Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

raz chyba 3 lata temu miałem 9 t/ha ale to raz tylko a przeważnie ok 6-7 t/ha. Siew pszenicy 200-225 kg/ha. No tak 70 ton ziemniaka z ha to dla mnie chyba nie realne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ja miałem 11 na 4 klasie.Wszystko w terminie dajesz i módl się o dobrą pogodę, bo to jest najważniejsze.

 

 

Tomku jak ty zebrałeś 11 ton pszenicy to ja w tym roku postaram się z moich 0,20 arów zebrać ponad 14 ton ziemniaka :huh:

Jaka to odmiana była pszenicy że dała Ci 11 ton?

 

Ale miałeś zważone 11 Ton czy miałeś 3 przyczepy po 3.5 tony? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Stanowisko po rzepaku. Odmiana Toras wysiana w ilości 180kg/ha. Pod korzeń Polifoska 6 w ilości 400kg/ha. Jesienią zabieg na chwasty Maraton 4l + Glean 5-7gr + na mszyce itp Ammo Super 0,1l/ha. Wiosna na start Saletra 34% w ilości 250kg/ha. Pierwszy zabieg na grzyba Tilt Turbo lub zamiennik Zenit 1l/ha + odżywka. Na skracanie Moddus 0,4l + odżywka. Drugi zabieg na grzyba Artea 0,4l + Amistar 0,6l + odzywka. Trzeci zabieg na grzyba Duet Ultra 0,6 l + odżywka. Gdy jest konieczne Pryskane środkami owadobójczymi + odżywka lub owadobójcze dodaje do środków na grzyba. Ostatnia dawka Saletry 34% na kłos w ilości 150kg/ha. To chyba wszystko :) Pozdrawiam i Zdrowych i Wesołych Świąt! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Wszystko fajnie tylko gdzie 2 dawka azotu bo 130kg azotu to trochę mało na 10ton/ha. Jaka klasa ziemi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

klasa II i III. Ja daje tylko polifoske 6 pod korzeń 400kg i na wiosne na start 250kg i na kłos 150kg/ha. Poza tym dokarmianie dolistne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

jak ktoś napisał wyżej, odpowiednia pogoda, wszystko dopilnowane i zrobione w terminie i plon bedzie. W polifosce jest jeszcze 6% N. Nie powiem, bo tak trafilo mi sie tego roku i zeszłego. A jest rok ze da 8 ton przy tych samych dawkach.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

raz chyba 3 lata temu miałem 9 t/ha ale to raz tylko a przeważnie ok 6-7 t/ha. Siew pszenicy 200-225 kg/ha. No tak 70 ton ziemniaka z ha to dla mnie chyba nie realne?

 

realne.miałem w tym roku 52t/ha rumpla(odmiana skrobiowa)bez nawadniania.wiec jak ktos leje to i 70t plennej odmiany nakopie.

co do pszenicy ósemke w dobrym roku zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

W sumie 160kg N jak dal mnie i tak mało tylko pogratulować plonów. Stosujesz nawozy organiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

jak ktoś napisał wyżej, odpowiednia pogoda, wszystko dopilnowane i zrobione w terminie i plon bedzie. .

zgadza sie diabeł tkwi w szczegółach Zrobic zabieg w odpowiednim momencie to duża sztuka i trzeba miec wiedzę aby z nim trafic i aby był skuteczny Czym dłuzej sie człowiek zagłębia w to wszystko to tym wiecej watpliwosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

11 ton miałem z odmiany Cubus. Skasowałem ją wtedy bo porosła mi w kłosach. To jest wczesna odmiana. Pole po rzepaku i wapnowane. N ponad 160-170 kg/ha. Średnia mi wyszła z całego areału 8,7 t/ha. Na jednym kawałku 3 t ukosiłem.

W tamtym roku średnia poniżej 5 wyszła.

Suchy maj zrobił swoje.

 

Najważniejsze w plonie to pogoda a potem odpowiednio reszta.

 

Ze środkami na grzyba nie szaleję bo od tego plon bardzo znacznie nie wzrasta.

Odpowiednie antywylegacze, azot, herbicydy na jesieni wraz z odżywkami.

Teraz do każdego oprysku daję z 4-7 rodzai odżywek

Bardzo ważne są terminy.Nie wolno się spóźnić bo już tego niczym nie nadrobi się.

W tamtym roku spóźniłem się na jesieni z rzepakiem to połowa mi wymarzła, a w tym roku na samym początku fazy jechałem. Chciałem w poniedziałek a w piątek musiałem. Tak rzepak rósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Właśnie Panowie .Wiedza i duże doświadczenie a także finanse i wszystko powinno się dać osiągnąć.

Zdrowych i Wesołych Swiąt a także by ten 2013 rok dał nam tak od 8-11 ton pszenicy i aby pszenica była po 1000 i więcej złotych za tonę. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Po co w pierwszej 300kg/ha?? Nawet jesli słabo rozkrzewiona wystaczy 200-250kg/ha. Już lepiej rzucić 3x. I-200, II-200, III-100. Muszelka jest odmiana niska ale może leżeć także w 90% przy błednej uprawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

dobrze uprawiona ziemia, nasiona orginalne co roku, nie zbierana słoma, zasiane i wszystko wykonane w terminie czyli opryski, nawożenie i plon musi być. Zależy kto czym jeszcze pryska. Ja pryskam głownie środkami droższymi głownie Syngenta i wychodzi 2 razy drożej od środków innych firm i mysle ze to też odkłada się na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

powtórzę zapytanie dlaczego nie stosujesz drugiej dawki azotu i dlaczego stosujesz tak niskie dawki azotu (ok 100kg dla kukurydzy) jeśli gleba ma taki potencjał plonotwórczy to dlaczego ograniczasz dostępność azotu? ile dajesz PK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

@kissmy. Tak na poważnie pod pszenice daje:

Pod Korzeń: Polifoska 6 w ilości 400kg/ha

I dawka na start wiosną: Saletra 34% w ilości 250kg/ha

II dawka: Saletra 34% w ilości 250kg/ha

III dawka na kłos: Saletra 34% w ilości 150 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Ło matko prawie 700 kg saletry dajesz ?czyli 650 kg saletry to jest 221kg azotu do tego 400 kg polifoski to jest 32 N , to już 250kgN/ha .... :blink: :blink: :blink:

toż to ustoi Ci ta pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@kissmy. Tak na poważnie pod pszenice daje:

Pod Korzeń: Polifoska 6 w ilości 400kg/ha

I dawka na start wiosną: Saletra 34% w ilości 250kg/ha

II dawka: Saletra 34% w ilości 250kg/ha

III dawka na kłos: Saletra 34% w ilości 150 kg/ha.

 

 

Za ostro kolego :D pszenica nie pobierze tego całego N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ustoi Ustoi. Droższe środki, Moddus w pełnej dawce 0,4l/ha skróci i pogróbi. Do każdego zabiegu na grzyba, na skrócenie i robaki dodaję różne odżywki. Koszt nie duży na 1ha a myślę że warto. Nie pobierze? Może tak może nie, plon z czegoś musi być. U mnie w domu zawsze dziadek mówił: NIE DASZ - NIE ZBIERZESZ. Ojciec to powtarza i teraz ja ;)

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

koniu @ pare postów temu pisałeś że nie dajesz drugiej dawki azotu a teraz taka zmiana juz z druga dawką azotu i to bardzo mocną To teraz która wersja jest prawdziwa Coś nas tu bajerujesz :)

Edytowano przez areknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ta ostatnia jest prawdziwa czyli 600kg/ha Saletry 34 % i Polifoska 6 - 400kg/ha. Sorki. Wesołych Świąt Wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

@kissmy. Tak na poważnie pod pszenice daje:

Pod Korzeń: Polifoska 6 w ilości 400kg/ha

I dawka na start wiosną: Saletra 34% w ilości 250kg/ha

II dawka: Saletra 34% w ilości 250kg/ha

III dawka na kłos: Saletra 34% w ilości 150 kg/ha.

Nie 600 tylko 650 :lol: :lol: już pocyganiłeś o 50 kg :blink: hehehee

chłopy dajcie spokój , święta są a wy o takie głupoty się spieracie.

A i niech se nawet 20 ton omłuci jego sprawa.

I niech nawet ty saletry nie daje też jego sprawa ...

jak się tylko rodzi to Ok. :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

U mnie jesienią poszło 250kg/ha polifoski 8 i 500kg/ha wapna granulowanego, wczesną wiosną 100kg/ha kizerytu+100kg/ha soli potasowej, następnie 3 dawki azotu-I-250kg/ha, II-250kg, III-100kg/ha. Takie mam mniej więcej założenia, a jak będzie naprawdę to się okaże wiosną w polu ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj