolo 150zl/1ha..z tym ze w capalo masz:morfiny 300g,epoksynazol 93g,metrafenon 112g(podaje zasobnosc przy dawce 1,5l/ha)..natomiast w mieszance jest wszystkiego wiecej..tylko czy wszystkie srodki mozna razem pomieszac?w tamtym roku na jednym polu mialem sytuacje poparzenia rozlin fungicydami ale skladu mieszanki nie pamietam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
Napisano (edytowany)

Co do tego soligora to już po zakupie niestety doszliśmy do wniosku czy nie lepszy Falcon od Solgiora bo wieksza zawartośc Tebukonazolu i Spiroksaminy na korzyśc Falcona, różnica tylko 5g/l w 3 substani które oba srodki maja rózną. Cena także na korzyść Falcona.

 

1l/ha Capalo to chyba stanowczo zamało producent podaje 1.4.2l/ha gdzie ta minimalna wychodzi 130zł/ha netto bodajże.

 

A co myslicie na T1 Tilt turbo 0.5l/ha + 0.8 prochloraz bedzie propikanazol, fenypropidyna i prochloraz.

Wyjdzie ~110zł/ha przy 1l opakowaniach, niewiem czy netto czy brutto bo na szybko brałem ceny.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

nie za male ilosci tych substancji czynnych przy dawce 0.5l Tiltu?przy litrze to wporzadku ale dobierajac prochloraz to najtaniej wychodzi dac go w Mirage..wtedy koszt tiltu jakies 100zl plus mirage ok 60zl..w sumie 150zl przekroczysz..a w mojej mieszance za ta sama cene mam wiecej morfin..z tym tylko ze ty mieszasz dwa srodki a ja trzy i tu moze byc problem..ale najwyzej pojade dwa razy i jeden ze zrodkow doleje przy skracaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Co sądzicie o takim połączeniu:

T1 Tilt Turbo 575 EC 0,8l + Topsin M 500 Sc 1l , bądź Mirage 450 EC 1l.

T2 Falcon 460 EC 0,6l

T3 Artea 330 EC 0,5l

 

Koszt ok 300-310zł/ha.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

nie za male ilosci tych substancji czynnych przy dawce 0.5l Tiltu?przy litrze to wporzadku ale dobierajac prochloraz to najtaniej wychodzi dac go w Mirage..wtedy koszt tiltu jakies 100zl plus mirage ok 60zl..w sumie 150zl przekroczysz..a w mojej mieszance za ta sama cene mam wiecej morfin..z tym tylko ze ty mieszasz dwa srodki a ja trzy i tu moze byc problem..ale najwyzej pojade dwa razy i jeden ze zrodkow doleje przy skracaniu

 

Myśle że powinno starczyć przynajmniej po rzepaku takim czymś dać może gdzie mniejsza presja bedzie na choroby podsuszkowe. A na monokulture możliwe że trzeba będzie szukać czegoś mocniejszego, może Input ale drogie cholerstwo.

 

@e1leex mieliśmy ostatnio taką ochrone tylko na T1 Bumper Super który nic nie dał na mączniaka i było biało. Może na T3 Tebu albo połówke i coś domieszać, ale to niepewne jeszcze, a może obejdzie się bez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Też miałem w zeszłym roku na T1 Bumper Super, ale efekty takie same jak u Ciebie. Tilt Turbo + Topsin M powinien sobie poradzić z mączniakiem, mam odmianę podatną na mączniaka i szukam czegoś mocnego, na niego. Co do T2 i T3 to może jeden zabieg wystarczy. Jak nie byłoby dużej presji chorób to do Falconu dodam epoksykonazol i zakończy się na 2 zabiegach. :)

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

200 kg/ha polifoski 8 + 200kg/ha saletrosanu albo saletry . Co o tym sądzicie ? Na pszenicę jarą oczywiście . Ziemia IVA , zasobność w składniki raczej niskie , PH też niskie ,przedplon j. jary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Czy siejecie sól potasową na pszenicę ozimą wczesną wiosną i w jakiej ilości na ha? Wczesną wiosną tz. przed pierwszą dawką azotu lub równocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tilt turbo nie jest zbyt dobrym eyborem na T1, lepiej na T2 przy trzech zabiegach, trochę za słaby na podstawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Do T1 na mączniaka warto dodać KENDO 50 EW w dawce 0,15l/ha. Z mączniakiem napewno nie będzie problemów koszt to ok.40 zł.

Tilit turbo gdyby wymieszać z Zamirem (tebukonazol+ prochloraz) bo ostatecznie mugłby być na T1.

 

Czy siejecie sól potasową na pszenicę ozimą wczesną wiosną i w jakiej ilości na ha? Wczesną wiosną tz. przed pierwszą dawką azotu lub równocześnie.

 

Owszem zdarza się. dawka 100kg soli /ha. Stosuje równocześnie z nawozami azotowymi. Jest to o tyle dobre że rozchartowuje rośliny pobudzając je do wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
Napisano (edytowany)

Też miałem w zeszłym roku na T1 Bumper Super, ale efekty takie same jak u Ciebie. Tilt Turbo powinien sobie poradzić z mączniakiem, mam odmianę podatną na mączniaka i szukam czegoś mocnego, na niego. Co do T2 i T3 to może jeden zabieg wystarczy. Jak nie byłoby dużej presji chorób to do Falconu dodam epoksykonazol i zakończy się na 2 zabiegach. :)

Na T1 polecam Alert 0,8l + Talius 0,15 - mączniak nie ma szans. Talius to jeden z najlepszych fungicydów do zwalczania tej choroby. Po tym oprysku zboże było zdrowe, kolejny oprysk wykonałem w czasie kwitnienia pszenicy.

Na T2/T3 1l Fandango i powinno być ok. Chyba, że będzie bardzo duża presja ze strony Fuzariozy, to proponuje Artea 0,4 + Amistar 0,5l. Drogo , ale skutecznie.

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Dzieki za radę, Talius dobry, ale drogi.

 

tilt turbo nie jest zbyt dobrym eyborem na T1, lepiej na T2 przy trzech zabiegach, trochę za słaby na podstawę

 

Tak tak tylko ja w poście #4104 napisałem, że Tilt Turbo + Topsin M, a taki zestaw powinien dać rade na T1.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam panowie chcialbym obliczyc obsade pszenicy.

wszedzie pisza ze norma to ok ok 400-600 roslin wiosna po ruszeniu wegetacji.

ja chcialbym sie juz teraz dowiedziec i policzyc ile jest roslin lecz nikt nie podaje ile powinno byc roslin w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

tyle samo w lutym :) Roślin ci nie przybędzie, a przy prawidłowym przebiegu pogody nie powinno też ubyć. Po prostu policzy ile masz roślin na metrze i napisz na AF a zobaczysz, że wszyscy ci będą pisać czy masz dobrze czy źle. Minimum to chyba 120 żywych roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Minimum to kolo 200. Jeśli współczynnik produktywnego krzewienia będzie na wysokim poziomie (2,5) to ilość kłosów na metrze w końcowym rezultacie powinna kształtować się na poziomie 500szt/m2, a to już pozwala wygenerować przyzwoity plon. Najwłaściwsza to 700-1000 kłosów/m2, dzieląc to przez współczynnik wychodzi że właściwa obsada powinna wynosić 300-400roślin/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Łamliwość podtstawy zdzbła prochloraz i protiokanazol, mączniak fenpropidyna tilt+np mirage albo mondatack łapie sie na to więc czemu ma niedać rady, za małą ilość sub aktywnej w litrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak samo podchodzę do tego tematu i nie rozumiem czemu Tilt Turbo na T1 z czymś na podstawę źdźbła będzie za słaby, a doradztwo Tilt-u na T2 to już w ogóle nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wystarczy przeczytać etykietę , tam trochę pisze, co do dodawania do tiltu coś na podstawę, co masz na myśli ?? jaką substancję może prochloraz ?? nie jest to zbyt szczęśliwy wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

tyle samo w lutym :) Roślin ci nie przybędzie, a przy prawidłowym przebiegu pogody nie powinno też ubyć. Po prostu policzy ile masz roślin na metrze i napisz na AF a zobaczysz, że wszyscy ci będą pisać czy masz dobrze czy źle. Minimum to chyba 120 żywych roślin

 

kolego nie masz racji przeciez na wiosne pszenica sie krzewi wiec napewno przybedzie. teraz pytanie tylko ile powinno byc w zime by na wiose po rozkrzewieniu mialo ok 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
Napisano (edytowany)

Popatrz swój post #4100 w tym mixie co zastosowałeś są te same sub aktywne co w tilt+ mirage/monatak więc czemu odradzasz jak pisałeś że spisało się bardzo dobrze??

Postawiłeś na dawke prochlorazu 2 razy wieksza niż w tym co ja podałem i mówisz że nie jest to szcześliwy wybór??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wystarczy przeczytać etykietę , tam trochę pisze, co do dodawania do tiltu coś na podstawę, co masz na myśli ?? jaką substancję może prochloraz ?? nie jest to zbyt szczęśliwy wybór

 

Mam w planach Topsin M 500 SC, w którym substancją aktywną jest tiofanat metylowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25
Napisano (edytowany)

za cenę tiltu + prochloraz masz około 1,5 litra cappalo, co lepsze? , ta mieszanina o której pisałem mieściła się w 100 zł, a wszystko i tak zweryfikuje pogoda :) jeśli upieracie się nad tym tiltem to można wziąć bumper super i do tego jakaś morfolina, wyjdzie jeszcze tanie a działanie to samo co tilt

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Z Tiltu fenpropidyna działa na mączniaka, a z tego co Ty proponujesz to co go zwalcza?

 

Po zmianie treści Twojego posta już wiem, co z mączniakiem, a co z fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła?

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
Napisano (edytowany)

Niewiem jak u ciebie ale dla mnie wychodzi ~80zł netto przy opakowaniach 1l gdzie 1.4l capalo 130zł netto. Niewiem jak ma wyjść to samo co tilt, triazole i bumper super gdzie nic nie zabezpieczy od mączniaka.

Edit 96zł/ha netto policzyłem 0.5 prochlorazu zamiast 0.8.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj